Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Pluto ve znamení Vodnáře

Photo by NASA on Unsplash

Pluto vstupuje do znamení Vodnáře v lednu 2024 a bude se tam s přestávkami pohybovat dalších dvacet let. Pluto v astrologii symbolizuje moc, transformaci, proměnu, sílu i nevědomé pudy. Vodnář je spojován s nezávislostí, vynalézavostí, tolerancí a humanismem. Když Pluto bude procházet znamením Vodnáře, pak můžeme očekávat obrovské změny v oblasti vědy, technologií a společenského soužití. V roce 2044, když bude Pluto opouštět znamení Vodnáře, bude svět z dnešního pohledu k nepoznání.

Pluto ve Vodnáři přinese transformační změny na kolektivní úrovni. Jednotlivci budou více spolupracovat a měnit stávající systémy a instituce. Bude to období převratných technologických změn a způsobu myšlení. Znamení Vodnáře je symbolicky spojováno s elektřinou, internetem a vesmírem. V průběhu dalších let se dočkáme výrazného nárůstu kosmických aktivit a turistických letů do vesmíru. Bude se více využívat umělá inteligence. Poroste zájem o otevřený virtuální svět metaverzí. Planetární postavení ukazuje na nové možnosti využití kvantové fyziky v každodenním životě. 

 

Roky 2023/2024

Pluto přejde do znamení Vodnáře 23. března 2023 a v červnu se ještě vrátí do znamení Kozoroha. Zpět do Vodnáře se přesune v lednu 2024. Naposledy se vrátí do Kozoroha v září 2024. Do Vodnáře se definitivně přesune v listopadu 2024 a tam se bude zdržovat až do roku 2044. Přesuny Pluta z/do Kozoroha ukazují na nedokončenou práci. Poselství přesunů PlutaKozoroha do Vodnáře a zpět je jasné. Nemůžeme se posunout do lepšího světa, dokud nenapravíme chyby a selhání z minulosti. Napravování chyb a změny nebudou probíhat jen na kolektivní úrovni, dotknou se i lidí, kteří se narodili na samém konci znamení KozorohaRakaVah a Berana, a lidí, kteří jsou narozeni na počátku znamení VodnářeBýkaLva a Štíra. Ti budou muset opustit to, co se přežilo. Transformující síla Pluta je bude nutit se změnit a zbavit se všeho, co už není schopné života.

 

Konec Pluta v Kozorohu 

Pluto vládne Plutokratům. Termín plutokracie pochází z řeckých slov plútos (bohatý) a kratein (vládnout). Plutokracie znamená bohatou vrstvu lidí, vyšší třídu. Je to forma oligarchie. Kozoroh symbolizuje 1 % lidí, kteří se vyšplhali v posledních 15 letech na vrchol systému. Jsou to muži ve vrcholných pozicích, kteří v posledních letech soustředili obrovské množství peněz a moci. Tady mluvíme o Jeffu Bezosovi, Billu Gatesovi, Marku Zuckerbergovi, Richardu Bransonovi nebo o politicích, jako je Donald Trump či Vladimir Putin. S odchodem Pluta z Kozoroha ztratí tito lidé moc a odejdou ze svých pozic. 

 

Pluto a nukleární energie

Pluto bylo objeveno v roce 1930. Existuje souvislost mezi objevením planety a vnějšími událostmi. Není jistě náhoda, že vývoj výzkumu atomu časově odpovídá objevení Pluta. V astrologii je Pluto označováno za vyšší oktávu Marsu, proto je spojováno s bojovností, násilím a ničivostí. Když bude Pluto procházet znamením Vodnáře, hrozba jaderného rizika se bude vracet. Havárie v Černobylu se stala, když bylo Pluto v domovském znamení Štíra. Hirošima a Nagasaki s Plutem ve znamení Lva. Tranzity Pluta neznamenají, že musíme vidět jaderný útok. Hrozba by však neměla být brána na lehkou váhu. Smyslem astrologie je prevence. Astrologové varují před zlem, které by mohlo přijít. Předpokládám, že vodnářská zodpovědnost a kolektivní zájem o osud lidstva převáží nad šílenstvím některých jednotlivců.

 

Ženy u moci

Znamení Vodnáře symbolizuje v astrologii rovnostářství a solidaritu. Dá se očekávat, že postavení Pluta ve Vodnáři přinese podporu ženským právům a narovná ekonomickou a sociální nerovnost žen. Při tomto planetárním postavení zaujmou ženy mocenské pozice, které byly před lety nedosažitelné. 

 

Změny v mezinárodních a profesních organizacích

Období, kdy Pluto bude procházet znamením Vodnáře, bude časem transformace mezinárodních organizací, jako je např. NATO nebo OSN. K převratným změnám ve fungování dojde u profesních organizací, které zneužívaly svého postavení a často bývaly v konfliktu zájmů. Půjde především o profesní organizace ve zdravotnictví, potravinářském průmyslu, vědě a výzkumu. Proměny se uskuteční ve fungování odborářských organizací.

 

Změny v ekonomice

Bude více podporována sdílená a cirkulární ekonomika. Bude kladen důraz na podporu udržitelného rozvoje a minimalizaci plýtvání. Už si nebudeme tolik nakupovat nové zboží, ale budeme si věci pronajímat a sdílet.

 

4denní pracovní týden

Se změnou planetárního postavení přijdou i změny pracovních návyků. Model, který vytvářel dojem, že je nutné být v práci od devíti do pěti po pět dnů v týdnu, narušila covidová pandemie. Ukázalo se, že lidé splní své pracovní úkoly i za méně dnů. Čtyřdenní pracovní doba napomůže vybalancovat soukromý a pracovní život a prospěje rodinám. Muži se budou více zapojovat do péče o děti a do domácích prací. To bude mít pozitivní dopad na duševní zdraví.

 

 

Pohyb Pluta:

Autorka: MKB

 

 


     

Mars ve znamení Vodnáře

Mars ve znamení Vodnáře

Energická planeta Mars přechází do znamení Vodnáře 13. února a bude se tam pohybovat až do 23. března 2024. Znamení Vodnáře je vzdušné, originální a rebelantské. Vládne mu planeta Uran, která symbolizuje vynalézavost, překvapení, tvoření i destrukci. Více

Horoskop na březen

Horoskop na březen

V březnu prochází Slunce znamením Ryb. Hvězdné postavení nám dává příležitost odkrýt hlubší a skryté aspekty nás samých. Zkuste si každý den najít čas pro zklidněníMeditacemodlitbavizualizace a různé spirituální disciplíny vám pomohou  si udržet vnitřní klid. Více

Partnerské horoskopy

Partnerské horoskopy

Jste v pevném svazku nebo na jeho prvopočátku? Rádi byste byli schopni maximální empatie a projevů dobré vůle ve svém partnerském vztahu? Toužíte po vzájemné podpoře, lepší komunikaci a láskyplnému plynutí? Jste ochotni podívat se na vztah jako na mocný prostředek hlubokého pochopení sebe sama a svého osobního růstu? Jste připraveni ho chápat jako vlastní zrcadlo a důležitou lekci pro svůj další vývoj? Více


Další články