Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Ignorace pocitů

foto: pixabay.com

Jak se říká, jedinou jistotou v životě je neustálá změna. I nálady jsou tu od toho, aby se mohly měnit. Proto nemá smysl se zuby nehty snažit o udržení nálady na stejné úrovni. Můžeme ale pro svou pohodu pochopit něco, co celý proces propadů nálady promění. Jak to tak bývá, klíč není venku. Nenajdeme ho ani ve věcech, ani v ostatních lidech. Pokud ano, je to jen iluze. Klíč máme uvnitř.

Naše nálada klesá primárně kdykoli, když ignorujeme své vlastní negativní pocity nebo nežijeme svou pravdu. Když přestaneme vnímat spojení se sebou samými. Když si je nepřipustíme a přehlušíme je něčím jiným. Jedním z nejběžnějších negativních pocitů je strach, dalším je smutek, nervozita, podráždění nebo hněv rozhodneme se je vnímat jako součást své celistvosti, dokážeme si udržet vyrovnanost, spokojenost a ryzost.

Zkuste se v průběhu dne pravidelně ladit se na své pocity. Najděte hlavní místa ve svém těle, kde své pocity zrovna vnímáte.

Pocit nedůvěry vzniká v oblasti hlavy. V oblasti srdce a břicha zaznamenáváte smutek a strach. V ramenou, krku a horní části zad se drží pocit vzteku. Napětí ve spodní části zad naznačuje problém s přílišným zabřednutím do hmotného materiálního světa a obav s ním spojených.

Klidně dýchejte a svůj dech nasměrujte do konkrétní části těla. Nic víc. Jen vnímejte, co cítíte, vyslechněte své pocity, ať už jsou třeba z kategorie těch nejhorších. Dovolte si to a dál to nehodnoťte. Průzkum dělejte hlavně ve chvíli, kdy vnímáte náhlý pokles nálady. Tento jednoduchý krok dělá zázraky na cestě k vnitřní rovnováze.

Autorka: LV

Zaujal vás náš článek? Pak ho označte, že se vám líbí a sdílejte ho s přáteli. Máte k němu nějaký dotaz či zajímavou informaci? Napište nám. 

foto:pixabay.com


 

 


     

Spolupráce a komunita

Spolupráce a komunita

Jak by asi svět vypadal, kdyby neexistovala spolupráce? Byl by plný osamělých lidí, kteří pracují ze všech sil a nevytvoří toho mnoho. Celá lidská kultura je na vzájemném propojení a spolupráci založená. Vypadá to, že nadcházející časy budou o vzájemné spolupráci a pomoci více, než si v současnosti uvědomujeme.  Více

Lítost

Lítost

Při konzultacích se mi klienti často svěřují, že mají výčitky, že před lety mohli něco udělat, ale neudělali to. Nebo naopak udělali něco, čeho litují dodnes. Více

Proti-cíle

Proti-cíle

Proti-cíle jsou nežádoucím stavem, kterému je třeba se vyhnout. Jsou to nejhorší možné scénáře, selhání a odstrašující příklady, které nás mohou dovést k optimálním výsledkům. Více


Další články