Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Horoskop na rok 2022

foto: pixabay.com

Planetární postavení roku 2022 ukazuje na počátek nového cyklu. Jupiter přejde v květnu do prvního znamení zodiaku, Berana, kde se s přestávkou bude zdržovat do roku 2023. V tomto postavení nabídne novou perspektivu a jinou vizi budoucnosti. Dračí hlava a Dračí ocas se přesunou ze znamení Blíženců a Střelce do znamení Býka a Štíra, což přinese velké změny v ekonomice, nutnost splatit staré dluhy.

V roce 2022 bude ještě pokračovat dynamické postavení planet Saturnu ve znamení Vodnáře a Uranu v Býku. Tato konstelace začala v roce 2021 a je spojována s historickými změnami, nástupem nových politických hnutí a také změnami v materiálním světě. Ukazuje na napětí mezi minulostí, starým světem a pokrokem. Dá se očekávat, že pokrok zvítězí, ale nebude se to líbit velké části populace. Nové okolnosti přinesou rozčarování u mnoha lidí. Proto se dá očekávat, že společenské a politické změny budou provázeny odporem a demonstracemi.

Peníze a hospodářská situace

Jak už jsem dříve uváděla, kvadratura Saturnu k Uranu je spojována s hospodářskou krizí, propady na burzách a zvýšenou inflací. 18. ledna se do znamení Býka přesune Dračí hlava (severní uzel) a do znamení Štíra Dračí ocas (jižní uzel), kde se zdrží zhruba rok a půl. Tato konstelace je spojována s karmou, dojde na „splácení dluhů“. Znamení Býka a Štíra jsou spojována s penězi, majetkem, cennostmi, dědictvím, dluhy, hypotékami, daněmi. To jsou oblasti, které budou v roce 2022 středem zájmu. Zvyšování cen energií, zboží a inflace bude mít vliv na rozhodování politiků. Jejich nepopulární opatření budou vyvolávat odpor. Planetární postavení ukazuje na konflikty na státní i mezinárodní úrovni. Naposledy se Dračí hlava a Dračí ocas pohybovaly na ose znamení Býka a Štíra v letech 2003 a 2004. Nějaké staré křivdy spojené s tímto obdobím se nyní budou připomínat.

Dubnová kvadratura mezi Saturnem a Marsem ve znamení Vodnáře (symbolizuje skupiny) a Uzly ve znamení Býka a Štíra (symbolizují peníze a ekonomiku) ukazuje na napětí, politické boje, vzpoury a demonstrace. Bude třeba hodně diplomacie a solidarity, aby nedocházelo k vážným mezinárodním sporům či dokonce válečným konfliktům. Dračí hlava a Dračí ocas byly na ose znamení Štíra a Býka v září 1939, kdy byla vyhlášena válka.

Mezi důležitá období, která bude třeba sledovat, patří období poloviny ledna 2022, kdy Uran nabere přímý směr a Dračí hlava a Dračí ocas změní znamení. V dubnu vytvoří Saturn kvadraturu k Dračí hlavě a Dračímu ocasu. Zatmění Slunce 30. dubna v Býku, úplněk 16. května, zatmění Měsíce, novoluní ve znamení Lva 28. července, novoluní zatmění Slunce ve Štíru 25. října a úplněk ve znamení Býka 8. listopadu. Tyto lunární fáze zaměří pozornost na majetek, peníze, nemovitosti a podnikání a patrně odkryjí to, co dříve bylo skryté.  

Kvadratura Saturnu a Uranu, Lunární fáze a postavení Dračí hlavy a ocasu budou ovlivňovat víceméně všechny, ale především pak lidi narozené ve znameních Býka, Lva, Štíra a Vodnáře. Konstelace naznačují, že tito lidé budou muset učinit nějaké významné změny a zaobírat se věcmi, které dříve vědomě, nebo nevědomě přehlíželi. Minulost se jim bude vracet a oni budou nuceni vyrovnat staré „dluhy“.

Jupiter planeta roku 2022

Každému roku vládne jiná planeta. Rok 2021 příslušel vládě Saturnu, planetě omezování, odpovědnosti a pravidel. V roce 2022 přebírá vládu Jupiter. Tato planeta je spojována s energií expanze. Nabízí nové možnosti a odkrývá nová poznání. Symbolizuje prosperitu, duchovno a sdílení ideálů společenství a kultur.

Jupiter v Rybách a konjunkce s Neptunem

Jupiter se koncem roku 2021 vrátí do znamení Ryb a bude se tam pohybovat s přestávkou až do konce roku 2022. Jupiter je v tomto postavení tzv. doma, protože je společně s Neptunem vládnoucí planetou tohoto vodního znamení. S Jupiterem ve znamení Ryb můžeme přilákat šťastné náhody a zlepšit svůj život prostřednictvím intuice, soucitu a představivosti, když budeme nezištně pomáhat a ve svém snažení budeme myslet i na prospěch druhých lidí. Toto planetární postavení je velice příznivé pro zrozence znamení Ryb. Bude nápomocné i pro zrozence znamení Raka, Panny, Kozoroha, Štíra, Střelce a Býka.

Jupiter se v dubnu spojí s Neptunem. Toto je poměrně vzácná konstelace, která naznačuje, že duben 2022 bude významným celosvětovým bodem obratu. Planetární postavení ukazuje na odklonění lidí od tradičních náboženství k novým duchovním směrům. Dá se očekávat boom spirituality.

Jupiter v Beranu

Jupiter přejde do znamení Berana v květnu a bude se tam zdržovat do konce října 2022 a dále pak od prosince 2022 do poloviny května 2023. Beran je prvním znamením zvěrokruhu, je to ohnivé znamení a je spojováno s novými začátky, iniciativou a nadšením. Jupiter nabídne novou perspektivu a jinou vizi budoucnosti. Na šťastné náhody a nové možnosti se mohou těšit zrozenci znamení Berana. Ani zrozenci znamení Vah, Střelce, Blíženců, Raka, Ryb a Kozoroha by se neměli obávat zdravě riskovat a využívat možností, které se jim naskytnou.

Retrográdní planety

Až do konce ledna bude Venuše ve znamení Kozoroha ve zpětném chodu. Při tomto planetárním postavení zbytečně neutrácejte. Nakládejte opatrně s penězi a majetkem. Mohlo by se vám stát, že věci, které v této době koupíte, se vám přestanou líbit nebo ztratí hodnotu. Nedoporučujeme vám začínat nový milostný vztah nebo se vracet ke své „staré lásce“. Neměňte výrazně vzhled, nechoďte na plastickou operaci.

Planeta komunikace Merkur bude ve zpětném chodu letos 4x, a to v lednu a zkraje února ve znamení Vodnáře a Kozoroha. V květnu a zkraje června v Blížencích a v Býku. V září a zkraje října ve Vahách a v Panně a ke konci roku v Kozorohu. Při tomto planetárním postavení nepodepisujte smlouvy, nezačínejte nové projekty, nestěhujte se a nekupujte dražší věci.

Energická planeta Mars nabere zpětný chod koncem října a setrvá v něm až do ledna 2023. Při tomto planetárním postavení vám nedoporučujeme zahajovat nový projekt, vyvolávat konflikt nebo soudní spor. Není to vhodná konstelace pro operaci.

 Autorka: MKB

 


     

Roční horoskop Beran 2022

Roční horoskop Beran 2022

Rok 2022 může být vaším rokem, milí Berani! Měli byste mít velké plány, stanovit si vysoké cíle a nebát se udělat krok do neznáma. Neměli byste propásnout žádnou příležitost změnit svůj život k lepšímu. Postavení Jupiteru ukazuje na spoustu nečekaných a výhodných příležitostí. Naplňte své sny, změňte směr svého života. Při tomto planetárním postavení ale nedostanete nic zadarmo. Plné nasazení, nadšení, zodpovědnost a odvaha jsou důležitými atributy k úspěchu. Více

Roční horoskop Býk 2022

Roční horoskop Býk 2022

Minulé dva roky přinesly velké změny, milí Býci. Nejinak tomu bude i v roce 2022. Nebude však za to odpovědná pandemie. Ta už skončí. Na velké změny ve společnosti i ve vašem životě ukazuje postavení Uranu, který prochází vaším znamením. Překážky a potíže naznačuje kvadratura Saturnu a karmické korekce pozice Dračí hlavy a Dračího ocasu, které se v lednu přesunou do vašeho znamení a opozitního znamení Štíra. Při těchto konstelacích se vám budou vracet následky vašich minulých činů. Budete muset splácet dluhy a vyřešit vše, čím jste se v minulých letech odmítali zabývat. A to platí hlavně pro zrozence znamení Býka narozené v květnu. Více

Roční horoskop Blíženci 2022

Roční horoskop Blíženci 2022

Planetární postavení roku 2022 ukazuje nový cyklus a zajímavé příležitosti, milí Blíženci. Proto bude třeba, abyste byli připraveni a nebáli se jich využít. V novém roce se vám bude dařit za podmínky, že jste se v posledních letech nevyhýbali potížím a přijali osobní zodpovědnost za případné problémy. Budete mít na své straně pozitivní energie Saturnu ve znamení Vodnáře a Jupiteru v Rybách a v Beranu. Více


Další články