Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Květnové a červnové konstelace 2020

foto: pixabay.com

květnu a v červnu 2020 budou planety Venuše, Jupiter, Saturn, Pluto, Merkur a Neptun ve zpětném chodu. Pokud je tolik planet v retrográdní fázi, pak nelze očekávat, že se náš život vrátí brzy do „normálu“. Planetární postavení ukazuje na různé průtahy, překážky, potíže, zpoždění a finanční ztráty.

Retrográdní pohyb Venuše (od 13. května do 25. června 2020) naznačuje potíže kadeřnických a kosmetických salónů, uměleckých galerií a obchodů s oblečením. Toto není vhodná konstelace pro otevírání nových obchodů, galerií či kosmetických salónů. V tomto období neměňte svůj vzhled, nechoďte na plastickou operaci a nekupujte drahé, luxusní zboží, oděvy a šperky. Protože Venuše symbolizuje hodnoty a peníze, měli byste velmi opatrně nakládat s penězi. Investice realizované při zpětném chodu jsou obvykle předražené a časem ztratí na hodnotě. Retrográdní pohyb Venuše není vhodnou konstelací pro vstup do manželství, navazování nového vztahu či obnovu vztahu, který někdy dříve skončil. Velmi opatrní by měli být lidé, kteří udržují mimomanželský vztah. Retrográdní pohyb Venuše by mohl přispět k jeho vyzrazení.

I postavení Jupiteru v retrográdní fázi (od 14. května do 13. září 2020) nabádá k opatrnosti. Toto období není vhodné pro spekulativní investice, zakládání nové obchodní společnosti nebo vydávání knihy. 

Také při retrográdním pohybu planet Saturnu (od 11. května do 29. září 2020) a Pluta (od 25. dubna do 4. října 2020) byste se měli zamyslet nad svými plány. Máte teď příležitost přehodnotit priority. Retrográdní fáze ukazuje na potřebu vyrovnat se s minulostí. Je potřeba vyléčit staré rány. Přijměte zodpovědnost za své minulé skutky, odpusťte, zbavte se démonů minulosti a splňte sliby, které jste dali sobě či druhým. Možná se budete muset zbavit i přežitých názorů a způsobů chování. Saturn bude v době od 11. května do 2. července 2020 procházet  znamením Vodnáře. A to bude důležité období pro zrozence znamení BýkaLvaŠtíra a Vodnáře narozené na samém počátku znamení. V letním období se ve zpětném chodu Saturn vrátí do znamení Kozoroha, kde se zdrží do konce září. Tato konstelace bude mít především vliv na zrozence znamení BeranaRaka, Vah, Kozoroha narozené na samém konci znamení.

Retrográdní pohyb Merkuru (od 18. června do 12. července 2020) není vhodnou konstelací pro zahajování nových aktivit a projektů, nástup do nového zaměstnání, podepisování smluv, stěhování, koupi/prodej nemovitostí, auta, dražšího mobilu či počítače. Vše, co byste při retrográdní fázi Merkuru chtěli zahajovat, bude doprovázeno chybami, nedorozuměním a nedostatkem informací. Později byste zjistili, že vaše rozhodnutí je třeba opravovat či zcela zrušit. 

Merkur vstoupí do tzv. stínové fáze již 2. června, než se pustí retrográdním směrem. Tato stínová fáze znamená snižování energie Merkuru. Je tedy pravděpodobné, že ve fázi retrográdního stínu byste mohli již zažívat potíže, které Merkur v horoskopu symbolizuje, tedy problémy v komunikaci, s počítačem, internetem a dopravou.

Merkur bude ve zpětném chodu ve znamení Raka, které je v astrologii spojováno s domovem, bydlením, nemovitostmi a rodinou. V letním období lze očekávat chaos na trhu s nemovitostmi a v cestovním ruchu. Je pravděpodobné, že v tomto období na dovolenou neodjedeme nebo budeme muset změnit destinaci. Každopádně se planetární postavení projeví potížemi na cestách. Postavení Merkuru také naznačuje problémy se splácením hypoték, nájmů, nejistotu ohledně nových hypoték a úvěrů. Ceny domů a bytů půjdou dolů. Retrográdní pohyb Merkuru je také spojován s extrémními výkyvy počasí.

Retrográdní pohyb planet nabádá k retrospektivě, rekvalifikaci, revizi, reorganizaci, redukci a rekonstrukci.

 

Jak těchto konstelací využít?

-      Zamyslete se nad svými plány a přehodnoťte priority.

-      Udělejte si inventuru investic a majetku.

-      Vraťte se ke slibům, které jste dříve dali sami sobě či někomu jinému a nikdy je nesplnili. Udělejte to v této době.

-      Pokud jste někdy v minulosti přerušili či nedokončili studium, pak teď je čas zrealizovat návrat do školy a dostudovat.

-      Vrací se vám vzpomínky na dávného přítele či přítelkyni? Konstelace vás nabádá, abyste ho/ji v této době kontaktovali.

-      Při retrográdní fázi Merkuru je vhodné udělat servis auta nebo kola.

-      Vraťte se ke knihám, které jste někdy v minulosti četli a třeba je nedokončili, protože byly moc složité. Nyní je budete vnímat jinak.

Mohlo by Vás zajímat:

Roční horoskop 2020/2021

foto:pixabay.com

           

Merkur ve znamení Raka

Merkur ve znamení Raka

Merkur, planeta komunikace, přechází 28. května do znamení Raka, kde se zdrží až do 5. srpna 2020. Při tomto planetárním postavení se změní způsob myšlení a komunikace. Nebudou vás tolik zajímat vnější informace, ale pouze takové, které budou přímo ovlivňovat vás a vaše nejbližší okolí. Vaše myšlení a řeč budou zabarveny emocemi a momentální náladou. Více

Když je Slunce ve znamení Blíženců

Když je Slunce ve znamení Blíženců

Třetí znamení zvěrokruhu – Blíženci, jsou znamením myšlení a komunikace. Říká se, že zrozence tohoto znamení je snadné poznat. Je to dáno tím, že hodně mluví. Blíženci jsou společenští, vtipní a šarmantní lidé. Je velice těžké je udržet na jednom místě. Jsou neklidní a nevypočitatelní. Potřebují mnohostrannost a změny. Více

Retrográdní Venuše – 9 tipů, jak neudělat chybu

Retrográdní Venuše – 9 tipů, jak neudělat chybu

Možná jste už obeznámeni s problémy, které se mohou vyskytovat při retrográdní fázi (zpětném chodu) Merkuru. Tato fáze nastává třikrát až čtyřikrát do roka a může člověku dost zkomplikovat život. Potíže však nepřináší jen zpětný chod Merkuru. I při retrográdním pohybu Venuše může člověk udělat chyby, které se budou špatně napravovat. Více


Další články