Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Dávání a braní

foto:pixabay.com

Zrozenci ohnivých znamení, tedy Berana, Střelce a hlavně Lva, mívají potíže přijmout pomoc druhých. Rádi druhým pomáhají, jsou velkorysí, ale nechtějí nic přijímat. Nechtějí být závislí na druhých. Také máte potíže přijmout dar či kompliment?

Lidé často nechtějí nic od druhých přijímat, protože nechtějí být nic dlužni. Možná v dětství slýchávali od příbuzných „dlužíš mi“ anebo „potom všem, co jsme pro tebe udělali.“ Rané zkušenosti jim nedovolují přijmout laskavost. Vyvolává to v nich pocity viny.

Lidskou přirozeností je laskavost a pomoc. Lidé se chtějí dělit a dávat, protože to přináší dobrý pocit, a to je to, co nás spojuje. Přijímání je vlastně stejně transformační jako dávání.

Dávání a přijímání jsou akce, které vyžadují více než jednu osobu. Když dáváme, volíme, s kým se podělit, kdy se chceme podělit, co budeme dávat, kde a kolik nebo jak často. Když dáváme, máme to pod kontrolou.

Když přijímáme, můžeme mít pocit, že nemáme kontrolu. Nemůžeme ovlivnit, co nám lidé nabízejí nebo jak projevují laskavost. Můžeme ale kontrolovat, co přijímáme a co odmítáme. Když přijmeme pomoc a laskavost, dáváme tomu druhému příležitost.

Když věci zadržujete nebo když odmítáte laskavost, pak blokujete toky propojení, což je v podstatě to, po čem všichni toužíme. Nemějte pocit, že s vámi někdo obchoduje, když vás pozve na oběd. Když dostanete dárek, vděčně ho přijměte. Pokud se vám nebude hodit, dejte ho někomu jinému. Nechte tok hojnosti plynout dál. Dáváte tak Vesmíru najevo, že jste připraveni přijímat vše, co vám bude sloužit k dobru.

Až budete mít příště nutkání říci: „Ne, děkuji! Vážně, nechci to!", když vám někdo něco dává, pak se nadechněte a řekněte ANO. Pamatujte, že přijímat znamená také dávat – dát druhému šanci, aby se povýšil o něco víc.

 

Pošlete to dál

Byla jsem jednou ve Starbucks a chtěla si koupit kávu. Obsluha měla potíže s platebním terminálem a nemohli přijímat platby kartou. Slečna přede mnou byla velmi zklamaná, protože neměla u sebe hotovost. Nabídla jsem jí, že jí kávu zaplatím. Byla z toho překvapená a říkala, že to nemůže přijmout, protože mě nezná a neví, jak to vrátit. Odpověděla jsem jí, že to MŮŽE POSLAT DÁL.

Pošli to dál (pay it forward) je koncept, který popisuje situaci, kdy člověk, který má prospěch z dobrého skutku, ho oplácí laskavostí ostatním, spíše než by ho „splatil“ původnímu dobrodinci. Každý člověk může přispět ke změně ve světě. Laskavost je nakažlivá. Vyzkoušejte to. Buďte druhým nápomocní a štědří. Váš akt laskavosti bude pro druhé inspirací a budou se chovat podobně. 

Autorka: MKB

foto:pixabay.com

 


     

Zákon přitažlivosti a astrologie

Zákon přitažlivosti a astrologie

Znáte zákon přitažlivosti, o kterém jste možná četli v knihách, jako je Požádej a je ti dáno (Esther a Jerry Hicks), Miluj svůj život (Louise Hay), Tajemství (Rhonda Byrne). A i když používáte všechna doporučení a koncepty, přesto pořád nemáte na účtu 1 milion korun, nenašli jste opravdovou lásku a nemáte práci, která by vás bavila. Proč tomu tak je? Nefunguje to? Vice

Zázrak

Zázrak

Co  byste považovali za zázrak? Co by se muselo stát? Přišli byste na řešení obtížného problému? Získali větší částku peněz? Získali práci, po které toužíte? Dostali byste se na školu, kterou chcete studovat? Koupili si nový dům? Těhotenství? Zbavili se zdravotních potíží?  Více

 

Jaké je vaše jméno? Víte, že jméno ovlivňuje váš život?

Jaké je vaše jméno? Víte, že jméno ovlivňuje váš život?

Vaše jméno prozrazuje, kdo jste. Vaše datum narození ukazuje, kým byste měli být. Na jménech velmi záleží, protože jména vytvářejí osobnost, podmínky života a možnosti využití potenciálu. Důležitá nejsou jen jména lidí, velkou pozornost byste měli věnovat i výběru jména firmy či domácího mazlíčka. Více


Další články