Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Merkur ve znamení Vah

foto:pixabay.com

26. srpna 2022 vstupuje planeta MERKUR do společenského znamení VAH, kde setrvá díky pozdějšímu retrográdnímu chodu s malou přestávkou až do 29. října 2022.

Toto planetární postavení bude mít zklidňující vliv na mezilidskou komunikaci. Pomůže k větší rozvážnosti, ochotě vzájemně si naslouchat, toleranci a vůli ke kompromisům. Obzvláště zrozenci znamení VAH, BLÍŽENCŮ, VODNÁŘE a BERANA mohou využít schopnosti většího taktu, nenásilného přesvědčování, graciózního vyjadřování a nalézání spravedlivého a nestranného řešení pro všechny zúčastněné.

V tomto období nepospíchejte na řešení svých záležitostí. Nechte si poradit od odborníků. Zvažte všechny alternativy a perspektivy a potom se rozhodněte. Za své rozhodnutí pak ale převezměte zodpovědnost a už necouvejte. Využijte pro svou práci více představivosti a estetického cítění.

Zaměřte se na bohatší způsob svého vyjadřování. Vaše rétorika by měla být příjemná a na úrovni. Mluvte zdvořile, rozvážně a jasně. Pokud pracujete ve skupině, snažte se vytvářet příjemnou atmosféru při konverzaci s ostatními. Nabízejte vícero způsobů řešení společného problému.

Neslibujte nic, co nebudete ochotni dodržet. Nestagnujte a projevujte se. Nebojte se ve skupině vyslovit svůj názor, v klidu, ve správný moment a taktně.  Naslouchejte, ale nenechejte se příliš uchvátit názory ostatních. Není třeba nutně souhlasit s ostatními a nemít pak dobrý osobní pocit. Buďte sví a buďte pevní ve svých vnitřních pravdách. Využívejte diplomacie, ale nebojte se říci „ne“. Pokud bude vaše integrita neurčitá, i ostatní budou mít neurčitý pocit z vás a vašich návrhů. Není cílem přesvědčit druhé, aby s vámi souhlasili. Cílem je, aby měli druzí přirozený respekt k vaší ryzosti. Ta bude vždy oceněna mnohem více než vaše snaha být s každým zadobře.

Věnujte se intelektuálně těm oblastem, kde chybí rovnováha a pokuste se ji obnovit. Studujte a věnujte se více oboru práva, diplomacie, sociologie, styku s veřejností, umění a psychologie. Toto planetární postavení je ideální pro zlepšování vyjednávacích dovedností. Oprašte své nejdůležitější hodnoty. Patří mezi ně dobro, pravda, láska a krása? Buďte upravení, elegantní a chovejte se přirozeně. Domýšlivost, neupřímné lichotky či samolibost vám zavřou dveře ke společenskému úspěchu.

 

Pohyb Merkuru:

26. srpna 2022 vstupuje do znamení Vah

10. září 2022 nabírá retrográdní směr

23. září 2022 se v retrográdním směru vrací do znamení Panny

2. října 2022 nabírá přímý směr

11. října 2022 se znovu přesouvá do znamení Vah

29. října 2022 opouští znamení Vah a vstupuje do znamení Štíra

 

 


     

Merkur ve znamení Panny

Merkur ve znamení Panny

Merkur, planeta komunikace, přešel 4. srpna do zemského pohyblivého znamení Panny, kde se zdržel do 26. srpna 2022. Nyní se tam ještě ve ve zpětném chodu vrací 23. září a zdrží se tam do 11. října 2022. V domovském znamení Panny je v povýšení. Můžeme se těšit na přesnější komunikaci a zásadní a jasné výstupy. Více

Když je Slunce ve znamení Vah

Když je Slunce ve znamení Vah

Slunce prochází každým znamením jeden měsíc v roce. Když prochází podzimním znamením Vah, kterému vládne planeta krásy Venuše, pak je to čas, kdy bychom se měli obklopovat krásou, pohybovat se v hezkém a příjemném prostředí.  Více

Venuše ve znamení Vah

Venuše ve znamení Vah

Když se Venuše, bohyně krásy a lásky, pohybuje znamením Vah, v letošním roce to bude od 29. září do 23. října, pak naše touha po lásce, harmonii a spojení s druhými lidmi, je zdůrazněna.   Více


Další články