Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Jupiter konjunkce Pluto v roce 2020

foto: pixabay.com

5. dubna 2020 se planety Jupiter a Pluto spojí na 24st znamení Kozoroha. Toto je velice silná konstelace, která se opakuje zhruba jednou za dvanáct let a vždy ukazuje na společenskou obrodu. Kvůli retrográdní fázi se tyto planety ještě spojí 30. června a 12. listopadu 2020, a to na 24st Kozoroha a 22st Kozoroha. Toto planetární postavení přinese novou naději.

Jupiter je v astrologii vnímán pozitivně. Symbolizuje naplnění, nadšení, přízeň, prosperitu a spravedlnost. Jupiterův princip ukazuje na tvořivou sílu, víru a hledání smyslu. V řecké mytologii byl Jupiter nejmladším synem otce Kronose (Saturna). Kronos měl obavy, že ho jeho děti připraví o moc, a proto se rozhodl je spolykat. Nejmladší Zeus (Jupiter) byl zachráněn svou matkou a ukryt. V dospělosti pak osvobodil své sourozence. Mezi nimi byl i Pluto (Hádes). Jupiter rozdělil svět mezi sebe a své bratry a stal se vládcem světa. Jeho bratr Pluto vládl podsvětí. Pluto v horoskopu reprezentuje proměnu, naléhavost a nevyhnutelno, tj. narození a smrt. Připomíná nám, že život je transformace. Nastal čas opustit to, co se přežilo.

Když spojí síly Jupiter s Plutem, vládci světa živých a světa zemřelých, pak zde máme obrovskou tvořivou sílu, která se uplatní nejlépe v krizové situaci. Toto spojení se odehraje ve znamení Kozoroha, kde je Jupiter tzv. v pádu, a tudíž se projevuje méně příznivě než v jiných znameních. Přesto se dá očekávat, že tato konstelace přinese naději, potřebu zasadit se o dobrou věc, pozitivní obrat a spravedlnost. Planetární postavení vyžaduje u lidí v mocenských pozicích, aby si uvědomili, že kolektivní zájem nesmí být zneužit pro vlastní cíle. Tato konstelace přinese odchod tyranů, diktátorů, prezidentů, ministerských předsedů, ředitelů velkých společností, kteří zneužívají svou moc, nutí lidem svou pravdu, snaží se vše kontrolovat a ovládnout. Pokud někdo zneužívá svou moc, pak přijde Jupiter, pozitivní síla, obvykle mladší člověk, který prezidenty, politiky nebo celý režim změní a nahradí. Toto spojení vždy ukazuje na konec starých pořádků a příchod nových lídrů. Změní se i pohled na elity a lidi ve vyšší společnosti. Ti budou muset změnit své chování, budou-li si chtít uchovat přízeň a obdiv davů. Nejpozději ke konci roku bychom mohli vidět velké změny na mocenských místech, které povedou i ke zlepšení ekonomického klimatu.

Komu postavení Jupiteru a Pluta nejvíce prospěje?

Tato konstelace by mohla přinést úspěch a osobní slávu především zrozencům znamení Kozoroha. Mezi nimi se najdou noví lídři, kteří pochopí své životní poslání, ukáží svou sílu a schopnosti v krizové situaci. Postavení Jupiteru a Pluta přinese nové možnosti i lidem narozeným ke konci znamení Býka, Panny a Ryb. Uznání se dočkají především v případě, že se budou věnovat aktivitám, které prospějí druhým lidem či celé společnosti, ať už v podnikání, v politice, či v sociální oblasti.

Postavení Jupiteru a Pluta v horoskopech nově narozených dětí

Toto planetární spojení se v nativních horoskopech objevuje u lidí, kteří se stali průkopníky svých oborů. Konjunkce Jupiteru s Plutem najdeme v horoskopech významných lidí, vůdců a umělců, jako byli Mahatma Gandhi, Johannes Kepler, Bill Gates, Mick Jagger, Tom Hanks, Warren Buffett, Edgar Allan Poe, Bjorn Borg, Martha Graham, Christine Lagarde, Michel Houllebecq, Jean-Luc Godard a mnoho dalších.

Při této konstelaci se dá očekávat, že mezi dětmi, které se letos narodí, bude mnoho nových vůdců, kteří se proslaví ve svých oborech.

Autorka: MKB

foto:pixabay.com

 

 


           

Koronavirus v horoskopu

Koronavirus v horoskopu

Koronavirus, který způsobuje onemocnění označované jako COVID-19, se poprvé objevil v Číně v prosinci 2019. Na tuto epidemii ukazovalo planetární postavení, konjunkce Saturnu a Pluta ve znamení Kozoroha, které přesně nastalo 12. ledna 2020. Více

Zrozenci znamení Blíženců a jejich dar

Zrozenci znamení Blíženců a jejich dar

Na světě není jediných dvou osob, které by byly naprosto totožné. Každý je jedinečný a má své specifické výjimečné vlastnosti a schopnosti. Těmi přispívá do mozaiky celku, v níž každý jedinec hraje svou důležitou roli. Více

Finanční krize 2020

Finanční krize 2020

V posledním únorovém týdnu 2020 zažily burzy po celém světě největší propad od začátku finanční krize v roce 2008. Hlavní akciové indexy spadly o více než desetinu kvůli ekonomickým dopadům spojeným s šířením nákazy koronavirem. Více


Další články