Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Mars v Blížencích

foto: pixabay.com

Energická planeta Mars přešla do třetího znamení zodiaku - Blíženců - 20. srpna 2022 a bude se tam vzhledem k retrográdní fázi (končí 12.1.2023) pohybovat až do 25. března 2023. Znamení Blíženců je proměnlivé a vzdušné, vládne mu planeta komunikace Merkur.

Je to ideální planetární postavení pro zahájení nového studia. Naučte se něco nového. Osvojte si znalost cizího jazyka, zlepšete komunikační, obchodnické a prezentační dovednosti, naučte se kreativní psaní nebo začněte hrát na nějaký hudební nástroj.

Postavení Marsu v Blížencích přeje i sportování. V tomto čase byste se měli hodně hýbat. Najděte si novou sportovní výzvu, zlepšete svou fyzickou kondici, začněte praktikovat nový sport. Tato konstelace přeje hlavně sportům, jako je cyklistika, fotbal, volejbal, atletika nebo tenis. Vhodná pohybová aktivita bude i jóga a tanec.

Negativně by se toto planetární postavení mohlo projevit jako nedůslednost, neklid a velká rozptýlenost. Některé aktivity byste tak nemuseli dokončit. Snažte se při výběru nových činností zohlednit své časové možnosti.

Planeta Mars v horoskopu symbolizuje i vášeň a sex. Sexuální apetit bude povzbuzován více intelektuální stimulací než živočišnou přitažlivostí. Komunikace bude při namlouvání hrát důležitou úlohu. Zaujme vás člověk, který má co říct, se kterým si budete rozumět a mít společná témata. Při této konstelaci by se nezadaní jedinci mohli seznámit hlavně na internetových seznamkách.

Mars v Blížencích se projeví také jaké vášeň pro slova. Slova mohou být používána jako „zbraň“. V tomto období se budou více objevovat tendence k intrikářství, osočování, pomlouvání, neupřímnosti a lhaní. Při tomto planetárním postavení bychom si měli uvědomit sílu slov a používat je rozumně. Negativní slova a pomluvy lidé používají, protože jim dodávají energii nebo pocit nadřazenosti. V konečném důsledku ale negativní slova přinášejí do života člověka chaos a nepříjemnosti. Snažte se myslet a mluvit pozitivně, rozdávejte komplimenty, vyjadřujte vděčnost. Nemáte-li co říct hezkého, pak raději mlčte.

V angličtině se používá výborná pomůcka: THINK – PŘEMÝŠLEJ, než něco řekneš. Než něco vyslovíte, položte si tyto otázky: 

THINK

T= Is it True? Je to pravdivé?

H= Is it Helpful? Je to nápomocné?

I= Is it Inspiring? Je to inspirující?

N=Is it Necessary? Je to nezbytné?

K=Is it Kind? Je to laskavé?

Tato pomůcka je výborná, protože brání člověku mluvit nadarmo a očerňovat druhé.

Postavení Marsu ve znamení Blíženců je výbornou konstelací pro vzdělávání, psaní a publikování. Výsledkem tohoto planetárního postavení může být nalezení nového koníčka, zlepšení fyzické kondice, změna myšlení a zbavení se starých předsudků a názorů.


foto:pixabay.com