Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Jak vyřešit problém

foto:pixabay.com

„Jakákoli tragédie se může obrátit v největší dobro, pokud k ní přistupujeme tak, aby nám mohla pomoci růst.“ Louis L. Hay

Lidé k nám často chodí na konzultace s problémy. Někteří řeší pracovní věci, jiní problémy v partnerských vztazích, obtížnou finanční situaci, mají potíže s příbuznými, přáteli nebo kolegy v práci. Ať už jsou problémy jakékoliv, vždy se díváme zpátky do minulosti. Analyzujeme období, kdy problém potenciálně začal, tzn. kdy člověk přijal rozhodnutí, začal partnerský vztah, nastoupil do práce, vzal si půjčku apod. Je totiž důležité najít kořeny problémů. Tam se totiž nachází také řešení.

Ať už máte potíže s partnerem/partnerkou, dětmi, hrozí vám, že přijdete o práci, hádáte se s příbuznými, či cokoliv jiného, v každé situaci existuje několik věcí, které můžete udělat a trable tak zvládnout.

4 kroky k vyřešení problému:


1.     Přijměte zodpovědnost

Problém je málokdy jen o nás. Obvykle tam hrají roli i jiní lidé. To ale neznamená, že byste druhé měli obviňovat. Přijměte zodpovědnost za situaci. A položte si otázku: Co s tím sám/sama mohu udělat? Jaké kroky mohu podniknout, abych se z této situace dostal/dostala?

Člověk vždy může mít pod kontrolou své reakce. Může se vztekat, obviňovat nebo hledat řešení. Zaměřte se na to, co změnit můžete, a akceptujte to, co už změnit nelze (vyhodili mě z práce, opustila mě přítelkyně).

„Pamatujte na úctu k sobě, úctu k druhým a odpovědnost za vaše konání.“ Dalajláma


2.     Požádejte o pomoc

Někteří lidé mají potíže požádat druhé o pomoc. Z astrologické praxe vím, že to jsou obvykle lidé narození ve znamení Panny, Štíra, Lva a Kozoroha. Brání jim v tom pýcha, perfekcionismus, nedůvěra, strach z odmítnutí nebo snaha mít vše pod kontrolou. Lidé si často myslí, že žádat o pomoc je známkou slabosti nebo neschopnosti.

Člověk málokdy zvládne vyřešit všechno sám. Proto je důležité s někým mluvit a nechat si poradit.

„Žádost o pomoc není nikdy známkou slabosti. Je to jedna z nejodvážnějších věcí, kterou můžete udělat. A může vám to zachránit život." Lily Collins

Kabala učí, že každý problém má i řešení. Pokud jste v obtížné situaci, pak je pomoc vždy připravená. Dejte příležitost Vesmíru, aby vám pomohl. Vesmír s námi komunikuje prostřednictvím různých znamení. Tato znamení se mohou objevovat ve snu nebo kdykoliv během dne. Prostřednictvím různých znamení nám Vesmír posílá vzkazy, naviguje nás a odpovídá na naše dotazy. Sami můžete požádat Vesmír, aby vám v případě kladné odpovědi poslal určité znamení.

"Hlavní příčina toho, že se vám nedostává odpovědí, spočívá v tom, že se neptáte." Richard Bach


3.     Změňte své myšlení

To, jak myslíme, vytváří naši realitu. Všichni máme možnost vidět v určité situaci dobro, nebo zlo. Když se zaměříme na to pozitivní, naše životní zkušenost bude pozitivní i v náročných dobách.

Naše myšlenky ovlivňují náš postoj a mají vliv na naši motivaci jednat. Kvalitu vašeho života určují reakce na překážky. Můžete se hroutit, obviňovat druhé, cítit se jako oběť nebo sabotovat sami sebe. Život není snadný pro nikoho. Jsou ale lidé, kteří v problémech vidí výzvy, které překonávají, a jiní se problémem nechají zastavit.

„Největší revolucí naší generace je objev, že lidé mohou změnou vnitřních postojů své mysli změnit vnější stránky svého života.“ William James


 4. Věnujte pozornost vnitřnímu dialogu

Jak sami se sebou mluvíte? Jaké myšlenky vás napadají? Obviňujete sami sebe? Co kdybyste změnili svou zápornou samomluvu v pozitivní?

Ptejte se sami sebe: Pomáhá mi tato myšlenka, nebo mi ubližuje? Motivuje mě k činu, nebo mě brzdí a vyvolává ve mně strach a pochybnosti? Jakmile se negativní myšlenky objeví, musíte jim oponovat, umlčet je a osvojovat si myšlenky pozitivní.

Mluvte k sobě jako vítězové, ne jako poražení.

 

Řekněte si:

Zvládnu to.

Dokázali to i jiní lidé.

Udělám to.

To dám.

Jsem schopný/schopná.

Je naprosto v pořádku požádat o pomoc.

Tato či jiná pozitivní tvrzení si opakujte několikrát denně. Když použijete techniku potvrzování, vytvoříte nové přesvědčení, které napomůže vyřešit problém.

Poslechněte si pro inspiraci nějakou písničku, třeba od Mirai - Když nemůžeš, tak přidej.

 

Na závěr:

Ať už čelíte jakýmkoliv problémům, uvědomte si, že život je proces. To, co se dnes jeví jako vážný problém, můžete za pár let považovat za požehnání. Všechno má význam, i když ho vždy nechápeme. Když odejdete z práce, kde si nerozumíte se svým šéfem, pak to může znamenat, že za pár měsíců najdete mnohem lepší zaměstnání. Jestliže skončí partnerský vztah, tak to může být vysvobození. Pomůže vám to najít opravdovou lásku. Zdravotní potíže vás mohou motivovat ke změně životního stylu, k novým zálibám a novým přátelům. Každý problém je lekcí, která nám pomáhá růst a stát se lepší verzí sama sebe.

Autorka: MKB

foto:pixabay.com

 


     

Nástěnka snů

Nástěnka snů

Nástěnka snů, nebo také koláž z obrázků, je mapa představ a plánů, které by člověk chtěl ve svém životě realizovat. Je to jednoduchá pomůcka, která vám pomůže manifestovat vaše sny. Více

Stres

Stres

Na co a jakým způsobem denně myslíte? Umíte se udržovat v poklidu nebo jste uzlík nervů? Dostatečný odstup a nadhled se zdá být nejmoudřejším a nezbytným způsobem, jak si zachovat zdravou a odolnou PSYCHIKU. Bez ní nejde dobře nic a s ní vše. Více

Špatné věci se stávají, pokud se nechováme zodpovědně

Špatné věci se stávají, pokud se nechováme zodpovědně

Planeta Saturn je v astrologii spojována s omezováním, překážkami, zklamáním a ztrátami. Saturn byl v tradiční astrologii považován za zlověstnou planetu, která je spojována s karmouSymbolizuje přísloví: co zaseješ, to sklidíš. Více


Další články