Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Mars ve znamení Berana

foto: pixabay.com

Mars je čtvrtou planetou sluneční soustavy. Je pojmenován po římském bohu války Martovi. Obyvatelé starověkých civilizací považovali Mars kvůli jeho načervenalému nádechu za symbol ohně, krve, síly, energie a také války.

Celým zvěrokruhem projde Mars za necelé dva roky. V jednom znamení tedy setrvá přibližně dva měsíce.

30. dubna 2024 vstupuje Mars do svého domovského znamení Berana a zdrží se tam až do 9. června 2024. Protože se tato energie projevuje v kosmu, všichni, a nezáleží na tom, ve kterém znamení se narodili, mohou očekávat vliv této výbušné energie.

V horoskopu symbolizuje Mars sílu, touhu, vášeň, sex, asertivitu, iniciativu i agresivitu. Lidé prožívají tento princip jako radost z pohybu, vůli k výkonu, radost z dobývání, sklony k soupeření, jako ctižádost a snahu po uplatnění. Mars je také spojován se sklony k přehánění, s prchlivostí, schopností nenávidět, radostí z destrukce a se vztekem. 

Existují dva typy vzteku, a to tzv. rodičovský vztek a kritický vztek. Rodičovský vztek je vychovávající. To když se na někoho zlobíme a vysvětlujeme mu/jí, že nechceme, aby něco dělali, protože jejich chování bude mít špatné důsledky. Kritický vztek vychází z hodnocení a nenaplněného očekávání.

Tak jako jsou dva typy vzteku, jsou i dvě různé možnosti, jak lidé na vztek reagují. Někteří se stáhnou a jiní se hádají a obviňují.

Podle různých duchovních nauk je nejvhodnější způsob, jak na vztek reagovat, být proaktivní. Tzn. posunout celou situaci na jinou úroveň. Když na vás někdo křičí, obviňuje vás a zlobí se na vás, pak nesmíte reagovat hned. Když člověk chvíli počká a nenechá se zatáhnout do hádky, udrží si emocionální odstup od celé situace. Pokud člověk ihned reaguje, pak je to především jeho Ego, které se snaží prosadit.

Jedná-li člověk proaktivně, nedostává se do konfliktů, protože má pod kontrolou své Ego.

V době, kdy Mars prochází znamením Berana, máme obrovskou šanci rozpoznat, kdy jsme pod vlivem Ega, proč jsme svárliví, výbušní a netolerantní.

Pozitivními projevy této energie jsou:

  • sebeovládání
  • kontrola Ega
  • tolerance
  • ohleduplnost
  • čestné jednání
  • nevyvolávání konfliktů
  • dokončení rozdělaných úkolů
  • zahájení nových, náročných úkolů
  • neopakování minulých chyb
  • promyšlené jednání

     

Venuše ve znamení Býka

Venuše ve znamení Býka

Když planeta krásy a lásky Venuše vstoupí do domovského znamení Býka, v letošním roce to bude v období  od 29. dubna do 23. května 2024, pak to naznačuje, že se život zklidňuje. Býk je zemské a pevné znamení. Základní charakteristikou tohoto postavení je zdravá smyslnost, věrnost a stálost. Venuše ve znamení Býka napomáhá upevňovat partnerské vztahy, ctí závazky a sliby. Splňte, co slíbíte, chcete-li si získat nebo udržet člověka, kterého obdivujete a milujete. Více

Rituály úplňku

Rituály úplňku

Úplněk nastává každý měsíc (zhruba každý 29. den). Během této fáze tvoří Slunce, Měsíc a Země přímku. Země se nachází mezi Sluncem a Měsícem. Úplněk je považován za nejmagičtější fázi měsíce. Proto se od pradávna při úplňku prováděly rituály. Více

Správné načasování

Správné načasování

Říká se: "Jaký začátek, takový konec". Správné načasování důležitých událostí garantuje minimálně polovinu úspěchu. Více


Další články