Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Merkur ve Štíru

foto: by Stuart Miles/freedigitalphotos.net

Když Merkur, planeta komunikace, prochází fixním znamením Štíra, v letošním roce to bude v době od 3. října do 9. prosince, pak se připravte, že se spousta rozhovorů bude odehrávat v zákulisí. Lidé budou mít tendence skrývat pravdu a manipulovat s informacemi. 

Myšlení je při tomto postavení hloubavé a zkoumavé. Lidé mají potřebu dostat se k jádru věci. Proto je Merkur ve Štíru vhodnou konstelací pro výzkum, studium, získávání skrytých informací, ale také psychoterapii. Myšlení bude silně zabarveno emocemi. Nálada tak může kolísat od radosti až ke strachu. Negativní stránkou může být podezíravost. Může se objevit i strach ze ztráty kontroly. Strach a obavy se patrně objeví kvůli penězům a majetku.

Toto období je vhodným časem  pro rozhovory o majetkových a finančních podílech, které máte v držení s ostatními lidmi. Teď je vhodný čas pro sepsání poslední vůle a záležitosti dědictví.

foto:by master isolated images/freedigitalphotos.net

 Při tomto planetárním postavení si dávejte pozor na jazyk. Mohli byste mluvit více, než je potřeba, prozradit něco z tajných plánů nebo mít k někomu nemístné poznámky a vyvolat spory. Buďte i opatrní, komu co svěřujete a jak o druhých lidech mluvíte.Neslibujte nic, co nemůžete s jistotou později splnit. Buďte také opatrní, co o sobě prozrazujete na sociálních sítích. Někdo by toho mohl zneužít. Tato konstelace je ideální pro četbu psychologické a duchovní literatury a psaní deníku. Píšete si deník? Pokud ne, pak začněte. Pravidelné zaznamenávání myšlenek, pocitů, přání, potřeb, výher či nezdarů je výborným prostředkem sebepoznání.

foto: by Renjith Krishnan/freedigitalphotos.net

 


Mohlo by vás zajímat: 

Roční horoskop 2019/2020