Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Retrográdní Venuše

Foto: unsplash

V poslední době se ve slovníku lidí, kteří z astrologie neznají více než názvy dvanácti slunečních znamení, začal objevovat pojem retrográdní Merkur. Už málo se však ví, že i ostatní planety procházejí retrográdní fází.

Retrográdní znamená zpětný. Ve skutečnosti se však samozřejmě nejedná o zpětný pohyb planety. To jen při pohledu ze Země občas vzniká dojem, že se planety v nepravidelných intervalech pohybují opačným směrem. Je to proto, že Země obíhá kolem Slunce jinou rychlostí než ostatní planety. V době, kdy je daná planeta Zemi nejblíže, ji "předbíhá", nebo za ní naopak "zaostává". Tím pak dochází ke zdání zpětného pohybu.

Venuše v horoskopu symbolizuje krásu, lásku, partnerské vztahy, harmonii, estetické cítění a hodnoty. Proto se v době retrográdní Venuše očekává, že se vztahy celkově zhorší. Je vhodné věnovat více pozornosti partnerskému svazku a být upřímnější v projevování svých opravdových pocitů a potřeb. Toto období vám totiž dává šanci rozpoznat důvody případných potíží a problematická témata otevřít. Máte-li ve vztahu dlouhodobé potíže, pak by vám naopak Venuše mohla pomoci změnit postoj. Při této konstelaci se obvykle  stává, že se v životě člověka objeví "stará láska". A to především v případech, kdy jste si se svým bývalým partnerem/partnerkou něco nevyřešili.

Při této fázi se nedoporučuje vstupovat do manželství.

Vzhledem k tomu, že v této době je narušeno kreativní vnímání, není tento čas příznivý pro změnu vzhledu, dekoraci domu či bytu. V pracovní oblasti není vhodné měnit interiér obchodů či kanceláří nebo otevírat kosmetický salon, uměleckou galerii či obchod s oblečením. Pozor rovněž při nakládání s finančními prostředky. Mohlo by se vám stát, že věci, které si v této době koupíte, se vám přestanou brzy líbit nebo ztratí hodnotu. Nekupujte především drahé luxusní zboží, oděvy a šperky.

Venuše je v retrográdní fázi obvykle okolo 40 dnů každých 18 měsíců. Příští zpětný chod bude v době od 19. prosince 2021 do 29. ledna 2022. 


Mohlo by vás zajímat:

ASTROLOGICKÝ KALENDÁŘ 2022     

Rok vodního Tygra 2022

Rok vodního Tygra 2022

Vodní Tygr bude vládnout od 1. února 2022 do 23. ledna 2023. V Číně je známý jako král všech zvířat a je symbolem síly a statečnosti. Symbol Tygra je spojen s bojem, vzpourami a nestabilitou.

Více

Saturn kvadrát Uran 2021/2022

Saturn kvadrát Uran 2021/2022

Kvadratura Saturnu ve Vodnáři k Uranu v Býku je spojována s historickými změnami, nástupem nových politických hnutí a také se změnami v materiálním světě. Toto planetární postavení ukazuje na hospodářskou krizi, inflaci, zvyšování cen, propady na burzách a zvýšenou nezaměstnanost. Saturn byl naposledy v dynamickém, opozitním postavení k Uranu od listopadu 2008 do července 2010. Bylo to v době poslední hospodářské krize. Více

Uran v Býku – nová finanční krize

Uran v Býku – nová finanční krize

Uran, planeta revoluce, vstoupil 15. května 2018 do znamení Býka a zdrží se tam s přestávkami až do 26. dubna 2026. Znamení Býka symbolizuje v astrologii peníze, úspory, banky a další finanční instituce, národní rezervy, daně, nemovitosti, tradice, blahobyt a zemědělství. Více


Další články