Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Spolupráce a komunita

foto: pixabay.com

Jak by asi svět vypadal, kdyby neexistovala spolupráce? Byl by plný osamělých lidí, kteří pracují ze všech sil a nevytvoří toho mnoho. Celá lidská kultura je na vzájemném propojení a spolupráci založená. Vypadá to, že nadcházející časy budou o vzájemné spolupráci a pomoci více, než si v současnosti uvědomujeme. Protože jsme ale různorodí, spolupráce je funkční při správné kombinaci jednotlivců.

Cítíte se v současné práci a denní náplni spokojení? Cítíte, že jednáte ve skupině dle toho, co doopravdy cítíte? Že jste pro společenství, ve kterém se pohybujete, užiteční? Že jste „ve svém“? Spolupracujete s ostatními z nutnosti a pro své výhody nebo z radosti a pro obecné blaho?

Věčně se v okruhu svých blízkých lidí dohadujete a nenacházíte kompromis, ať se snažíte sebevíce? Možná vás provází pocit, že se mezi ostatní snažíte zapadnout, ale že to zkrátka nejde. A zůstáváte, protože to také zkrátka jinak nejde, tak nějak ze zvyku a z pohodlí. Můžete se pak cítit izolovaní, nespokojení, bez chuti a zcela nepochopení. Setrváváte v nejrůznějších vztazích, které vám nevyhovují a nejste sami sebou. Potlačujete se nebo upadáte na duchu, a to není ku prospěchu ani vám, ani ostatním.

Ze své odlišnosti byste se měli umět radovat a za každých okolností byste měli zůstat věrni sami sobě. Vyhledejte lidi stejného smýšlení, ze stejného „těsta“, s podobnými vizemi a záměry. Najděte svou komunitu, kde můžete odevzdat ze sebe to nejlepší. Kde můžete tvořit. Je na čase komunikovat a sdílet se smysluplně. U smysluplného sdílení necítíte prázdnotu. Cítíte nadšení, nápady, chuť.

Zaměřte se postupně na všechny své přátele a spolupracovníky. Prociťte upřímně, co přesně jeden i druhý vytváříte, když jste spolu. Jak se navzájem obohacujete. Jaký smysl a úroveň má vaše setkávání a spolupráce. Pokud shledáte, že vaše vazby hlubší naladění postrádají, pak postrádají i tvořivé výstupy. Nemohou vás pozvedat. A nepřinesou vám jistě štěstí ani hojnost. Nebojte se uvolnit prostor a najděte si lidi vám bližší.

Angažujte se v nějakých veřejně prospěšných aktivitách, jako dobrovolníci nebo se zapojte do práce pro charitu, pohotovostní službu a podobně. Staňte se členy nějaké skupiny nebo organizace, která vás oslovuje a které můžete sami svými dovednostmi, zkušenostmi nebo nápady přinést prospěch. Probuďte v sobě sounáležitost s ostatními kolem vás a najděte větší smysl své každodenní náplně. 

Autorka: LV

Zaujal vás náš článek? Pak ho označte, že se vám líbí a sdílejte ho s přáteli. Máte k němu nějaký dotaz či zajímavou informaci? Napište nám. 

foto: pixabay.com 

     

Ignorace pocitů

Ignorace pocitů

Jak se říká, jedinou jistotou v životě je neustálá změna. I nálady jsou tu od toho, aby se mohly měnit. Proto nemá smysl se zuby nehty snažit o udržení nálady na stejné úrovni. Můžeme ale pro svou pohodu pochopit něco, co celý proces propadů nálady promění. Více

Lítost

Lítost

Při konzultacích se mi klienti často svěřují, že mají výčitky, že před lety mohli něco udělat, ale neudělali to. Nebo naopak udělali něco, čeho litují dodnes. Více

Proti-cíle

Proti-cíle

Proti-cíle jsou nežádoucím stavem, kterému je třeba se vyhnout. Jsou to nejhorší možné scénáře, selhání a odstrašující příklady, které nás mohou dovést k optimálním výsledkům. Více


Další články