Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Mars ve znamení Berana

foto: pixabay.com

Mars je čtvrtou planetou sluneční soustavy. Je pojmenován po římském bohu války Martovi. Obyvatelé starověkých civilizací považovali Mars kvůli jeho načervenalému nádechu za symbol ohně, krve, síly, energie a také války.

Celým zvěrokruhem projde Mars za necelé dva roky. V jednom znamení tedy setrvá přibližně dva měsíce.

28. června 2020 vstupuje Mars do svého domovského znamení Berana a zdrží se tam až do 6. ledna 2021. Protože se tato energie projevuje v kosmu, všichni, a nezáleží na tom, ve kterém znamení se narodili, mohou očekávat vliv této výbušné energie.

V horoskopu symbolizuje Mars sílu, touhu, vášeň, sex, asertivitu, iniciativu i agresivitu. Lidé prožívají tento princip jako radost z pohybu, vůli k výkonu, radost z dobývání, sklony k soupeření, jako ctižádost a snahu po uplatnění. Mars je také spojován se sklony k přehánění, s prchlivostí, schopností nenávidět, radostí z destrukce a se vztekem. A to se patrně bude projevovat především v době retrográdní fáze Marsu, tj. od 10. září do 14. listopadu 2020.

Existují dva typy vzteku, a to tzv. rodičovský vztek a kritický vztek. Rodičovský vztek je vychovávající. To když se na někoho zlobíme a vysvětlujeme mu/jí, že nechceme, aby něco dělali, protože jejich chování bude mít špatné důsledky. Kritický vztek vychází z hodnocení a nenaplněného očekávání.

Tak jako jsou dva typy vzteku, jsou i dvě různé možnosti, jak lidé na vztek reagují. Někteří se stáhnou a jiní se hádají a obviňují.

Podle různých duchovních nauk je nejvhodnější způsob, jak na vztek reagovat, být proaktivní. Tzn. posunout celou situaci na jinou úroveň. Když na vás někdo křičí, obviňuje vás a zlobí se na vás, pak nesmíte reagovat hned. Když člověk chvíli počká a nenechá se zatáhnout do hádky, udrží si emocionální odstup od celé situace. Pokud člověk ihned reaguje, pak je to především jeho Ego, které se snaží prosadit.

Jedná-li člověk proaktivně, nedostává se do konfliktů, protože má pod kontrolou své Ego.

V době, kdy Mars prochází znamením Berana, a platí to i o čase, kdy Slunce prochází tímto vitálním znamením, máme obrovskou šanci rozpoznat, kdy jsme pod vlivem Ega, proč jsme svárliví, výbušní a netolerantní.

Pozitivními projevy této energie jsou:

 • sebeovládání
 • kontrola Ega
 • tolerance
 • ohleduplnost
 • trpělivost
 • čestné jednání
 • nevyvolávání konfliktů
 • dokončení rozdělaných úkolů
 • zahájení nových, náročných úkolů
 • neopakování minulých chyb
 • promyšlené jednání

           

Jupiter konjunkce Pluto v roce 2020

Jupiter konjunkce Pluto v roce 2020

5. dubna 2020 se planety Jupiter a Pluto spojí na 24st znamení Kozoroha. Toto je velice silná konstelace, která se opakuje zhruba jednou za dvanáct let a vždy ukazuje na společenskou obrodu. Kvůli retrográdní fázi se tyto planety ještě spojí 30. června a 12. listopadu 2020, a to na 24st Kozoroha a 22st Kozoroha. Toto planetární postavení přinese novou naději. Více

Retrográdní Chiron

Retrográdní Chiron

Planetka Chiron začala svou cestu znamením Berana 18. února 2019. Chiron navštívil první znamení zvěrokruhu již v roce 2018, a to v době od 17. dubna do 26. září. Chiron se znamením Berana bude pohybovat až do poloviny dubna roku 2027. Naposledy znamením Berana procházel před 51 lety a pobýval tam v letech 1968 až 1976. Více

Retrográdní Mars

Retrográdní Mars

Mars v horoskopu symbolizuje energii, aktivitu, sílu, vůli, asertivitu, bojovnost, sex a vášeň. V době, kdy je Mars ve své retrográdní fázi, je třeba změnit chování, podívat se na stávající aktivity a případně změnit plány. Více


Další články