Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Saturn v Kozorohu

Foto: pixabay

Saturn přechází 20. prosince 2017 do domovského znamení Kozoroha a zdrží se tam do 22. března 2020. Pak přejde na čtyři měsíce do následného znamení Vodnáře, aby se nakonec ještě 2. července 2020 vrátil do znamení Kozoroha a dokončil cyklus 17. prosince 2020. 

Saturn je nejvzdálenější planeta naší sluneční soustavy, která je pozorovatelná pouhým okem. Po Jupiteru je druhou největší planetou sluneční soustavy. Planeta byla pojmenována po římském bohu Saturnovi. 

Saturn je v tradiční astrologii považován za zlomocnou planetu. Společně s Marsem byl nazýván „velkým neštěstím“. Je to planeta povinností, odpovědnosti, pravidel, šetrnosti a sebeovládání. Negativně je postavení Saturnu vnímané jako omezování, překážky, zklamání, ztráty a bolest. Saturn je označován za Pána karmy. 

Důvodem překážek, zklamání, úzkostí a ztrát, které někteří lidé při pohybu Saturnu zažívají, není zásah osudu. Životní okolnosti, které při tomto planetárním postavení zažíváme, nás nutí, abychom se měnili. Abychom pronikli hlouběji, byli v kontaktu s vlastním nitrem a objevili smysl svého života. Při této konstelaci si člověk musí klást otázku „proč?“ a zjistit, jak si svým vlastním chováním a myšlením připravil nepříznivé situace. 

Saturn projde celým zvěrokruhem zhruba za 29 let. V každém znamení se zdrží něco přes dva roky. Znamením Kozoroha procházel Saturn naposledy od poloviny února 1988 až do konce září 1990. Předtím se tam zdržoval v letech 1959 - 1961 a v období 1929 - 1932.

Saturn v mundánní astrologii symbolizuje pořádek, stálost, konzervatismus, státní a církevní instituce, vládu, obranu, velké korporace, policii a justici. Když bude procházet domovským znamením Kozoroha, pak se dá očekávat, že velká snaha o udržení pořádku, tradic a posílení moci státních institucí povede k občanským nepokojům a protestům. Patrně dojde k přestavbě politických struktur. Bude se měnit postavení mezinárodních organizací. 

zrozenců znamení Kozoroha končí jeden cyklus a začíná nový. Kozorozi budou muset pochopit, že nastal čas, aby začali dělat, co dělat mají, a přestali dělat, co dělat nemají. A to může znamenat, že přestanou mít o sobě pochybnosti, pustí se do činností, o kterých dlouho přemýšlí. Kozorozi dostanou více příležitostí ukázat, co v nich je. Kozorozi, kteří intenzivně pracovali, dostanou více pravomocí a zodpovědnosti a postoupí na společenském žebříčku. Mají šanci vykonat něco velkého. V osobním životě dojde také ke změnám. Toto planetární postavení je spojováno se vstupem do manželství, založením či rozšířením rodiny.

Překážky a problémy se objeví i v životě lidí narozených ve znamení Berana, Raka a Vah. Všechny záležitosti, kterými jste se nechtěli v poslední době zaobírat, vás budou nutit, abyste je teď vyřešili. Partnerský vztah, který dlouhodobě nefunguje, patrně skončí. Potíže se mohou objevit i v práci. Ať už se ve vašem životě bude během tohoto tranzitu dít cokoliv, neměli byste se změnám bránit. Ztráty, které Saturn přinese, jsou nezbytné pro váš další vývoj. Saturn nás učí, že člověk roste a zraje s prohrami více než s výhrami. Saturn vyžaduje upřímnost, autentičnost, umírněnost a opatrnost. Je důležité, abyste šetřili energií, věnovali se praktickým záležitostem a smysluplným projektům. Musíte se zbavit všeho nepotřebného. Toto planetární postavení není příjemné, ale nebude trvat věčně. Poučte se z těchto lekcí. Neutíkejte před překážkami, nezametejte potíže pod koberec. Jinak by problémy narostly a později, za 7 let, byste je stejně museli vyřešit. Při tomto planetárním postavení si budete více než kdy jindy uvědomovat svůj věk a proces stárnutí. 

Tranzitující Saturn se v životě člověka může projevit také jako onemocnění. Saturnu je v horoskopu přiřazeno hospodaření s vápníkem a dále kosti, kolena, zuby, klouby, kostní dřeň. Saturnská onemocnění obvykle souvisí se zpomalením látkové výměny a nedostatkem vápníku. Pokud se u člověka objeví potíže se zuby, poranění kolen, zlomeniny, potíže s páteří, kyčlemi nebo chronicky se vlekoucí nemoci, pak by se měl zamyslet nad svým životním postojem a učinit nezbytné změny. 

Zrozenci znamení Blíženců, Panny, Střelce a Ryb se mohou radovat. Období testování končí. Pokud se lidé narození v těchto znameních v posledních dvou letech nevyhýbali zodpovědnosti za vlastní činy a postavili se výzvám a překážkám, pak je zkušenosti obohatí a posílí. V opačném případě se potíže objeví znovu za 7 let, a to s ještě větší intenzitou.

Saturn bude v retrográdní fázi ve znamení Kozoroha od 18. dubna do 6. září 2018, od 30. dubna 2019 do 18. září 2019 a od 2. července 2020 do 29. září 2020. 

Mohlo by vás zajímat:

ASTROLOGICKÝ KALENDÁŘ 2020

foto:pixabay.com


           

Mars v horoskopu

Mars v horoskopu

Pozice Marsu v osobním horoskopu vypovídá o naší povaze jednání, o využívání energie. Mars symbolizuje sílu, která inicializuje začátek a udržuje věci v chodu. Více

Vaše lunární energie

Vaše lunární energie

Znáte postavení Luny ve vašem osobním horoskopu a její vliv na váš každodenní život? Tato informace nám pomáhá vnímat blíže odlesk naší energie a naše prvotní reakce na podněty. Pokud naší lunární energii blíže poznáme, přijmeme ji a následně ji správně uchopíme, můžeme ji lépe využít. Více

Uran v Býku – nová finanční krize

Uran v Býku – nová finanční krize

Uran, planeta revoluce, vstoupil 15. května 2018 do znamení Býka a zdrží se tam s přestávkami až do 26. dubna 2026. Znamení Býka symbolizuje v astrologii peníze, úspory, banky a další finanční instituce, národní rezervy, daně, nemovitosti, tradice, blahobyt a zemědělství. Více


Další články