Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Jak si přitáhnout do života štěstí

foto:pixabay.com

Narodili jste se pod šťastnou hvězdou a vše se vám v životě daří? Anebo patříte do skupiny smolařů? Věříte, že jsme spolutvůrci svých životů a můžeme si ho tedy přetvořit podle svých přání? Je možné, aby se ze smolaře stal šťastlivec?


Šťastní lidé nejsou zvláštní. Nemají pozitivnější horoskop než druzí. Jsou zručnější ve vytváření pozitivní reality. Jsou schopni si všímat příležitostí, rozhodují se pomocí své intuice, mají pozitivní očekávání, nebojí se nových věcí, riskují a věří, že mohou změnit smůlu v dobro. U svých klientů jsem mnohokrát viděla obrovskou proměnu. Vím, že člověk vždy může svůj život změnit. Zde je návod jak na to.


1. Kolo štěstí

V tarotu je jedna karta, které se říká Kolo štěstí. Když se objeví, pak nám říká, že jsme na konci jednoho cyklu a začíná nový. Je to znamení, že přicházejí události, které mohou být mimo naši kontrolu. Je to jako střídání ročních období. V horoskopu na takové události obvykle ukazuje postavení Uranu, Saturnu, Neptunu anebo Pluta. Lidé se takové karty obávají. Stejně jako nepříznivých planetárních postavení. Strach pochází z nedůvěry, že by změny mohly přinést něco lepšího. Nové události mohou narušit vzorce známého života. Připomínají nám ale, že nic nezůstává neměnné. Aby člověk dosáhl pokroku, musí se odpoutat od minulosti. Takové události přináší nové příležitosti. Než se objeví něco nového a často lepšího, člověk někdy prohraje, aby se znovu vyhoupl. Někdy věci, které jsou na první pohled špatné, se ukáží být později velmi dobré až skvělé. Jsou to lekce, které jsme potřebovali. Když něco nepůjde dle vašich představ, nebraňte se tomu. Důvěřujte, že vás to navádí do míst, kam byste se za jiných okolností nevydali.

 

"Když někdy nedostaneš to, co chceš, je to vlastně úžasné štěstí." Dalajláma

 

2.     Soustřeďte se na to, co chcete

Pokud se soustředíte na to, co nemáte, pak přitahujete do svého života více toho, co nemáte. Je to fenomén mysli a těla, kdy myšlení nedostatku, založené na strachu, je potravou pro vaše buňky v těle, omezuje to vaše pohyby, ovlivňuje vnímání a následně vaše rozhodnutí. Čemu se bráníte, přetrvává. Cokoliv, co nechcete, to k sobě zvete. Vložte sílu svých emocí do toho, co chcete, a přijde to k vám. To je zákon přitažlivosti. Tím, že si zachováte pozitivní myšlení a zaměříte se na svá přání, můžete manifestovat své sny a vytvořit si realitu, po které toužíte.

"Štěstí je místo, kde se setkávají příprava a příležitost." Seneca

 

3.     Oceňujte, co máte

Vyjadřování vděčnosti znamená najít spokojenost v tom, co aktuálně máte, bez ohledu na to, jak malé nebo obyčejné se to může zdát. Ocenění přítomného okamžiku vás ukotví v radosti „teď“. Vděčnost je vibrační nástroj, který do vašeho života přitáhne více pozitivity a štěstí. Tím, že oceníte svou současnou situaci, vysíláte jasné poselství Vesmíru: „Více toho, prosím!“ Vděčnost je o hledání radosti z toho, co máme, a také o očekávání nových věcí. Síla vděčnosti spočívá ve schopnosti přetvořit způsob, jakým se díváme na život a jak s ním komunikujeme. Vyjadřováním vděčnosti se otevíráme světu nekonečných možností.

 

4.     Odstraňte negativní emoce

Tam, kde je závist, hněv, žárlivost, smutek, obavy, strach nemůže být radost a štěstí. Pokud se u vás často objevují negativní emoce, zjistěte proč. Lidé si myslí, že je normální mít negativní emoce. Není. Vždy máte volbu a můžete se rozhodnout, jak reagovat. Lidé, kteří mají schopnost zvládat své emoce mají vysokou míru emoční inteligence. To je něco, co se dá naučit. Naše emoce jsou jako vnitřní barometr a upozorňují nás na přehlížená témata. Negativní emoce nám něco sdělují a je třeba jim naslouchat.

 

5.     Nehrajte na jistotu

Možná jste v dětství a v době dospívání od svých rodičů či přátel slýchali, abyste zůstali kde jste a nepouštěli se do neznáma. Já to slyšela mnohokrát. Považovala jsem to za špatné rady a neřídila se tím. Hrát na jistotu je pohodlné. Ale štěstí vám to nepřinese. Potřebujeme stimulaci, nové zážitky, abychom rostli, vytvářeli nové příběhy a měli dobrý pocit z toho, že jsme to zvládli. Pokud chcete zážitky, které vám změní život, pak sejděte z vyšlapaných cest. Jděte štěstí vstříc. Nechte se inspirovat zrozenci znamení Střelce, kteří se nebojí neznámého. I proto se jim obvykle dobře daří.

 

6.     Jednejte

Spousta lidí spojuje štěstí s podmínkami. Říkají si, že budou šťastní když „najdou opravdovou lásku“, „vydělají milion“, „dostanou vysněnou práci“, „koupí si luxusní auto“. Rádi by něco měli, ale brání jim v tom to či ono. Místo, aby hledali způsoby, jak dosáhnout svých cílů, hledají výmluvy. Je za tím lenost či strach. Chcete-li naplnit své touhy, pak jednejte. Každý krok k naplnění vašich snů vysílá zprávu Vesmíru: „Myslím to vážně!“. Podnikněte kroky, které odrážejí vaše skutečné touhy

 

7.     Naučte se říkat NE

Pokud nechcete být stále ve stresu a chcete mít radostný život, pak musíte upřednostnit svůj čas, energii a duševní zdraví. Slovo „NE“ by mělo mít důležité místo ve vaší slovní zásobě. Čím selektivnější budete v přijímání nových závazků tím více se můžete soustředit na sebe, svůj rozvoj a duševní klid. Myslete na to, že když řekne „NE“ něčemu, co vám neslouží, říkáte „ANO“ něčemu, co přispěje k radosti a štěstí.

 

8.     Neočekávejte, že vás všichni budou mít rádi

Snažit se potěšit každého bývá vyčerpávající. Když se snažíte potlačovat sami sebe, jen abyste vyhověli očekáváním druhých lidí, ztratíte tím kontakt sami se sebou. Pravdou je, že čím autentičtější budete, tím více můžete lidi polarizovat. Když se přestanete přizpůsobovat, budete žít podle svých pravidel. Budete zkoušet nové věci, vyhrávat, prohrávat a budete šťastnější.  

 

9.     Pozitivní samomluva

Váš vnitřní dialog ovlivňuje váš život. To, jak mluvíte sami se sebou, buď vás omezuje, anebo vás posouvá k úspěchu. Slova jako „nezasloužím si“, „nemohu“, „nejsem dost dobrý“, jsou omezením, která si člověk sám stanovuje. Negativní slova podkopávají vaše možnosti a vytvářejí sebenaplňující proroctví neúspěchu. Chcete-li být šťastní, pak negativní slova odstraňte ze svého slovníku. Změňte třeba „nemohu“ za „to zvládnu“. Používejte každodenně afirmace. Ty přeprogramují vaše podvědomí. Vědomým výběrem slov, která posilují a povznášejí, si budete dláždit cestu ke štěstí.

 

10.  Nekontrolujte, důvěřujte

Mnoho lidí se snaží ovládat každý aspekt svého života. Nechat věci být znamená přijmout fakt, že některé věci jsou mimo naši kontrolu. Přijetím neznámého otevíráme dveře neočekávaným výsledkům. Nechte věci být a důvěřujte Vesmíru, že se o vše postará. To nemá nic společného s pasivitou. Jde o uvolnění úzkostné připoutanosti ke konkrétním výsledkům. Nechat věci být znamená, že důvěřujete Vesmíru, že vám pomůže dosáhnout nejlepších výsledků. Vy uděláte svůj díl a umožníte Vesmíru vše dokončit.

 

„Štěstí přitahuje vše, co chcete.“ Rhonda Byrne


 

Na závěr


Mít šťastný život není o zbožném přání. Je to aktivní proces, který spojuje naše nejhlubší touhy s promyšlenými činy a neochvějnou vírou. Chcete-li naplnit své sny, pak buďte šťastní. Pokud nejste šťastní, pak tím nikomu nepomůžete. Ale vaše štěstí, vaše hojnost a váš život prožitý naplno povznáší celý svět. Zkratkou k čemukoli, co ve svém životě chcete, je cítit se šťastný. Je to nejrychlejší způsob, jak si přivolat peníze či cokoliv jiného, co chcete do života.

 

 

 

 


     

Kouzlo osobnosti

Kouzlo osobnosti

Už od dětství vyzařují někteří lidé mohutně své osobní fluidum. Kamkoli přijdou, tak je ostatní lidé zaznamenávají. Znáte takového člověka se silným kouzlem osobnosti, který vás vždy oblaží svou přítomností a vy obdivujete jeho energii? Jste jím vy sami? Nebo ještě ne, ale rádi byste byli? Více

12 vesmírných zákonů

12 vesmírných zákonů

Jistě znáte zákon přitažlivosti. Proslavila ho kniha a film Tajemství Rhondy Byrne. Možná ale už nevíte, že je to jen jeden z 12 vesmírných zákonů. Více

Ženám

Ženám

Jaký je podle vás ideál pravé ženy, milé ženy? Má být stále upravená? Krásná? Milující? Oddaná? Chápající? Vystupující z davu? Úspěšná? Vše zvládající? Silná? Vášnivá? Jaké kvality právě vás činí pravou ženou s velkým Ž? Více


Další články