Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Mars ve znamení Ryb

foto: pixabay.com

Když se Mars pohybuje vodním znamením Ryb, v letošním roce to bude od 23. března do 30. dubna 2024, stává se z něj bojovník za vznešené cíle. Toto postavení je velmi příznivé pro pomoc charitativním a neziskovým organizacím a dobrovolnickou práci.

Tranzitující Mars ve znamení Ryb ukazuje na zvýšenou touhu po duchovní seberealizaci. Je to ideální čas pro duchovní studia a pravidelnou meditaci. Nejlépe této energie využijete, pokud odjedete někam do kláštera nebo ašramu, kde nabízejí kurzy jógy, meditace a studia duchovních nauk. Pobyt tam vám pomůže utřídit si myšlenky, stanovit si priority a přispěje k duchovní obnově.

V době, kdy Mars prochází posledním znamením zvěrokruhu, je velmi pravděpodobné, že se setkáte s lidmi, u nichž hned pocítíte spřízněnost duší. Rozšiřujte okruh svých známých. Máte-li blízko k nějakému společenství či zájmové organizaci, pak byste jim měli věnovat více svého času. Je i pravděpodobné, že se tam zamilujete. A to platí především pro zrozence znamení Ryb.  Protože budete při této konstelaci senzitivnější a více ovlivnitelní prostředím, ve kterém se pohybujete, měli byste si dávat pozor a obklopovat se pozitivně naladěnými lidmi. Vyhýbejte se lidem, kteří mají tendence vás využívat nebo různě znevýhodňovat.

Tato konstelace je vhodným časem pro urovnání starých rodinných sporů či rozepří s přáteli. Máte-li s někým špatný vztah, pak udělejte vše pro to, abyste situaci napravili. Na nic už nečekejte, nevymlouvejte se a kontaktujte dotyčnou osobu hned. Odpusťte, omluvte se. Uleví se vám.

Projevy fyzické energie budou při této konstelaci zabarveny emocemi. Její úroveň se patrně bude velmi měnit. V některé dny můžete zažívat velkou chuť něco tvořit, a jindy budete naprosto neteční. Postoje budou proměnlivé a budou ovlivněny momentální náladou. V této době byste měli dát přednost nenáročným fyzickým aktivitám. Jóga je vhodným cvičením pro uvolnění napětí, zvyšuje pružnost kloubů a vazů a přispívá k dosažení vnitřního klidu. Také vodní sporty, především plavání, jsou ideálním prostředkem k využití této energie.

Toto planetární postavení nás nabádá, abychom zpomalili a byli si vědomi svých limitů. Teď není vhodná doba pro riskantní akce. Naslouchejte potřebám svého těla, jinak by mohlo dojít ke zranění. Toho by si měli být vědomi především zrozenci znamení Berana, Střelce, Panny, Blíženců a Ryb. 

Lidé, kteří nejsou tak přirozeně intuitivní, citliví a idealističtí, mohou při tomto planetárním postavení zažívat pocity dezorientace. Budou patrně obtížně hledat motivaci a nebudou tak výkonní. Mohla by se objevit nespavost,  alergické reakce nebo záněty. Vyhýbejte se raději alkoholu a opatrně při používání léků.

 


     

Astronomické jaro

Astronomické jaro

Vstup Slunce do znamení Berana ohlašuje počátek astronomického jara a stejně tak i začátek astrologického roku. Beran je znamením počátků. Začíná nové roční období, které je spojováno se symbolem znovuzrození. Začněte něco nového. Stanovte si pro rok 2024 novou výzvu. Co byste letos chtěli ve svém životě změnit? Více

Jarní výzva

Jarní výzva

Se vstupem Slunce do znamení Berana začíná jaro, které je spojováno se symbolem znovuzrození. Využijte těchto příznivých energií a přijměte novou výzvu. Více

Merkur ve znamení Berana

Merkur ve znamení Berana

Merkur, planeta komunikace, přejde v neděli 10. března do znamení Berana, kde se bude pohybovat kvůli retrográdní fáze až do 15. května 2024. To ukazuje na živou a přímou komunikaci. Více


Další články