Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Retrográdní Mars v roce 2020

foto: pixabay.com

Mars je v retrográdní fázi zhruba každé dva roky a zpětný chod trvá přibližně dva měsíce. V letošním roce vstoupí Mars do retrográdní fáze 10. září a potrvá do 14. listopadu. V tomto období bude ve svém zpětném chodu procházet znamením Berana. Mars byl naposledy v retrográdní fázi ve znamení Berana v roce 1988.

Když je Mars v retrográdní fázi, měli bychom změnit chování, podívat se na stávající projekty a aktivity a případně změnit plány. Bude třeba jednat rozvážně, vše si důkladně promyslet. Inspirujte se citátem Arthura Millera:

„Bože, dej mi klid, abych přijímal věci, které změnit nemohu, odvahu, abych měnil věci, které měnit mohu, a moudrost, abych je uměl od sebe odlišit.

Mars v horoskopu symbolizuje energii, sílu, odvahu, ale také vztek a impulzivní jednání. V tomto období se patrně budeme častěji než jindy setkávat s překážkami a nečekanými problémy, které budou vyvolávat frustrace. Proto byste se měli snažit pochopit, co nebo kdo vás rozčiluje a proč. V období retrográdní fáze by se měl člověk naučit lépe ovládat vztek a zlost. Pokud vás někdo nebo něco rozčílí, nereagujte okamžitě. Počkejte pár minut, hodinu nebo den. Později se už na celou situaci budete dívat jinak. Nebojujte proti věcem, které stejně nemůžete změnit. Snažte se také více spolupracovat s druhými. Neprosazujte se na úkor druhých. Buďte otevření změnám a novým myšlenkám.

V období, kdy je Mars ve zpětném chodu, není vhodné začínat nový projekt nebo podnikání. Záležitosti započaté v této době se ubírají vlastní nekontrolovatelnou cestou. Není to proto dobrá doba pro iniciování konfliktů či právních sporů. Nepodstupujte operaci. Nekupujte auto nebo motorku. Není to příznivá konstelace pro tetování.

Naše pozornost se patrně bude obracet do minulosti. Lidé nebo nějaké situace nám budou připomínat minulé spory a rozchody kvůli nedorozuměním. Možná přehodnotíte některé staré spory s přáteli nebo rodinnými příslušníky a udobříte se.

Toto planetární postavení vyžaduje zpomalení. Šetřete síly, nepřemáhejte se, volte raději nenáročné fyzické aktivity. Zrozenci kardinálních znamení Berana, Raka, Vah a Kozoroha by v době zpětného chodu Marsu na sebe měli být velmi opatrní. Toto planetární postavení by se mohlo projevit jako náhlá onemocnění či zhoršení chronických nemocí. Znamení Berana je v astrologii spojováno s hlavou, obličejem, mozkem, zuby, ušima a očima. Při této konstelaci by mohlo docházet k bolestem zubů, ztrátě sluchu, zhoršení zraku, závratím, nervozitě a špatnému spaní. Planetární postavení také ukazuje na zvýšenou nehodovost.

Pohyb Marsu:

28. června 2020 vstupuje Mars do znamení Berana

10. září 2020 nabírá zpětný chod na 28st znamení Berana

14. října 2020 bude Mars stát v opozitním postavení ke Slunci

14. listopadu 2020 nabírá Mars přímý směr na 15st znamení Berana

6. ledna 2021 opouští Mars znamení Berana a přechází do znamení Býka.


foto:pixabay.com

 


           

Venuše ve znamení Panny

Venuše ve znamení Panny

Venuše, planeta lásky, krásy a vztahů, vstupuje 2. října do znamení Panny a zdrží se tam do 28. října 2020. Venuše je v tomto postavení tzv. v pádu, a to znamená, že její přirozené charakteristiky budou oslabené. Znamení Panny je přisuzována symbolická postava Panny Marie, která je čistá, silná a plodná. Je spojována s pořádkem, skromností a efektivitou.  Více 

Když je Slunce ve znamení Vah

Když je Slunce ve znamení Vah

Slunce prochází každým znamením jeden měsíc v roce. Když prochází podzimním znamením Vah, kterému vládne planeta krásy Venuše, pak je to čas, kdy bychom se měli obklopovat krásou, pohybovat se v hezkém a příjemném prostředí.  Více

Retrográdní Merkur

Retrográdní Merkur

V astrologii je každá planeta spojována svým významem s bohy řecké a římské mytologie. Merkur v římské mytologii – Hermes v řecké – byl poslem bohů. Více


Další články