Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

HOROSKOP NA DUBEN

Fotka od Shawn Suttle z Pixabay

V dubnu nastanou významné konstelace, které ukazují na neklidné období. Protože bude Merkur v retrográdní fázi a nastane zatmění Slunce, neměli byste dělat unáhlená rozhodnutí. Ne všechno bude takové, jak na první pohled působí.

Dubnu vládne znamení Berana. Tam se bude pohybovat Slunce, Merkur i Venuše. Beran je ohnivé znamení, kterému vládne Mars, římský bůh války. Beran je analogií prvního domu, které se projevuje myšlením a jednáním „já první“.  Beran je nebojácný, energický, asertivní a soutěživý. Rudá planeta Mars je jako červená na semaforu, kterou někteří netrpěliví lidé a řidiči ignorují. Je to upozornění, abychom se zastavili a počkali.

Merkur bude od 2. dubna do 25. dubna ve zpětném chodu. Při této konstelaci vám nedoporučujeme nastupovat do nového zaměstnání, nezačínejte důležitý projekt, nestěhujte se, nepodepisujte závazné smlouvy či jiné dokumenty, nekupujte/neprodávejte nemovitost, auto, motorku, počítač nebo mobil. 

V mundánní astrologii je znamení Berana spojováno s osobní image, politikou, vojáky, válkou, agresí a násilím. Konstelace by mohly zkomplikovat politická vyjednávání. Očekávejte chaos na Facebooku a dalších sociálních sítích. Dávejte si pozor, co o sobě na sítích prozrazujete. Někdo by toho mohl zneužít a ublížit vaší reputaci.

V pondělí 8. dubna nastane novoluní ve znamení Beranazatmění Slunce. Toto je významné novoluní, při kterém budou Slunce s Lunou stát v konjunkci s Chironem. Tato planetka v astrologii symbolizuje léčitele a iniciátora duchovního růstu. Toto postavení naznačuje potřebu vyléčit hluboko uložené rány z minulosti. Dá se očekávat, že zatmění  přinese významné společenské události, které budou karmickým vyrovnáním dluhů. Protože zatmění vždy skrývá skutečnosti a neukazuje, co je obvykle zřejmé, význam událostí se projeví až později. Ať už se bude dít cokoliv, nedělejte unáhlená rozhodnutí. Počkejte pár dnů a pak případně jednejte.

Planeta lásky a vztahů Venuše bude od 5. dubna do 29. dubna procházet znamením Berana. Toto planetární postavení podporuje zábavu, svádění a flirtování. Venuše v Beranu se rychle zamilovává, jedná impulzivně, je netrpělivá a také rychle ztrácí zájem. Při této konstelaci by se mohli zamilovat zrozenci znamení Berana, Býka, Vah, Raka, Kozoroha, Vodnáře a Ryb.

19. dubna opustí Slunce znamení Berana a přesune se do následného znamení Býka. Konstelace konce měsíce vás vyzývají, abyste podnikli kroky k získání většího pocitu bezpečí. Zaměřte se na oblast peněz, majetku, nemovitosti, dluhy, úvěry či hypotéky. Zamyslete, co pro vás symbolizují peníze, majetek a bohatství.

Jupiter se spojí s Uranem ve znamení Býka 21. dubna. Toto je poněkud vzácná a velice příznivá konstelace, která přinese lepší náladu a nové možnosti. Je to konstelace, která posílí chuť osvěžit, obnovit a aktualizovat sebe, projekty a spojení s druhými. Jupiter s Uranem vám otevřou dveře. Bude ale záležet na vás, zda konstelací využijete.

Teď je čas uvědomit si, že sami máme volbu. Můžeme aktivně a vědomě přispět k pozitivnímu posunu ve světě. I zdánlivě bezvýznamné akce, které se však provádí s pozitivním úmyslem, mohou mít velký vliv. Budeme-li však pasivně sedět doma a jen naříkat, pak nečinností přispějeme k negativnímu vývoji

Už jste někdy slyšeli o motýlím efektu? V podstatě říká, že i malé změny mohou mít za následek velké události na druhém konci zeměkoule. Například mávání motýlích křídel v Americe by mohlo přinést tsunami v Asii. Zároveň tato teorie říká, že jiná motýlí křídla mohou působit opačně a negativním následkům zabránit.

Efekt motýlího křídla tedy ukazuje, že individuálně můžeme přispět ke stavu světa. Naše pozitivní, nebo negativní skutky, ať už v malém, nebo velkém měřítku, mohou přinést pozitivní vývoj a proměnu, nebo destrukci.

 

 

Mohlo by vás zajímat:

Měsíční horoskop na duben

Roční horoskop 2024/2025

Tříletý horoskop 2024/2027
     

Rituály úplňku

Rituály úplňku

Úplněk nastává každý měsíc (zhruba každý 29. den). Během této fáze tvoří Slunce, Měsíc a Země přímku. Země se nachází mezi Sluncem a Měsícem. Úplněk je považován za nejmagičtější fázi měsíce. Proto se od pradávna při úplňku prováděly rituály. Více

Retrográdní Merkur

Retrográdní Merkur

V astrologii je každá planeta spojována svým významem s bohy řecké a římské mytologie. Merkur v římské mytologii – Hermes v řecké – byl poslem bohů. Více

Správné načasování

Správné načasování

Říká se: "Jaký začátek, takový konec". Správné načasování důležitých událostí garantuje minimálně polovinu úspěchu. Více


Další články