Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Osobní zpověď

foto:pixabay.com

Pravděpodobně máte povědomí o tom, jak probíhá zpověď knězi ze svých hříchů. Možná s ní máte i osobní zkušenost. Tomuto katolickému obřadu se říká svátost smíření. Kněz není brán jako soudce, ale jako služebník božího milosrdenství. Zpověď je prostředek uzdravování lidské duše. Jako by se lidé znovu přibližovali k božství neboli ke světlu, ze kterého pochází, které žije uvnitř každého z nás a je naším lékařem.

Dopustili jste se v posledním čase něčeho, co vás trápí a co ukazuje na vaši nedokonalost? Pokud se to neslučuje s vaší přirozenou morální integritou, pravděpodobně se za to vědomě nebo nevědomě soudíte. Koluje vám to nadále v mysli a srdci a tvoří emoční napětí. Můžete pociťovat stud, vinu, úzkost, zoufalství, strach nebo vztek. Všechny tyto emoce ovlivňují další dění ve vašem životě a odnáší vám moc nad sebou samými.

Pokud chcete být opravdovým režisérem vlastního života i v podobných momentech, obraťte svou pozornost k odvaze, pravdě, zodpovědnosti, dobré vůli, přijetí, vnitřnímu míru a lásce.

 

„Za vším, co se na tomto světě dělá, stojí naděje.“ Martin Luther

 

Tvořte si se sebou vědomý vztah. Představte si, že jste sami sobě zpovědníkem i zpovídaným. Praktikujte pravidelně osobní zpověď do zrcadla:

 

1)    Pojmenujte nahlas svůj nedokonalý čin s laskavostí k sobě a uznejte to, co jste vytvořili.

2)    Řekněte si, jak to všechno začalo, jaká vlastnost vás dostala do problému. Vystihněte podstatu. Pokud ji nedokážete vyjádřit za dobu kratší než 10 vteřin, není to ještě podstata.

 

3)    Oceňte sami sebe pro poctivost. S pravdou bude nakonec vše snadnější. Vězte, že všechna tajemství, které máte, měli už před vámi jiní.

 

4)    Přijměte svou zodpovědnost. Ve všem je skryté požehnání.

 

5)    Zeptejte se sami sebe, co můžete udělat pro to, abyste své chování odčinili? Možnost nápravy se zpravidla sama nabídne v okamžiku, kdy přestanete svůj nedokonalý krok skrývat a přihlásíte se k němu.

 

6)    Dejte si nové předsevzetí, že už se podobně nezachováte  a nebudete opakovat stejné chyby. Promyslete si své další kroky a chování.

 

7)    Pomodlete se za svůj šťastný vývoj. Vizualizujte si lepší život.

Autorka: LV

foto: pixabay.com
 

     

Tři okruhy vztahů

Tři okruhy vztahů

Naše životy jsou bohaté do té míry, do jaké se nám daří rozšiřovat TŘI OKRUHY VZTAHŮ: Více

Pružnost

Pružnost

Mnoho naší nespokojenosti v životě je způsobeno tím, že naše očekávání nejsou naplněna. Máme potíže přijmout fakt, že věci nejdou podle našich plánů. Když jsme rigidní, bráníme radosti vstoupit do našich životů. Více

Nedělejte si život těžším, než může být

Nedělejte si život těžším, než může být

U svých klientů často vidím, že největší překážkou na cestě k lepšímu životu jsou oni sami. Dělají si život obtížnějším, než by mohl být. Kvalita našeho života se může výrazně zlepšit, když se člověk zbaví negativních vzorců chování a přesvědčení a osvojí si nové návyky. Více


Další články