Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Retrográdní Venuše

Foto: unsplash

V poslední době se ve slovníku lidí, kteří z astrologie neznají více než názvy dvanácti slunečních znamení, začal objevovat pojem retrográdní Merkur. Už málo se však ví, že i ostatní planety procházejí retrográdní fází.

Retrográdní znamená zpětný. Ve skutečnosti se však samozřejmě nejedná o zpětný pohyb planety. To jen při pohledu ze Země občas vzniká dojem, že se planety v nepravidelných intervalech pohybují opačným směrem. Je to proto, že Země obíhá kolem Slunce jinou rychlostí než ostatní planety. V době, kdy je daná planeta Zemi nejblíže, ji "předbíhá", nebo za ní naopak "zaostává". Tím pak dochází ke zdání zpětného pohybu.

Venuše v horoskopu symbolizuje krásu, lásku, partnerské vztahy, harmonii, estetické cítění a hodnoty. Proto se v době retrográdní Venuše očekává, že se vztahy celkově zhorší. Je vhodné věnovat více pozornosti partnerskému svazku a být upřímnější v projevování svých opravdových pocitů a potřeb. Toto období vám totiž dává šanci rozpoznat důvody případných potíží a problematická témata otevřít. Máte-li ve vztahu dlouhodobé potíže, pak by vám naopak Venuše mohla pomoci změnit postoj. Při této konstelaci se obvykle  stává, že se v životě člověka objeví "stará láska". A to především v případech, kdy jste si se svým bývalým partnerem/partnerkou něco nevyřešili.

Při této fázi se nedoporučuje vstupovat do manželství.

Vzhledem k tomu, že v této době je narušeno kreativní vnímání, není tento čas příznivý pro změnu vzhledu, dekoraci domu či bytu. V pracovní oblasti není vhodné měnit interiér obchodů či kanceláří nebo otevírat kosmetický salon, uměleckou galerii či obchod s oblečením. Pozor rovněž při nakládání s finančními prostředky. Mohlo by se vám stát, že věci, které si v této době koupíte, se vám přestanou brzy líbit nebo ztratí hodnotu. Nekupujte především drahé luxusní zboží, oděvy a šperky.

Venuše je v retrográdní fázi obvykle okolo 40 dnů každých 18 měsíců. V roce 2024 nebude Venuše v retrográdní fázi.Mohlo by vás zajímat:

ASTROLOGICKÝ KALENDÁŘ 2024     

Barvy a astrologie

Barvy a astrologie

V astrologii jsou každému znamení, planetě i živlům přiřazovány barvy. Není náhodou, že lidé preferují určité barvy a jiným se vyhýbají. Má to obvykle souvislost s postavením planet v jejich horoskopu a obsazením živlů. Je běžné, že je v horoskopu člověka některý ze živlů více obsazen a některý chybí zcela. Barva energie, která ve vašem horoskopu převládá a je vám vlastní, určuje váš osobnostní typ. Je to způsob, jak se projevujete. VícePlanetární hodiny

Planetární hodiny

Planetární hodiny podobně jako planetární dny patří v astrologii k nejstarším astrologickým principům výkladu. Tradičně se jedné ze sedmi planet, které byly viditelné ze Země, přiřazoval jeden den v týdnu. Neděli vládne Slunce, pondělí je přiřazován Měsíc, úterý je ovládáno Marsem, středa je den Merkuru, čtvrtek Jupitera, pátek je ovládán Venuší a sobotě je přiřazován Saturn.   VíceVzhůru na vrchol!

Vzhůru na vrchol!

Po zádech mi stékají kapičky potu, mám sucho v ústech a každičký můj další krok je závislý jen na mé vůli jít vpřed. Dobrovolně jsem si vybrala turistiku jako příjemný druh odpočinku, ale to do jakého znamení zvěrokruhu se narodíme si vybrat nemůžeme. Pozoruhodné je, když v tom časem najdeme jisté souvislosti. Právě Kozorozi se rádi dobíjí turistikou. A proč? Mám ráda to šplhání na kopec a někdy mi to připadá jako život sám. A Kozoroh šplhá za kariérou, nechce se spokojit s fádním zaměstnáním, s nudným stereotypem, hledá si něco, co ho uspokojí na dlouhá léta. Hledá si svůj Mount Everest z kterého se bude kochat celý svůj život. Více


Další články