Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Jupiter konjunkce Pluto v roce 2020

foto: pixabay.com

5. dubna 2020 se planety Jupiter a Pluto spojí na 24st znamení Kozoroha. Toto je velice silná konstelace, která se opakuje zhruba jednou za dvanáct let a vždy ukazuje na společenskou obrodu. Kvůli retrográdní fázi se tyto planety ještě spojí 30. června a 12. listopadu 2020, a to na 24st Kozoroha a 22st Kozoroha. Toto planetární postavení přinese novou naději.

Jupiter je v astrologii vnímán pozitivně. Symbolizuje naplnění, nadšení, přízeň, prosperitu a spravedlnost. Jupiterův princip ukazuje na tvořivou sílu, víru a hledání smyslu. V řecké mytologii byl Jupiter nejmladším synem otce Kronose (Saturna). Kronos měl obavy, že ho jeho děti připraví o moc, a proto se rozhodl je spolykat. Nejmladší Zeus (Jupiter) byl zachráněn svou matkou a ukryt. V dospělosti pak osvobodil své sourozence. Mezi nimi byl i Pluto (Hádes). Jupiter rozdělil svět mezi sebe a své bratry a stal se vládcem světa. Jeho bratr Pluto vládl podsvětí. Pluto v horoskopu reprezentuje proměnu, naléhavost a nevyhnutelno, tj. narození a smrt. Připomíná nám, že život je transformace. Nastal čas opustit to, co se přežilo.

Když spojí síly Jupiter s Plutem, vládci světa živých a světa zemřelých, pak zde máme obrovskou tvořivou sílu, která se uplatní nejlépe v krizové situaci. Toto spojení se odehraje ve znamení Kozoroha, kde je Jupiter tzv. v pádu, a tudíž se projevuje méně příznivě než v jiných znameních. Přesto se dá očekávat, že tato konstelace přinese naději, potřebu zasadit se o dobrou věc, pozitivní obrat a spravedlnost. Planetární postavení vyžaduje u lidí v mocenských pozicích, aby si uvědomili, že kolektivní zájem nesmí být zneužit pro vlastní cíle. Tato konstelace přinese odchod tyranů, diktátorů, prezidentů, ministerských předsedů, ředitelů velkých společností, kteří zneužívají svou moc, nutí lidem svou pravdu, snaží se vše kontrolovat a ovládnout. Pokud někdo zneužívá svou moc, pak přijde Jupiter, pozitivní síla, obvykle mladší člověk, který prezidenty, politiky nebo celý režim změní a nahradí. Toto spojení vždy ukazuje na konec starých pořádků a příchod nových lídrů. Změní se i pohled na elity a lidi ve vyšší společnosti. Ti budou muset změnit své chování, budou-li si chtít uchovat přízeň a obdiv davů. Nejpozději ke konci roku bychom mohli vidět velké změny na mocenských místech, které povedou i ke zlepšení ekonomického klimatu.

Komu postavení Jupiteru a Pluta nejvíce prospěje?

Tato konstelace by mohla přinést úspěch a osobní slávu především zrozencům znamení Kozoroha. Mezi nimi se najdou noví lídři, kteří pochopí své životní poslání, ukáží svou sílu a schopnosti v krizové situaci. Postavení Jupiteru a Pluta přinese nové možnosti i lidem narozeným ke konci znamení Býka, Panny a Ryb. Uznání se dočkají především v případě, že se budou věnovat aktivitám, které prospějí druhým lidem či celé společnosti, ať už v podnikání, v politice, či v sociální oblasti.

Postavení Jupiteru a Pluta v horoskopech nově narozených dětí

Toto planetární spojení se v nativních horoskopech objevuje u lidí, kteří se stali průkopníky svých oborů. Konjunkce Jupiteru s Plutem najdeme v horoskopech významných lidí, vůdců a umělců, jako byli Mahatma Gandhi, Johannes Kepler, Bill Gates, Mick Jagger, Tom Hanks, Warren Buffett, Edgar Allan Poe, Bjorn Borg, Martha Graham, Christine Lagarde, Michel Houllebecq, Jean-Luc Godard a mnoho dalších.

Při této konstelaci se dá očekávat, že mezi dětmi, které se letos narodí, bude mnoho nových vůdců, kteří se proslaví ve svých oborech.

Autorka: MKB

foto:pixabay.com

 

 


           

Retrográdní Chiron

Retrográdní Chiron

Planetka Chiron začala svou cestu znamením Berana 18. února 2019. Chiron navštívil první znamení zvěrokruhu již v roce 2018, a to v době od 17. dubna do 26. září. Chiron se znamením Berana bude pohybovat až do poloviny dubna roku 2027. Naposledy znamením Berana procházel před 51 lety a pobýval tam v letech 1968 až 1976. Více

Retrográdní Mars

Retrográdní Mars

Mars v horoskopu symbolizuje energii, aktivitu, sílu, vůli, asertivitu, bojovnost, sex a vášeň. V době, kdy je Mars ve své retrográdní fázi, je třeba změnit chování, podívat se na stávající aktivity a případně změnit plány. Více

Koronavirus v horoskopu

Koronavirus v horoskopu

Koronavirus, který způsobuje onemocnění označované jako COVID-19, se poprvé objevil v Číně v prosinci 2019. Na tuto epidemii ukazovalo planetární postavení, konjunkce Saturnu a Pluta ve znamení Kozoroha, které přesně nastalo 12. ledna 2020. Více


Další články