Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Obsah vašeho počítače

foto:unsplash.com

Naše mysl se dá připodobnit k počítači. I v ní jsou umístěny programy s konkrétními nastaveními a hry s konkrétními pravidly. Víte, na jakých principech funguje ten váš?

Znáte svůj počítač? Líbí se vám jeho obsah? Ovládáte vy jeho nebo on ovládá vás?

Naše mentální programy se tvoří od prenatálního období. Už v tomto čase dokáže náš mentální systém přijímat informace zvenčí a pečlivě si je ukládat. Po narození jsme ovlivňováni výchovou, prostředím, ve kterém žijeme, a nabytými zkušenostmi každého dne. Fungování našich myslí, následné komunikace a osvojování si nových věcí, je velmi rozmanité. Někdo potřebuje informaci slyšet, někdo vidět, někdo osahat, někdo prožít. Někdo umí sbírat přirozeně více pozitivních vjemů, jiný operuje převážně na základě negativních zkušeností. Všichni bez výjimky máme ale možnost převzít svou zodpovědnost a obrátit své zastaralé omezující programy vzhůru nohama.

Každý má svého vnitřního překladače, který snímá přicházející podněty z okolí a vyhodnocuje je dle mentálního nastavení jedince. Jednotlivé počítače našich myslí si stejnou informaci vyhodnotí odlišně, protože každý zaměřuje svou pozornost na něco jiného. Když bude v místnosti deset lidí a budou mít za úkol popsat, jak vnímají konkrétní přítomný předmět nebo osobu, nevyvstanou dva totožné popisy. Každý popíše z předmětu či osoby něco jiného dle svého vnímání a nastavení. Stačí změnit úhel pohledu a už vidíme jinou realitu. Vnější realitu vidíme podle své vlastní projekce a podle svých vyprodukovaných myšlenek. To my vše tvoříme. Naše vnitřní nevědomé, hluboko uložené, mentální vzorce ovlivňují vnímání pravdy venku.

Pokud se s omezenými nebo negativními myšlenkami a projekcemi plně ztotožňujeme, jsme jejich zajatci. Jsme neústupní a vnímáme příliš subjektivně. Pokud umíte se svými myšlenkami pracovat správně, mohou být vaším velkým nástrojem tvoření. Pokud rozpoznáte své vlastní omezující vzorce a pochopíte, že už nemusí být součástí vaší přítomnosti, dostanete se k možnosti objektivity, otevřenosti vůči novým myšlenkám, k novým úhlům pohledu a novému startu. Vystoupíte ze starých kolejí.  Začnete myšlenky vědomě přetvářet a tím vytvářet svou novou vnější realitu. Protože se nám zviditelňuje v realitě a hmotě to, čemu věnujeme pozornost. A také existuje v naší blízkosti nadále jen to, na co zaměřujeme pozornost.

Vcházíme do zcela nového období s novými podněty a novými šancemi. O minulé negativní zkušenosti se můžete celý život opírat a mohou zůstat vaším razítkem, proč jsou věci, jaké jsou. Mohou zůstat vaším neměnným softwarem, základnou, ze které se odvíjí vše ve vašem životě a do které se neustále vracíte. Nebo také ne.

Nenastal čas na některé úpravy ve vašem počítači a na následný restart?

Autorka: LV

foto:unsplash.com

 


     

Svoboda

Svoboda

Svoboda. Sympatické slovo, není-liž pravda? Jaké podmínky a okolnosti potřebujete právě Vy k pocitu svobody? Více

Síla středu

Síla středu

Nacházíme se v chaotickém období plným nerovnováhy a protikladných lidských názorů na aktuální stěžejní společenská témata.  Více

Jedině teď a tady

Jedině teď a tady

Budoucnost bez obav, minulost bez lítosti. To nezní špatně, že? Více


Další články