Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Horoskop na rok 2024

Pinterest.com

Rok 2024 bude dobou velkých změn a otřesů, protože tři vnější planety Pluto, Uran a Neptun spolupracují na vytvoření nové reality. Technologie a spiritualita pomohou tomuto posunu do nového paradigmatu.

Vládcem roku 2024 bude životadárné Slunce, které osvítí naše životy, probudí a zaktivuje naši identitu, naše jedinečné schopnosti a podpoří naše sebevědomí. Lidé budou mít větší snahu následovat svůj účel a rozvinout potenciál. To ve světě vytvoří pozitivní vlnový efekt, protože lidé budou chtít mít vůdce, kteří dokáží inspirovat a lidi sjednotit. To pomůže k posunu od politiky založené na strachu k politice soucitu, sdílení, pravdy a pomoci.

V numerologii je 2024 číslem 8. Přináší témata kolem autority, důvěry, sebeprosazení. Číslo 8 je o převzetí kontroly nad svým životem.

S lednovým přechodem Pluta do znamení Vodnáře začne nové světové uspořádání. Mnozí vládci a diktátoři budou muset odejít. Jupiter, planeta hojnosti a růstu, se bude ještě pohybovat znamením Býka. A to naznačuje, že se bude zlepšovat hospodářská situace. Koncem května se Jupiter přesune do Blíženců. V tomto postavení je v oslabení, proto bude růst pozvolný a bude počítat s dopady pokroku. Konstelace budou podporovat spolupráci, sdílenou ekonomiku a udržitelný rozvoj. Chiron a Dračí hlava se budou ještě pohybovat znamením Berana, které vládne armádě a zbraním. Riziko války bude stále přítomné.

Peníze a hospodářská situace

Jak už jsem psala loni, se změnou planetárního postavení a s přechodem Jupiteru do zemského znamení Býka došlo v druhé polovině roku ke zlepšení hospodářské situace. Došlo ke snižování inflace. Tento trend bude pokračovat i v letošním roce. Jupiter se bude znamením Býka pohybovat v první polovině roku, a to přispěje k dalšímu snižování inflace, která by se měla dostat během této konstelace na běžnou úroveň, tedy kolem 2%. Koncem dubna a zkraje května se Jupiter v Býku spojí s Uranem. To je velice příznivá a poměrně vzácná konstelace, která se opakuje jednou za 14 let. Příznivé postavení Jupiteru k Uranu by mohlo probudit touhu udělat něco neobvyklého, co se výrazně liší od každodenní rutiny. Jupiter je o hojnosti, o oboustranně výhodných podmínkách. Konstelace ukazuje na win-win situace, a to jak pro jednotlivce, tak i pro regiony a státy. Tato konstelace půjde za hranice peněz a majetku. Na globální úrovni přinese dubnová a květnová konstelace podstatný pokrok ve světových ekonomikách, měnách a bankách.

Hospodářský růst bude pozvolný. Koncem května se Jupiter přesune do znamení Blíženců, kde se bude zdržovat jeden rok. Jupiter je tomto postavení v oslabení, a proto bude růst pozvolný a bude počítat s dopady pokroku. Postavení Jupiteru v Blížencích bude prospěšné vzdělávání, dopravě, především veřejné dopravě a trhu s elektrickými vozidly. Zajímavý vývoj se dá očekávat v médiích a na sociálních sítích. A to díky umělé inteligenci (AI), která výrazně ovlivní možnosti publikování. Jistě není náhodou, že Google přišel s novým AI jazykovým modelem, který nazval Gemini, tedy Blíženci.

K dispozici budou první komerční kvantové počítače, které otevřou nové možnosti pro výpočty a šifrování. Blíženci vládnou komunikaci a nervům. Můžeme očekávat pokrok ve využívání čipových implantátů, které budou číst lidskou mysl. Nové možnosti přinesou „živí roboti“ ve zdravotnictví. 

 

Válka

V minulém roce jsem uváděla, že se lunární uzly, tedy Dračí hlava a Dračí ocas, přesunuly do znamení Berana a Vah. Tato konstelace je spojována s karmou. Některé historické události se musí zopakovat, než budou „dluhy splaceny“. Beran vládne armádě a zbraním. Riziko války bude stále přítomné. Pomoci s ukončením válečných konfliktů by mohla tři zatmění Slunce a Měsíce, která se odehrají v průběhu roku na ose znamení BERANA a VAH. Zatmění podpoří jednání o míru. 8. dubna nastane zatmění Slunce, které bude stát v konjunkci s Chironem, planetkou symbolizující léčitele. Zatmění vždy skrývá skutečnosti, a tak události, ke kterým na jaře dojde, nebudou hned zřetelné, ale projeví se později, zřejmě v říjnu s úplňkem v Beranu.

 

Nové světové uspořádání

V lednu přejde planeta Pluto do znamení Vodnáře. Se změnou znamení přijdou i velké společenské změny. Pluto se bude znamením Vodnáře pohybovat až do ledna 2044. Od roku 2008, kdy Pluto procházelo znamením Kozoroha, došlo k vzestupu autoritářských vlád. Protože znamení Vodnáře vládne demokracii, komunitnímu životu, vědě, inovacím a technologiím, bude v těchto oblastech docházet k velkým posunům. Pluto je planetou transformace, vždy ničí určitý řád a pak místo něj vytváří nový. Pluto změní rovnováhu mocenských sil. Vodnář je rovnostářský. Plutokrati budou muset odejít. Na mocenská místa se budou dostávat více ženy. Bude se měnit i fungování mezinárodních organizací. Bude kladen důraz na podporu udržitelného rozvoje a minimalizaci plýtvání. Už si nebudeme tolik nakupovat nové zboží, ale budeme si věci pronajímat. Ke změnám nedojde hned v roce 2024, ale je to trend, na který je dobré se připravit. 

Postavení Pluta ve znamení Vodnáře bude důležité pro zrozence znamení VODNÁŘELVAŠTÍRABÝKAVAH a BERANA, kteří se narodili na samém počátku znamení.

 

Saturn v Rybách – krize organizovaných církví

Saturn vstoupil do znamení Ryb v březnu roku 2023 a bude se tam pohybovat i celý letošní rok. Saturn je planetou odpovědnosti, přísnosti, autority a zákonů. Ryby vládnou vírám a spiritualitě. Symbolem křesťanství je ichthys neboli Ježíšova ryba. Když bude Saturn procházet znamením Ryb, bude to čas testu velkých organizovaných církví. Je pravděpodobné, že dojde na velké změny. Bude se měnit postavení žen v církvi. Z náboženských hnutí budou vznikat nové církve. Protože je znamení Ryb spojováno s trpitelstvím a obětí, dá se očekávat, že v této době přijdou noví mučedníci, kteří pod dohledem Saturnu provedou hrdinské činy. Saturn v Rybách ukazuje na konflikty podpořené církevní ideologií. Náboženství bude zdrojem násilí, které bude hledáním etnické identity. 

Postavení Saturnu v Rybách bude důležité pro lidi narozené ve znamení RYBPANNYBLÍŽENCŮ a STŘELCE.

 

Počasí a životní prostředí

Negativně by se postavení Jupiteru v Blížencích mohlo projevit jako velké výkyvy počasí. Blíženci jsou vzdušným a proměnlivým znamením. Jupiter je spojován s větrem, teplem a suchem. V minulosti přineslo postavení Jupiteru v Blížencích období sucha, velké bouře a vichřice, které způsobily obrovské škody. Planetární postavení ukazuje také na zemětřesení. V roce 2024 dojde k většímu uvědomění si potřeby ochrany životního prostředí. Budou realizovány projekty, které napomohou nastolit rovnováhu v přírodě.

 

Retrográdní planety

Energická planeta Mars bude ve zpětném chodu ve znamení Lva od 7. prosince do 24. února 2025. Při tomto planetárním postavení vám nedoporučujeme zahajovat nový projekt, vyvolávat konflikt nebo soudní spor. Není to vhodná konstelace pro operaci ani tetování. 

Venuše letos nebude v retrográdní fázi.

Planeta komunikace Merkur bude ve zpětném chodu letos 4x, a to od 13. prosince 2023 do 2. ledna 2024, od 2. dubna do 25. dubna, od 5. srpna do 28. srpna a od 26. listopadu do 15. prosince 2024. Při retrográdní fázi nepodepisujte smlouvy, nezačínejte nové projekty, nestěhujte se a nekupujte dražší věci.

 

Autorka: MKB

ASTROLOGICKÝ KALENDÁŘ 2024 vás naučí dělat věci ve správný okamžik. Každý den, týden a měsíc v sobě nesou jiné energie a když člověk ví, k čemu je využít, pak prosperuje a nedělá  zbytečné chyby. Více


     

Roční horoskop Beran 2024

Roční horoskop Beran 2024

Jak dosahujete úspěchů? Snadno a lehce? Anebo obtížně? Musíte si vše odpracovat a vybojovat? Pokud jdete náročnější cestou, pak by vám konstelace letošního roku mohly námahu snížit. Nemusíte se trápit a mučit, milí Berani. Bude stačit změna v chování a v přístupu k druhým lidem. V letošním roce přejdou planety Pluto a Jupiter do vzdušných znamení Vodnáře a Blíženců. Živel vzduchu je pohyblivý, lehký a nenásilný. A to jsou charakteristiky, které si letos osvojte. Akce, pohyb, mírnost a lehkost. Pomohou vám snadněji získat to, po čem toužíte. Více

Roční horoskop Býk 2024

Roční horoskop Býk 2024

V minulém roce vstoupil Jupiter, planeta hojnosti, přízně a nadšení, do vašeho znamení a bude se tam zdržovat ještě letos. Planetární postavení bude mít povznášející účinek a přinese nový elán do vašeho života. Jupiter se v dubnu spojí s Uranem, což je poměrně vzácná konstelace, která se opakuje jednou za 14 let. A ve vašem znamení se za vašeho života už nezopakuje. Planetární postavení přinese energii nebojácnosti, důvěry a jistoty. Konstelace nabádá, abyste věřili v sebe, ve svou sílu a schopnost provést potřebné změny ve svém životě i světě kolem vás. Proto byste měli přestat váhat, začít jednat a udělat to, o čem už delší dobu přemýšlíte. Více


Roční horoskop Blíženci 2024

Roční horoskop Blíženci 2024

Jaký bude rok 2024, to bude hodně záležet na tom, v jaké části znamení jste se narodili, milí Blíženci. Saturn, planeta karmy, zkoušek a výzev, se i letos bude pohybovat znamením Ryb a bude vás testovat a nutit k zodpovědnému jednání. Planetární postavení ukazuje na problémy v práci, v osobním životě i na nedostatek energie. Mohou se objevit i zdravotní potíže. Všechny záležitosti, kterými jste se nechtěli v poslední době zabývat, vás budou nutit, abyste je teď vyřešili. Partnerský vztah, který dlouhodobě nefunguje, patrně skončí. Je možné, že se budete muset rozloučit i s některými lidmi. A to platí hlavně pro Blížence narozené mezi 27. květnem a 11. červnem. Více


Další články