Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Motýl a osobní transformace

foto:unsplash.com

Motýl symbolizuje osobní transformaci. Ukazuje nám nejúžasnější a nejdůležitější lekci, kterou bychom se měli naučit. A tou je proměna bytí.

Všichni z biologie známe způsob, jakým se z housenky stane motýl. Začíná život jako housenka. Netuší, že jednou bude krásným motýlem. Život housenky je dost omezený. Žije někde na listu v trávě, a to je vše, co zná. A pak jednoho dne se housenka začne měnit. Jako by jí život na listě už nestačil. Přestože má dostatek potravy, má potřebu změny. Housenka se zakuklí. Uvnitř kukly pak dojde k úžasné proměně. Po vylíhnutí z kukly motýl osuší křídla a vzlétne.

Motýl symbolizuje změnu, osvobození a dosažení cíle.

Z této motýlí proměny se můžeme poučit, že je možné opustit bezpečí známého života, objevovat nový svět s důvěrou, že najdeme lepší a barvitější život.

Astrologie učí, že smyslem života je sebepoznání a transformace. Člověk se rodí s potenciálem, který může, ale nemusí být využit. Je spousta lidí, kteří žijí podle představ druhých. Dali přednost jistotě omezeného života. Vybrali si přežívání s prací, která je obvykle vůbec nebaví, a se vztahy, které je vyčerpávají. Žijí jako housenka na listu v omezeném prostoru.

Měli bychom si uvědomit, že všichni jsme potenciálně jako motýli. Přicházíme na svět jako někdo a můžeme odejít jako zcela jiný člověk. Tato transformace je možná, když budeme následovat své vnitřní touhy a přání, když otevřeme své srdce, zvolíme lásku před nenávistí a uvěříme, že můžeme žádat o to nejlepší.

Když pocítíte vnitřní neklid, touhu po větším a zajímavějším životě, pak ji následujte. Pro spoluvytváření lepšího života je důležitá akce. Tak jako se housenka zakuklila, tak i člověk potřebuje udělat první krok k realizaci svých snů. Svých cílů nemůžete dosáhnout pasivně, vyčkáváním. Vaše sny a činy musí být sladěny.

Nepodceňujte své možnosti. Jistě máte mnoho skvělých kvalit. Vaše životní předurčení je určitě větší, než si vůbec dovedete představit. Žijte svůj potenciál, dovolte si žít opravdový, autentický život. Tím, že odkryjete svůj potenciál, můžete zlepšit život mnoha dalším lidem, můžete je udělat šťastnými a inspirovat je. Tím, že zlepšíte svůj život, můžete ukázat cestu druhým a pomoci uzdravovat společnost. Čím více spokojenějších, zodpovědnějších a sebevědomějších lidí u nás bude, tím lépe se nám bude žít.

Autorka: MKB

foto:unsplash.com

     

Svoboda

Svoboda

Svoboda. Sympatické slovo, není-liž pravda? Jaké podmínky a okolnosti potřebujete právě Vy k pocitu svobody? Více

Síla středu

Síla středu

Nacházíme se v chaotickém období plným nerovnováhy a protikladných lidských názorů na aktuální stěžejní společenská témata.  Více

Jedině teď a tady

Jedině teď a tady

Budoucnost bez obav, minulost bez lítosti. To nezní špatně, že? Více


Další články