Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Saturn ve Vodnáři

foto: pixabay.com

Planeta Saturn vstoupila 22. března 2020 do znamení Vodnáře, kde se s přestávkou mezi červencem a prosincem 2020 bude zdržovat až do počátku března 2023. Saturn se do znamení Vodnáře vrátil po 29 letech, naposledy se tímto znamením pohyboval mezi únorem 1991 a lednem 1994.

V tradiční astrologii je Saturn vládcem nejenom znamení Kozoroha, ale i znamení Vodnáře. Saturn v horoskopu symbolizuje zásady, morálku, povinnosti a pravidla. Protože znamení Vodnáře je spojováno se skupinami, organizacemi, kolektivním zájmem, bude se postavení Saturnu v tomto znamení vyznačovat přechodem od osobních zájmů k zájmům skupinovým. Důraz tedy bude kladen na zodpovědnost před budoucností, zájem o osud lidstva, solidaritu a sociální spravedlnost. Toto postavení vyžaduje osobní podíl na skupinovém životě a odpovědnost vůči němu. Protože je znamení Vodnáře spojováno s humanismem, mohla by planeta Saturn v tomto postavení pomoci dát novým vizím trvalou formu. Toto planetární postavení přináší naději, že by se mohly vyřešit krize s migranty, provést reformy zdravotnictví, vyřešit obchodní války apod.

Znamení Vodnáře je symbolicky spojováno s elektřinou, internetem a vesmírem. Když naposledy Saturn procházel znamením Vodnáře, tedy v letech 1991 až 1994, začal se používat internet. Nyní můžeme očekávat velký rozmach v oblasti internetu, používaných technologií a kvantové fyziky. Bude kladen větší důraz na obnovitelné zdroje energie. A dočkáme se zřejmě výrazného nárůstu kosmických aktivit. Planetární postavení také ukazuje na rozmach sdílené ekonomiky, která však bude lépe regulována.

Vodnáři mají obvykle velkou potřebu volnosti. Při tomto planetárním postavení můžeme očekávat změny v pohledu na partnerské vztahy. Budou se měnit názory na to, co je „normální vztah“. Lidé mohou více upřednostňovat volnější formy vztahu, bez potřeby se vázat.

 

Saturn v horoskopech zrozenců znamení Vodnáře, Býka, Lva a Štíra

Saturn nás nutí k zodpovědnému jednání. U zrozenců znamení Vodnáře končí jeden cyklus a začíná nový. Pokud se Vodnáři v posledních osmi letech nevyhýbali náročné práci, byli disciplinovaní a organizovaní, pak se dočkají odměny, např. ve formě povýšení v práci. V případě, že Vodnáři v minulých letech plně nevyužívali svého potenciálu, vyhýbali se zodpovědnosti, pak se mohou připravit na mnoho potíží, včetně zdravotních.

Překážky a problémy se objeví i v životě lidí narozených ve znamení Býka, Lva a Štíra. Saturn v dynamickém postavení vždy ukazuje na nedostatek energie. Mohou se objevit zdravotní potíže, sklíčenost, smutek, pochybnosti, problémy v práci, v osobním životě i ve finanční situaci. Všechny záležitosti, kterými jste se nechtěli v poslední době zaobírat, vás budou nutit, abyste je teď vyřešili. Partnerský vztah, který dlouhodobě nefunguje, patrně skončí.

V období od 22. března 2020 do 2. července 2020 a pak v prosinci 2020 byli testováni především zrozenci znamení Býka narození v dubnu, Lvi narození v červenci, Štíři narození v říjnu a Vodnáři narození v lednu. Všichni ostatní zrozenci znamení Býka, Lva, Vodnáře a Štíra prochází testem v následujících dvou letech.

Zrozenci znamení Vah, Berana, Raka a Kozoroha

Pro zrozence znamení Berana, Raka, Vah a Kozoroha období potíží pomalu končí. Pokud se lidé narození v těchto znameních v posledních dvou letech nevyhýbali zodpovědnosti za vlastní činy a postavili se výzvám a překážkám, pak je zkušenosti obohatí a posílí. V opačném případě se potíže objeví znovu, za 7 let, a to s ještě větší intenzitou. 2. července se Saturn vrátí do znamení Kozoroha a bude se tam pohybovat až do poloviny prosince 2020. Toto planetární postavení by se mohlo ještě projevit potížemi u zrozenců znamení Berana narozených po 14. dubnu, zrozenců znamení Raka narozených po 17. červenci, zrozenců znamení Vah narozených po 18. říjnu a zrozenců znamení Kozoroha narozených po 15. lednu.

Lidé narození v letech 1991 až 1993

Mladí lidé narození ve všech znameních mezi únorem 1991 a květnem 1993 budou zažívat tzv. saturnský návrat. Tato konstelace vždy ukazuje na významné období života, které přináší velké změny. Je to období konců a nových začátků. Saturnský návrat se opakuje v životě každého člověka zhruba po 29 letech. Člověk se při této konstelaci bude muset vyrovnávat s poklesem energie, různými obtížemi a překážkami. Saturn je planeta, která vyžaduje zodpovědné chování. Při této konstelaci se obvykle mění vztah k rodičům a člověk zjišťuje, že některé hodnoty a přesvědčení rodičů, která ještě v nedávné minulosti odmítal, jsou správná a přijme je. Tato konstelace také ukazuje na významné změny v partnerských vztazích.

Autorka: MKB

foto:pixabay.com

Mohlo by vás zajímat: 

ROČNÍ HOROSKOP 2022


     

Saturn kvadrát Uran 2021/2022

Saturn kvadrát Uran 2021/2022

Kvadratura Saturnu ve Vodnáři k Uranu v Býku je spojována s historickými změnami, nástupem nových politických hnutí a také se změnami v materiálním světě. Toto planetární postavení ukazuje na hospodářskou krizi, inflaci, zvyšování cen, propady na burzách a zvýšenou nezaměstnanost. Saturn byl naposledy v dynamickém, opozitním postavení k Uranu od listopadu 2008 do července 2010. Bylo to v době poslední hospodářské krize. Více

Uran v Býku – nová finanční krize

Uran v Býku – nová finanční krize

Uran, planeta revoluce, vstoupil 15. května 2018 do znamení Býka a zdrží se tam s přestávkami až do 26. dubna 2026. Znamení Býka symbolizuje v astrologii peníze, úspory, banky a další finanční instituce, národní rezervy, daně, nemovitosti, tradice, blahobyt a zemědělství. Více

Když je Slunce ve znamení Štíra

Když je Slunce ve znamení Štíra

Slunce prochází každým znamením jeden měsíc v roce. Když prochází podzimním znamením Štíra, které reprezentuje konce a nové začátky, pak se budou více objevovat negativní a destruktivní síly a energie. Více


Další články