Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Opravdu to chcete?

foto: pixabay.com

„Tvůj čas je omezen. Proto ho neztrácej tím, že budeš žít život někoho jiného.“ Steve Jobs

Viděla jsem u některých svých klientů, ale také u svých přátel, že v určitém bodě svého života udělali razantní změnu. Na takové situace obvykle ukazují konstelace Uranu v dynamickém postavení k nativnímu Slunci v horoskopu nebo opozice Uranu k nativnímu Uranu, která nastává zhruba kolem 40. roku věku každého jedince. Při těchto konstelacích má člověk potřebu udělat radikální změnu, pokud se vzdálil sám sobě a sešel ze své životní cesty. Při změně se člověk vrací sám k sobě, ke své podstatě.

Lidé, kteří udělají dramatickou změnu ve svých životech, tedy např. odejdou z práce, kde dlouho byli zaměstnáni, opustí svou manželku/manžela, odstěhují se, vymění přátele nebo změní svůj životní styl a vzhled, mnohdy vyvolávají u druhých nepochopení či odpor. Lidé nechápou, co se s nimi stalo, „co to do nich vjelo“.

Naše sny a přání jsou leckdy převzaty od jiných lidí. Ovlivňují nás rodiče, příbuzní, partner/partnerka, přátelé, životy úspěšných lidí anebo celebrity. Pokud žijeme podle představ druhých, pak často bojujeme sami se sebou, abychom se přinutili udělat něco, co ve skutečnosti ani nechceme. Naplňování představ druhých v nás zanechává nepříjemné pocity, protože děláme něco, co vlastně dělat nemáme. Naše neschopnost podávat výkon není založena na strachu nebo nedostatku dovedností. Je založena na přirozeném uvědomění, že to není to, co pro svůj život chceme a potřebujeme. Cítíme se tak ztracení a nespokojení.

Když zjistíte, že s něčím zápasíte, měli byste si položit tyto otázky:


Chci to opravdu dělat? Chci takto žít ještě za rok či za pět let?

Chcete vystudovat medicínu, nebo to děláte kvůli rodičům, kteří si vždy přáli mít v rodině doktora?

Chcete určitou pracovní pozici, protože k ní máte předpoklady, nebo se vám líbí, jak zní oslovení „pane řediteli“?

Jste do toho člověka zamilovaní, nebo se vám líbí myšlenka být s někým ve vztahu?

Stále se držíte zastaralé představy o tom, jaký by měl být váš úspěch, a pokud ano, jak by to vypadalo, kdybyste to nechali být?

Je to pro mě to nejlepší?

Náš vnitřní hlas nás vždy upozorní, že nejsme na správné cestě a že bychom měli přehodnotit, zda je takový život pro nás stále vhodný. Objevují se pak různé signály a znamení, že bychom měli udělat změnu. I když by to mohlo znamenat, že některé lidi zklameme. A možná zklameme i sami sebe, naše mladší Já. Nebojte se si přiznat, že nemusíte takto žít po zbytek svého života a snažit se dosáhnout představy úspěchu, který jste považovali za obdivuhodný, když jste byli mladší. Vaší jedinou odpovědností je rozhodovat za osobu, kterou jste se stali, kterou jste nyní.

Co s tím udělat?

Buďte ochotni přijmout, že váš „příběh úspěchu“ možná nevypadá tak, jak jste si dříve představovali. Možná ten typ úspěchu, po kterém opravdu toužíte, je mít klidný život, bez stresu a cestování. Možná že podnikání, do kterého jste se pustili před 15 lety, už není podnikání, ve kterém chcete být navždy. Možná vám práce, o které jste si mysleli, že ji milujete, už nepřijde tak skvělá. Možná že bydlení v centru města není tak atraktivní, jak jste si dříve mysleli, a vyhovoval by vám více život na venkově.

Když se vzdáme toho, co pro nás není správné, vytváříme prostor k objevování toho, co je lepší. To však vyžaduje obrovskou odvahu a upřímnost. Je třeba odložit hrdost stranou, nic si nenalhávat a vidět věci takové, jaké ve skutečnosti jsou. Nemusíte změnu udělat sami. Můžete si nechat poradit. Je spousta kurzů a inspirativních knih. Můžete si najít psychoterapeuta, mentora, kouče nebo astrologa, který vám poradí a změnou vás provede.

Když změnu uděláte, pak necháte jít toho, kým jste byli, abyste se mohli stát tím, kým máte být, tedy „sami sebou“.

Autorka: MKB

foto:pixabay.com 

     

Chyby

Chyby

Mám několik klientů, kteří se chodí radit pravidelně před jakýmkoliv větším rozhodnutím. Jsou to lidé narození ve znamení Štíra, Kozoroha a Panny. Mají rádi vše pod kontrolou a neradi chybují.  Více

Kouzlo 3 kroků

Kouzlo 3 kroků

Kterou variantu byste si zvolili? Mít pravdu nebo být šťastní? Více

Krize = příležitost

Krize = příležitost

V době pandemie slyším od svých klientů a přátel nářky, že jsou zavření doma, že nikam nemohou, vadí jim home office, chybí cestování, přátelé, zábava, kina, divadla, bary a restaurace. Říkám jim, že než nadávat a stěžovat si bylo by lepší využít času restrikcí a karantény k něčemu užitečnému. Dříve na spoustu věcí nebyl čas. Teď ho máme. Neměli bychom ho využít efektivně? Více


Další články