Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Špatný den neznamená špatný život

foto:unsplash.com

„Nedovolte, abyste kvůli špatnému dni měli pocit, že máte špatný život.“ Neznámý autor

Jeden den, bez ohledu na to, jak špatný se může zdát, nedefinuje naše celkové štěstí. Všichni máme čas od času špatné dny, ale to neznamená, že naše životy jsou špatné nebo že jsme selhali. 

V angličtině se používá rčení: „No rain, no flowers.“ V překladu to znamená: bez deště nevyrostou květiny. Toto pořekadlo nám říká, že z nevlídných okolností může přijít odměna. Kdybychom neměli špatné dny, pak bychom nemohli srovnávat a užívat si nádherné okamžiky. Všichni si přejeme mít dobré dny, skvělé vztahy, výbornou práci, výhry a vítězství. Žádná z těchto věcí ale nemůže být skutečně oceněna, dokud nemáme způsob, jak porovnat dobré se špatným. Potřebujeme to špatné, abychom si udrželi a ocenili to dobré.

Špatné dny nás testují a posouvají nás k našim limitům. Není to vždy jednoduché, ale v konečném důsledku to obvykle stojí za to.

„Všechno ve vašem životě – zejména vaše problémy – jsou šité na míru, aby vám pomohly vidět vaše příběhy. Cokoli stojí v cestě, je cesta!" Mary O’Malley

 

Negativní emoce a myšlenky

Všichni občas zažíváme úzkost, strach, obavy, frustrace, pochybnosti, závist, žárlivost anebo vztek. Všichni máme v hlavě nezvané hosty, negativní myšlenky, které tam necháváme žít, a ty vysávají naši energii a na oplátku nám nedávají nic cenného.

Pokud je tou špatnou zprávou, že máme všichni tendence nechat tyto nezvané hosty, darmožrouty, zabírat místo v našich myslích, dobrou zprávou je, že jsme schopni změnit své myšlenky, snížit jejich intenzitu a nakonec se jich zbavit. Tím snížíme množství stresu, který pociťujeme.

Všichni v sobě máme sílu a možnost změnit své myšlení. Můžeme se znovu zaměřit na to, co je opravdu důležité, najít oblasti, které v našich životech vyžadují změnu, a vybudovat si jistotu, že můžeme věci měnit k lepšímu. Jsme mocné bytosti, které dokážou negativní emoce a myšlenky vyprovodit z hlavy a vytvořit si šťastnější a zdravější existenci.

 

Vaše emoce ovlivňují lidi kolem vás a naopak

Všimli jste si někdy, že když má někdo špatnou náladu, přenáší se i na vás? Jsme ovlivněni vším kolem nás, včetně myšlenek a pocitů druhých lidí. Proto je důležité se chránit a pohybovat se v prostředí pozitivních a inspirativních lidí. A také si být vědomi toho, jaký vliv sami máme na lidi kolem nás.

Máme zodpovědnost za to, abychom zvládali své intenzivní emoce, protože z nás vyzařují a lidé kolem nás je cítí. I když to neukážete nebo o tom neřeknete ani slovo, přenášíte své emoce na děti, příbuzné, přátele a kolegy.

Existuje tolik tipů pro zdravější život: různé diety, aplikace na cvičení, koupání ve studené vodě, vitamíny a dostatek spánku. To vše může být prospěšné pro naši pohodu, ale nejdůležitější praxí je naše mentální práce a duchovní spojení s něčím vyšším.

 

Zde je několik tipů, které vám pomohou omezit počet špatných dnů:

 

·       Určete, co stojí za to brát vážně

Naše ego chce, abychom věřili, že vše, co se nám děje, je hodně důležité – zraňující komentář na sociálních sítích, nevhodné chování řidiče na silnici, kritika šéfa nebo netaktní poznámka kolegy z práce. Je tolik věcí, které nás během dne mohou rozzlobit.

Často ztrácíme přehled o tom, co je opravdu důležité, a příliš se soustředíme na díry na silnici. To způsobuje, že jsme velmi často zklamaní, naštvaní nebo smutní kvůli triviálním věcem. Špatná nálada je pak nahromaděním těchto negativních myšlenek v průběhu času.

Zkuste brát život lehčeji a zaměřte se na to nejdůležitější. Zeptejte se sami sebe: Na co negativně reaguji? Jak rychle na věci reaguji? Jsou věci, na které reaguji, skutečné nebo iluzorní? Ohlédněte se a zhodnoťte, co vás za poslední týden naštvalo. Opravdu stálo za to se kvůli tomu rozčilovat? Změňte způsob nahlížení na svou životní situaci a pak se vaše zkušenost změní.

 

·       Na špatný den pohlížejte jako na výzvu ke změně ve svém životě

Jakákoli negativní emoce, kterou zažijeme, je obvykle signálem, že bychom měli v našich životech provést úpravu. Naše duše, nejpravdivější část nás samých, chce, abychom trávili svůj čas smysluplně. Když to ztratíme ze zřetele, duše začne být úzkostná, jako člověk, který se probudí a neví, kde je. Negativní emoce nám často říkají, že nejsme na správném místě nebo neděláme, co je třeba udělat.

Každá emoce je tu, aby nás vedla. Když se cítíme smutní nebo úzkostní, je přirozené, že to chceme překonat a jít dál. Ale co je důležitější, měli bychom se snažit se změnit, abychom to nemuseli znovu prožívat se stejnou intenzitou. Někdy jsou lekce jednodušší než jiné. Ale ať už to ponaučení vidíme, nebo ne, poselství je stejné: je třeba něco změnit.

 

·       Uvědomte si, za co můžete být vděčni

I ve špatný den můžeme najít věci, za které můžeme být vděční. Můžeme myslet na své blízké, své zdraví nebo své minulé úspěchy. Zaměření na to pozitivní vám může pomoci vidět celkový obraz a uvědomit si, že jeden den nedefinuje vaše celkové štěstí. Můžete si připomenout, že špatné dny jsou dočasné. Přejdou a nakonec je vystřídají lepší dny. Mezitím se můžete ze všech sil starat o sebe a soustředit se na věci, které vás dělají šťastnými.

 

Ve špatných dnech si odpovězte na následující otázky:

 

-        Co je nejdůležitější si připomenout, když máte špatný den?

-        Jaké věci můžete ve špatný den udělat, abyste se cítili lépe?

 

·       Spiritualita pomáhá odvrátit špatné dny

Nedávné vědecké studie ukazují zajímavou souvislost mezi naším mentálním zdravím a duchovním spojením. U lidí, kteří jsou duchovní a mají vztah s vyšší mocí, bylo prokázáno, že lépe zvládají nemoci, závislosti a deprese a zároveň jsou kreativnější, nápomocní a inovativní. Nejen že duchovní spojení má neuvěřitelné výhody pro mysl, tělo a duši, čím hlubší je vaše spiritualita, tím jste zdravější a více chráněni.

Mnoho lidí považuje spiritualitu za důležitou součást svého života, ale pouze tehdy, když jim to vyhovuje a zapadá to do jejich rozvrhu. Zatímco praktikování nějakého duchovního směru je určitě lepší než nic, duchovní praxe nejvíce vzkvétá, když ji každodenně praktikujeme. Což může znamenat přinutit se meditovat ve dnech, když se vám nechce, pomáhat druhým, když je to pro vás obtížné či nepohodlné, odolat nutkání pomlouvat nebo držet svůj vztek na uzdě.

 

 

Na závěr:

Astrologie je velice nápomocným prostředkem v předvídání špatných dnů. Planetární cykly planet, hlavně Saturnu, který obvykle na potíže, zklamání a překážky ukazuje, jsou pravidelné a předvídatelné. Postavení Saturnu nás nutí k zodpovědnému chování. Každý den si připomeňte, že můžete udělat něco smysluplného. Máte svobodnou vůli a můžete se rozhodnout, co uděláte, nebo neuděláte.

Autorka: MKB

foto:pixabay.com

 


     

Jak najít štěstí

Jak najít štěstí

Všichni chtějí být šťastní. Všichni vědomě, či nevědomě touží po spokojenosti. Tato touha je základem téměř každého našeho rozhodnutí. Jádrem každé naší volby je vnitřní pocit spokojenosti. Řecký filozof Aristoteles prohlásil, že štěstí je smyslem a účelem života, celkovým cílem lidské existence. Více

Emoce

Emoce

Vaše emoce jsou vnitřní barometr, který vás s neuvěřitelnou přesností může navádět k pozitivním akcím a také upozorňovat na přehlížená témata. Více

Zázraky se dějí

Zázraky se dějí

Zázraky se dějí každodenně. Každý člověk zažije někdy zázrak. Měli bychom si to připomínat a být za to vděčni. Více


Další články