Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Merkur ve znamení Berana

foto: pixabay.com

Merkur, planeta komunikace, přejde v neděli 10. března do znamení Berana, kde se bude pohybovat kvůli retrográdní fáze až do 15. května 2024.

Především zrozenci znamení Berana, Blíženců, Vah, Střelce a Vodnáře budou při tomto planetárním postavení dobře argumentovat. To jim bude nápomocné při veřejném vystupování, obchodování, vyjednávání, prezentacích, zkouškách a pohovorech.

Protože se některým jedincům v komunikaci bude dařit, mohli by mít tendence provokovat a vyvolávat hádky. Uvědomte si sílu slov a používejte je rozumně. Snažte se myslet a mluvit pozitivně, rozdávejte komplimenty, vyjadřujte vděčnost. Nemáte-li co říct hezkého, pak raději mlčte.

Postavení Merkuru v Beranu by se mohlo projevit netaktním chováním a ostrým jazykem. Někteří lidé by mohli být kritičtější než obvykle. Neberte si případné výtky osobně. Máte-li tendence brát si všechno moc osobně, pak jste vydání na milost a nemilost druhých. A díky tomu ztrácíte kontrolu. Je to, co opravdu chcete?

Než si něco vezmete moc k srdci, zamyslete se:


Chcete se snížit na jejich úroveň?

Buďte zdrženliví k jedovatým výrokům lidí, kteří míří na vaše slabá místa. Např. soudí váš vzhled, pohlaví, sexuální orientaci, původ apod. Nesnižujte se na jejich úroveň. Zachovejte si důstojnou tvář. Od takových lidí se držte dál. Nepouštějte je k sobě.

Není kritika náhodou jejich problém?

Jak lidé mluví o druhých, jak je hodnotí, odhaluje, kdo sami jsou. Lidé si často projektují do druhých lidí to, co sami u sebe pokládají za nepřijatelné, špatné, nežádoucí, tedy to,  s čím vědomě nesouhlasí. Všichni v sobě mají nějaká větší či menší zranění, která způsobují kritizování druhých.  Můžeme druhé iritovat tím, že děláme něco, co by sami rádi zkusili, ale nenašli k tomu odvahu. Naše chování v nich může vyvolávat závist, kterou skrývají za kritiku. Lidé, kteří jsou velmi kritičtí mají často problémy se svým sebevědomím.

Jsou pro vás opravdu důležití?

Mělo by nám záležet na názorech lidí, kteří jsou nám blízcí, jako jsou naši příbuzní nebo přátelé, anebo lidé, které obdivujeme a inspirují nás. Nemůžeme se nechat ovlivnit názory lidí, které skoro neznáme a jen je náhodně potkáváme např. na školním dvoře našich dětí, na chodbě budovy, kde bydlíme nebo pracujeme. Nemůžeme si nechat zkazit náladu úředníkem, doktorem nebo učitelem, kterého za půl roku už neuvidíme. Nepřikládejte takovým lidem větší důležitost, než mají.

Víte, kdo jsou vaši kritici?

Nejtvrdšími kritiky bývají anonymní hlasy na sociálních sítích. Nejlepší je nečíst takové reakce. Pokud už to děláte, pak si uvědomte, že kritika člověka, který se skrývá za podivným uživatelským jménem nemůže být nikdy oprávněná. Je to zbabělá reakce člověka, který se cítí silný v anonymním prostředí.

Chcete, aby omezovali váš život?

Když si berete výtky moc osobně, pak se chováte defenzivně a reagujete jinak, než byste reagovali obvykle. Vaše ego převezme kontrolu. Můžete tak říct nebo udělat něco, co byste za jiných okolností neudělali. Kritika vás může držet v pasti. Nedovolte, aby se z vás stala oběť. Nenechte druhé, aby vám sebrali radost ze života. Ať už budete dělat cokoliv, vždy se najde někdo, komu se to nebude líbit. Kritik, ale může vyhrát jen v případě, že mu to dovolíte.

foto:pixabay.com

 

Mohlo by vás zajímat:

Měsíční horoskop

 

 

 

 

 


     

Den astrologie

Den astrologie

Den astrologie připadá na některý ze dnů mezi 19. březnem a 22. březnem. Konkrétní den závisí na dni, kdy nastane jarní rovnodennost. V letošním roce připadá Mezinárodní Den Astrologie na 20. března 2024. Svátek dodržují astrologové a příznivci astrologie. Více

Venuše ve znamení Berana

Venuše ve znamení Berana

5. dubna vstoupí Venuše do prvního znamení zodiaku - Berana, kde se zdrží  do 29. dubna 2024. Venuše ve znamení Berana se projevuje otevřeností, přímočarostí, kuráží, neklidem a nestálostí. Toto planetární postavení podporuje zábavu, svádění a flirtování. Venuše v Beranu se rychle zamilovává, jedná impulzivně, je netrpělivá a také rychle ztrácí zájem.  Více

Slunce ve znamení Berana

Slunce ve znamení Berana

Zvěrokruh začíná znamením Berana, které má svůj počátek v jarní rovnodennosti. Zvířecí symbol berana poměrně dobře vystihuje vlastnosti tohoto znamení, jako je temperament, smělost a bojovnost. Více


Další články