Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Uran v Býku – nová finanční krize

foto: pixabay.com

Uran, planeta revoluce, vstoupil 15. května 2018 do znamení Býka a zdrží se tam s přestávkami až do 26. dubna 2026. Znamení Býka symbolizuje v astrologii peníze, úspory, banky a další finanční instituce, národní rezervy, daně, nemovitosti, tradice, blahobyt a zemědělství. Uran je v tomto postavení v pádu. Proto jeho pohyb znamením Býka ukazuje na převratné změny ve světě financí, nemovitostí, obchodu i některých částí průmyslu.

Uran patří k transcendentním planetám, které nejsou viditelné pouhým okem. Byl objeven v roce 1781, tedy v čase před vypuknutím Velké francouzské revoluce. Proto není náhoda, že Uran v astrologii symbolizuje princip napětí, které způsobuje radikální změny. Je to explozivní energie, která rozbíjí tradice, zvyky a pevně dané zákonitosti systému, jež omezují vývoj. Uran ničí vše zastaralé a přežité, aby vytvořil prostor pro něco nového.

Naposledy se Uran pohyboval znamením Býka v letech 1934 až 1942. Bylo to období ekonomické krize, španělské občanské války a druhé světové války. Několik diktátorů se v této době dostalo k moci - Franco, Mussolini a Hitler. Ačkoliv nelze srovnávat období posledního tranzitu Uranu znamením Býka se současností, protože postavení dalších planet je jiné než tehdy, je ale možné poukázat na některé klíčové pojmy, které budou v popředí zájmu. A to je oblast financí, měny, bankovní sektor, moderní technologie a robotika. Protože Uran překračuje hranice starého světa a proráží hmotné hranice, přijde s touto revoluční osvobozeneckou silou i zvýšený obrat pozornosti k duchovnu.

Postavení Uranu ve znamení Býka přinese v dalších 7 letech revoluci do oblasti peněz, bankovnictví, pojišťovnictví, finančních transakcí, nemovitostí, půdy a zemědělství. Je pravděpodobné, že se za tuto dobu výrazně změní bankovní sektor a způsob placení. Přestaneme patrně zcela platit mincemi a bankovkami, platby budou probíhat bezhotovostně, pomocí nových technologií a budou se více používat kryptoměny. I když se národní banky budou snažit o větší regulaci finančních trhů, nepodaří se jim to. Některé banky tuto revoluci nepřežijí. Jejich roli převezmou nové finančně technologické společnosti. 

Změny začnou pomalu. Patrně se nějaké propady objeví již v květnu, v červenci, v srpnu a v říjnu 2018. Větší změny ale přijdou s rokem 2019. Konec roku 2019, a hlavně pak rok 2020, kdy znamením Kozoroha budou procházet planety Jupiter, Saturn a Pluto přinese pokles ekonomiky. A tento trend bude pokračovat i v roce 2021, kdy bude Saturn stát v dynamickém postavení k Uranu. Planetární postavení ukazuje na obtížné období, finanční ztráty, nezaměstnanost, propady na burzách, recesi a pokles cen nemovitostí. 

Planetární postavení ukazuje na novou realitu. V roce 2018 a dalších letech bude pokračovat trend, který započal již v době, kdy Uran procházel znamením Berana. Do politiky budou přicházet noví lidé. Tradiční demokratické strany budou ztrácet podporu a místo nich budou přicházet populisticky zaměřené strany a uskupení. Tradiční principy a hodnoty budou zpochybňovány. 

Uran je v astrologii spojován s elektřinou a novými technologiemi. V období, kdy bude procházet znamením Býka, se objeví nové invence v zemědělství, alternativní zdroje energie budou více využívány. Robotika bude na vzestupu. Můžeme se těšit na zajímavé kreace v oblasti umění a architektury.

Postavení Uranu je spojováno s proměnlivým počasím, silnými větry a přírodními katastrofami. 

Pohyb Uranu znamením Býka se projeví především v životech lidí narozených ve znamení Býka, Lva, Štíra a Vodnáře. Jak se toto planetární postavení projeví, záleží především na vývojovém stupni člověka. Pro některé lidi bude tato konstelace novou výzvou, která přinese nové, nečekané možnosti. Pro jiné lidi období tranzitujícího Uranu může být časem chaosu a bolesti. Toto planetární postavení se obvykle projevuje jako velké změny v životě člověka. Může se jednat o vstup do manželství, narození dítěte, stěhování či nová práce. Negativně se toto postavení může projevit jako partnerský rozchod, vyhazov z práce, nemoc a nehody. Ale i tyto události budou v konečném důsledku obvykle vnímané pozitivně, protože člověk díky nim objeví nové možnosti. Flexibilita, adaptace a otevřenost budou nezbytné, aby člověk prošel tímto procesem bezbolestně.

Uran bude procházet znamením Býka od 15. května 2018 do 6. listopadu 2018, kdy se vrátí ještě do znamení Berana. Tam se zdrží do 6. března 2019 a bude se znamením Býka pohybovat až do 7. července 2025. Ten den se přesune do následného znamení Blíženců. Poslední návrat do znamení Býka se uskuteční v době od 8. listopadu 2025 do 26. dubna 2026.

foto: pixabay.com


     

Uran v retrográdní fázi

Uran v retrográdní fázi

Planeta Uran symbolizuje tvoření i destrukci. Klíčovými tématy jsou převratné náhlé změny, revoluční přístup, vynalézavost, rozvoj a expanze. Symbolizuje tvořivou sílu lidské vůle, nové objevy, metody a spojitosti, které mohou zpočátku působit až šokujícím dojmem. Více

Velká konjunkce Jupiteru a Saturnu 2020

Velká konjunkce Jupiteru a Saturnu 2020

V pondělí 21. prosince 2020 se ve znamení Vodnáře spojí planety Jupiter a Saturn. Toto planetární postavení se nazývá „Velká konjunkce“ a je v astrologii spojováno s principem historických změn.  Více

Jupiter konjunkce Pluto v roce 2020

Jupiter konjunkce Pluto v roce 2020

5. dubna 2020 se planety Jupiter a Pluto spojí na 24st znamení Kozoroha. Toto je velice silná konstelace, která se opakuje zhruba jednou za dvanáct let a vždy ukazuje na společenskou obrodu. Kvůli retrográdní fázi se tyto planety ještě spojí 30. června a 12. listopadu 2020, a to na 24st Kozoroha a 22st Kozoroha. Toto planetární postavení přinese novou naději. Více


Další články