Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Severní lunární uzel v Beranu, jižní uzel ve Vahách

foto:pixabay.com

17. července 2023 se severní lunární uzel přesune do znamení Berana a jižní uzel do znamení Vah, kde se budou pohybovat až do 11. ledna 2025. Tématem této konstelace je „Já“ versus „My“.

Beran je prvním znamením zodiaku. Symbolizuje seberozvoj, samostatnost, soběstačnost a nezávislost. Naproti Beranu stojí Váhy, které vládnou manželství, partnerství, spolupráci a kompromisům. Tématem této konstelace je partnerství se všemi jeho radostmi, komplikacemi a výzvami.

Oba lunární uzly nejsou žádné planety, ale označují body, kde dráha Měsíce křižuje roční dráhu Slunce kolem Země, tzv. ekliptiku. Jsou to dva pomyslné body vždy umístěné v protilehlých znameních. Tzv. vzestupný uzel, severní lunární uzel, je místem, v němž Měsíc na své oběžné dráze překračuje ekliptiku směrem k severní polokouli. Tzv. sestupný, jižní lunární uzel, je bodem na ekliptice, v němž Měsíc na své oběžné dráze překračuje ekliptiku směrem k jižní polokouli. Lunární uzly se pohybují po ekliptice zhruba 18 let. Protože se pohybují v protisměru, spojujeme je s karmou.

V čínské astrologii jsou uzly označovány jako Dračí hlava (severní uzel) a Dračí ocas (jižní uzel). Drak pojídá svůj vlastní ocas. Dračí hlava a Dračí ocas se pohybují ve smyčce, jako symbol nekonečna. Okruh začíná znovu každých 18 let. Severní uzel ukazuje podle postavení ve znamení, kde prožíváme, přijímáme naši karmu. Jižní uzel ukazuje, kde karmu zpracováváme a transformujeme.

 

Beran/Váhy spoluzávislost

Lunární uzly budou obracet naši pozornost ke vztahům. Období 18 měsíců bude o „Já“ versus „My“, o protikladu, co je důležité pro mou individualitu a kdo jsem ve vztahu k druhým, tedy k lidem v blízkých osobních i obchodních vztazích. Měli bychom se naučit mít rádi sami sebe, věřit svým instinktům a rozhodovat se beze strachu, co na to řeknou druzí. U některých jedinců se postavení lunárních uzlů projeví jako potřeba větší nezávislosti. To může vést k potížím ve vztazích. Bude docházet k rozchodům ve vztazích, které jsou již přežité. Naopak lidé, kteří žili dlouho sami, najdou svou spřízněnou duši a vstoupí do manželství.

 

Karmické vyrovnávání

Postavení uzlů naznačuje, že se budeme karmicky vyrovnávat s některými lidmi v blízkých vztazích. Budeme si „vyřizovat účty“ s lidmi, se kterými jsme se seznámili v letech 2005/2006, případně v období 1986/1987. Uzly jsou vždy dva, a proto symbolizují dva lidi, kteří si něco dávají, berou anebo vyměňují. A teď dojde na korekci a vyúčtování. Ať už se bude dít cokoliv, nikoho neobviňujte a přijměte zodpovědnost za daný stav.

 

Koho to ovlivní

Postavení lunárních uzlů se projeví hlavně u zrozenců znamení Berana a Vah. Ale i když máte v těchto znameních umístěnou Lunu, Venuši, Jupiter nebo Saturn, dá se předpokládat, že se lunární uzly projeví. Podobně i u lidí, kteří mají v nativním horoskopu lunární uzly na ose znamení Berana a Vah. Pokud jste se narodili v období prosinec 2004 až červen 2006, květen 1986 až prosinec 1987 nebo srpen 1967 až duben 1969, pak máte v osobním horoskopu severní uzel v Beranu a jižní uzel ve Vahách. Toto ukazuje na životní křižovatku a období karmických přechodů. Je to čas ukončit stávající fázi získávání znalostí a zkušeností a přesunout se do nových oblastí, s novými projekty a novými lekcemi, které je třeba se naučit. Bude to období, kdy se budete zaobírat otázkami pověsti, vzhledu, vztahu, manželství, případně rozchodu.

Manželství pro všechny

Váhy jsou znamením manželství. Česko uzákonilo registrované partnerství v roce 2006. Tedy v době, kdy se lunární uzly pohybovaly stejnými znameními jako nyní. Posunuli jsme se v čase a stejné téma se opakuje. Při této konstelaci se dá očekávat, že budou uzákoněny sňatky pro všechny.

 

Svět a ekonomika

Od ledna 2022 do 17. července 2023 se severní uzel pohyboval znamením Býka a jižní uzel byl ve Štíru. V astrologii je znamení Býka spojováno s vlastními penězi a majetkem a znamení Štíra s majetkem, který máme v držení s dalšími lidmi. Peníze, majetek, dluhy, úvěry, hypotéky, domy, dědictví byly v této době středem našeho zájmu. Se změnou znamení lunárních uzlů, od léta 2023, se hospodářská situace bude měnit k lepšímu a inflace by se měla snižovat.

 

Válka a mír

Beran je znamením války a Váhy vládnou míru. Při této konstelaci se dají očekávat změny ve spolupráci globálních mocností a vytváření spojenectví. Předchozí tranzity uzlů znamením Berana a Vah se shodovaly se skutečnou válkou. Od září 1939 do května 1941 byl severní uzel ve Vahách a jižní uzel v Beranu, tedy obráceně, než jsou v současné době. To ukazuje, jak se lunární uzly nekonečně pronásledují časem. Uzly opakují karmu. Protože se uzly nyní pohybují v opačných znameních, můžeme předpokládat, že dojde ke korekci a dohodnutí míru.

 

Důležité tranzity

Ve dnech 20. až 23. července 2023 nastanou dynamické konstelace. Pluto v Kozorohu bude stát v opozitním postavení ke Slunci v Raku a zároveň v kvadrátu k lunárním uzlům. Mars v Panně bude v opozitním postavení k Saturnu v Rybách. Planetární postavení ukazuje na spory, záležitosti moci a kontroly. Konstelace otevírá téma Já versus my. Kdo jsem a kdo jsem ve vztahu. Lidé, kteří učinili vztah součástí svého „kdo jsem já“, budou přehodnocovat a hledat nové sebeurčení. Zvrat může nastat i v opačném případě, kdy lidé, kteří už nevěřili na opravdovou lásku, potkají svou spřízněnou duši.

Opatrnost bude vyžadovat novoluní, zatmění Slunce, ve znamení Vah, které nastane 14. října 2023. Od konce září až do poloviny října dávejte velký pozor a nejednejte unáhleně.

 

8. dubna 2024 nastane významné novoluní, zatmění Slunce, ve znamení Berana, při kterém budou Slunce s Lunou stát v konjunkci s Chironem. Tato planetka v astrologii symbolizuje léčitele a iniciátora duchovního růstu. Dá se očekávat, že zatmění přinese významné společenské události, které budou karmickým vyrovnáním dluhů. Protože zatmění vždy skrývá skutečnosti a neukazuje, co je obvykle zřejmé, význam událostí se projeví až později.

 

17. října 2024 nastane úplněk na ose znamení Berana a Vah, který bude doprovázen dynamickým postavením Marsu v Raku. To je potenciálně výbušná kombinace, která se patrně projeví v osobních vztazích lidí narozených ve znamení Berana, Vah, Raka a Kozoroha.

foto:pixabay.com/Josch 13/Tom Ruen

autorka: MKB 


     

Uran v retrográdní fázi

Uran v retrográdní fázi

Planeta Uran symbolizuje tvoření i destrukci. Klíčovými tématy jsou převratné náhlé změny, revoluční přístup, vynalézavost, rozvoj a expanze. Symbolizuje tvořivou sílu lidské vůle, nové objevy, metody a spojitosti, které mohou zpočátku působit až šokujícím dojmem. Více

Supersíla jednotlivých znamení zvěrokruhu

Supersíla jednotlivých znamení zvěrokruhu

Když si představujeme superhrdinu, je pravděpodobné, že se nám vybaví někdo z filmu, nadaný neuvěřitelnou silou nebo schopností létat. I když neumíme chodit po stěnách, nevyzařujeme energetické paprsky a neumíme procházet zdí, přesto všichni máme jedinečné schopnosti, které mohou být prospěšné světu. Každé znamení zvěrokruhu má svoji superschopnost, která je klíčovou součástí životní cesty člověka. Více

Neptun v retrográdní fázi

Neptun v retrográdní fázi

Planeta Neptun vládne hloubkám lidského nevědomí, intuici, inspiraci a imaginaci. Je pánem víry, kreativity, snů, iluzí, sebeklamu, skrytých sil a hlubokých neviditelných procesů.  Více


Další články