Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Jupiter konjunkce Pluto v roce 2020

foto: pixabay.com

5. dubna 2020 se planety Jupiter a Pluto spojí na 24st znamení Kozoroha. Toto je velice silná konstelace, která se opakuje zhruba jednou za dvanáct let a vždy ukazuje na společenskou obrodu. Kvůli retrográdní fázi se tyto planety ještě spojí 30. června a 12. listopadu 2020, a to na 24st Kozoroha a 22st Kozoroha. Toto planetární postavení přinese novou naději.

Jupiter je v astrologii vnímán pozitivně. Symbolizuje naplnění, nadšení, přízeň, prosperitu a spravedlnost. Jupiterův princip ukazuje na tvořivou sílu, víru a hledání smyslu. V řecké mytologii byl Jupiter nejmladším synem otce Kronose (Saturna). Kronos měl obavy, že ho jeho děti připraví o moc, a proto se rozhodl je spolykat. Nejmladší Zeus (Jupiter) byl zachráněn svou matkou a ukryt. V dospělosti pak osvobodil své sourozence. Mezi nimi byl i Pluto (Hádes). Jupiter rozdělil svět mezi sebe a své bratry a stal se vládcem světa. Jeho bratr Pluto vládl podsvětí. Pluto v horoskopu reprezentuje proměnu, naléhavost a nevyhnutelno, tj. narození a smrt. Připomíná nám, že život je transformace. Nastal čas opustit to, co se přežilo.

Když spojí síly Jupiter s Plutem, vládci světa živých a světa zemřelých, pak zde máme obrovskou tvořivou sílu, která se uplatní nejlépe v krizové situaci. Toto spojení se odehraje ve znamení Kozoroha, kde je Jupiter tzv. v pádu, a tudíž se projevuje méně příznivě než v jiných znameních. Přesto se dá očekávat, že tato konstelace přinese naději, potřebu zasadit se o dobrou věc, pozitivní obrat a spravedlnost. Planetární postavení vyžaduje u lidí v mocenských pozicích, aby si uvědomili, že kolektivní zájem nesmí být zneužit pro vlastní cíle. Tato konstelace přinese odchod tyranů, diktátorů, prezidentů, ministerských předsedů, ředitelů velkých společností, kteří zneužívají svou moc, nutí lidem svou pravdu, snaží se vše kontrolovat a ovládnout. Pokud někdo zneužívá svou moc, pak přijde Jupiter, pozitivní síla, obvykle mladší člověk, který prezidenty, politiky nebo celý režim změní a nahradí. Toto spojení vždy ukazuje na konec starých pořádků a příchod nových lídrů. Změní se i pohled na elity a lidi ve vyšší společnosti. Ti budou muset změnit své chování, budou-li si chtít uchovat přízeň a obdiv davů. Nejpozději ke konci roku bychom mohli vidět velké změny na mocenských místech, které povedou i ke zlepšení ekonomického klimatu.

Komu postavení Jupiteru a Pluta nejvíce prospěje?

Tato konstelace by mohla přinést úspěch a osobní slávu především zrozencům znamení Kozoroha. Mezi nimi se najdou noví lídři, kteří pochopí své životní poslání, ukáží svou sílu a schopnosti v krizové situaci. Postavení Jupiteru a Pluta přinese nové možnosti i lidem narozeným ke konci znamení Býka, Panny a Ryb. Uznání se dočkají především v případě, že se budou věnovat aktivitám, které prospějí druhým lidem či celé společnosti, ať už v podnikání, v politice, či v sociální oblasti.

Postavení Jupiteru a Pluta v horoskopech nově narozených dětí

Toto planetární spojení se v nativních horoskopech objevuje u lidí, kteří se stali průkopníky svých oborů. Konjunkce Jupiteru s Plutem najdeme v horoskopech významných lidí, vůdců a umělců, jako byli Mahatma Gandhi, Johannes Kepler, Bill Gates, Mick Jagger, Tom Hanks, Warren Buffett, Edgar Allan Poe, Bjorn Borg, Martha Graham, Christine Lagarde, Michel Houllebecq, Jean-Luc Godard a mnoho dalších.

Při této konstelaci se dá očekávat, že mezi dětmi, které se letos narodí, bude mnoho nových vůdců, kteří se proslaví ve svých oborech.

Autorka: MKB

foto:pixabay.com

 

 


     

Mars v horoskopu

Mars v horoskopu

Pozice Marsu v osobním horoskopu vypovídá o naší povaze jednání, o využívání energie. Mars symbolizuje sílu, která inicializuje začátek a udržuje věci v chodu. Více

Vaše lunární energie

Vaše lunární energie

Znáte postavení Luny ve vašem osobním horoskopu a její vliv na váš každodenní život? Tato informace nám pomáhá vnímat blíže odlesk naší energie a naše prvotní reakce na podněty. Pokud naší lunární energii blíže poznáme, přijmeme ji a následně ji správně uchopíme, můžeme ji lépe využít. Více

Jupiter ve znamení Kozoroha

Jupiter ve znamení Kozoroha

Když bude Jupiter, planeta symbolizující v horoskopu optimismus, růst, hojnost, přízeň a nadšení, procházet znamením Kozorohaod 2. prosince 2019 do 19. prosince 2020, pak je v tomto postavení tzv. v pádu, což znamená, že je toto postavení pro Jupiter nejméně příznivé a jeho projevy budou zcela odlišné.  Více


Další články