Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Špatná nálada

foto: pixabay.com

Střídáním emocí a nálad se zachovává naše přirozená rovnováha. Pokud vás právě teď provází špatná nálada, dovolte si ji. I ta k něčemu slouží. Uznejte emoce s ní spojené za své, nepotlačujte je a nepovažujte to za selhání. Můžete si dovolit „mít špatný den“ a dostát plného prožitku z něj. Stejně tak si můžete i dovolit z vlaku špatné nálady vystoupit.

Přejete si vystoupit? Na chvíli se tedy zastavte, postůjte tiše a narovnejte své milované tělo. Sepněte ruce dlaněmi k sobě a představte si, jak rozsvěcujete zářivé světýlko ve svém  srdci.

Usmějte se. Svůj úsměv pošlete každičké úžasné buňce vašeho těla a poděkujte za její tichou předůležitou službu.

Ukotvěte se pevně ploškami nohou na zemi a prociťte vděčnost za váš život, který je darem. Dýchejte zhluboka a dejte pozornost alespoň na chvilku jen svému dechu. V této fázi přijměte vědomě danou náladu a daný okamžik, ať se vám jeví jakkoli. Vyslovte „přijímám tě“ a prociťte. Nyní se s náladou či s konkrétní emocí rozlučte a propusťte ji.

Vyhopsejte se. Skákejte tak dlouho, jak jen budete chtít. Pokud cítíte, že chce vaše hrdlo vydávat nějaký zvuk, nebraňte se mu. S jemností vytřeste nežádanou nakumulovanou energii z vašeho těla.

Každému z výše popsaných kroků věnujte tolik času, kolik jen budete potřebovat. Nepospíchejte. Užijte si tento proces. Váš systém těla, mysli a ducha tyto praktiky jistě náležitě ocení.

Na závěr se opět ztište, zavřete si oči, sejděte do ticha svého nitra a dovolte si chvíli jen tak být. Poděkujte si. Oceňte svou schopnost prožívat jakékoli emoce a nálady, stejně tak i své umění z nich vědomě vystoupit.

Autorka: LV

foto:pixabay.com

     

Strom našeho života

Strom našeho života

Posvátný symbol stromu života je uctívám po staletí lidmi mnoha kultur po celém světě. Je bezesporu jedním z nejsilnějších a nejvýmluvnějších symbolů. Symbolizuje zrození, jednotu, propojení země a nebe, propojení s předky, osobitost, plodnost, životní sílu, hojnost a prosperitu. Více

Tělo

Tělo

Většina z nás vnímá své tělo tak trochu jako samozřejmost. Jako schránku, které nevěnujeme nijak velkou pozornost mimo vnějších úprav a vylepšování. Dokud nějaká jeho část nepřestane fungovat díky nemoci nebo zranění. Jak moc máte rádi své tělo a jak moc ho doopravdy znáte? Jste s ním v souladu a přinášíte mu maximální péči? Více

Sliby chyby

Sliby chyby

Nedávno si mi jedna klientka stěžovala, že má hodně starostí, a to především kvůli lidem, kteří neplní své sliby. Rozčilovala se, že zahradník nepřišel upravit zahradu, kolega neposlal požadovaný dokument, kamarádka jí nevrátila půjčené šaty a soused stále nepostavil plot. Všichni to slíbili a pořád neudělali. Patrně očekávala, že ji budu litovat. Více


Další články