Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Špatná nálada

foto: pixabay.com

Střídáním emocí a nálad se zachovává naše přirozená rovnováha. Pokud vás právě teď provází špatná nálada, dovolte si ji. I ta k něčemu slouží. Uznejte emoce s ní spojené za své, nepotlačujte je a nepovažujte to za selhání. Můžete si dovolit „mít špatný den“ a dostát plného prožitku z něj. Stejně tak si můžete i dovolit z vlaku špatné nálady vystoupit.

Přejete si vystoupit? Na chvíli se tedy zastavte, postůjte tiše a narovnejte své milované tělo. Sepněte ruce dlaněmi k sobě a představte si, jak rozsvěcujete zářivé světýlko ve svém  srdci.

Usmějte se. Svůj úsměv pošlete každičké úžasné buňce vašeho těla a poděkujte za její tichou předůležitou službu.

Ukotvěte se pevně ploškami nohou na zemi a prociťte vděčnost za váš život, který je darem. Dýchejte zhluboka a dejte pozornost alespoň na chvilku jen svému dechu. V této fázi přijměte vědomě danou náladu a daný okamžik, ať se vám jeví jakkoli. Vyslovte „přijímám tě“ a prociťte. Nyní se s náladou či s konkrétní emocí rozlučte a propusťte ji.

Vyhopsejte se. Skákejte tak dlouho, jak jen budete chtít. Pokud cítíte, že chce vaše hrdlo vydávat nějaký zvuk, nebraňte se mu. S jemností vytřeste nežádanou nakumulovanou energii z vašeho těla.

Každému z výše popsaných kroků věnujte tolik času, kolik jen budete potřebovat. Nepospíchejte. Užijte si tento proces. Váš systém těla, mysli a ducha tyto praktiky jistě náležitě ocení.

Na závěr se opět ztište, zavřete si oči, sejděte do ticha svého nitra a dovolte si chvíli jen tak být. Poděkujte si. Oceňte svou schopnost prožívat jakékoli emoce a nálady, stejně tak i své umění z nich vědomě vystoupit.

Autorka: LV

foto:pixabay.com

     

Vděčnost

Vděčnost

Vděčnost je nástroj, který používáme k tomu, abychom si připomněli dobré věci v našich životech. Pomáhá nám vidět mnohé „obyčejné věci“, jejichž plnou hodnotu si často uvědomíme, až když o ně přijdeme. Více

Vztek

Vztek

Nedávno mi při konzultaci jedna klientka říkala, že se snaží nebýt reaktivní a nezlobit se, ale nemůže si pomoci. Více

Sebevyjádření

Sebevyjádření

„Kdo jsem? Jak se cítím? Co potřebuji?“ Jak často si tyto tři kouzelné otázky kladete? Více


Další články