Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Jaké je vaše jméno? Víte, že jméno ovlivňuje váš život?

foto:pixabay.com

Vaše jméno prozrazuje, kdo jste. Vaše datum narození ukazuje, kým byste měli být. Na jménech velmi záleží, protože jména vytvářejí osobnost, podmínky života a možnosti využití potenciálu. Důležitá nejsou jen jména lidí, velkou pozornost byste měli věnovat i výběru jména firmy či domácího mazlíčka.

Výzkumné studie ukázaly, že máme psychologické spojení se svými jmény. Způsob, jakým cítíme svá jména, ovlivňuje naši duševní pohodu, pohled na život a sebereflexi.

Co je ve jméně? Zřejmě hodně. Nejen že naše jméno ovlivňuje to, jak vidíme sami sebe a jak nás vidí ostatní, má důležité duchovní funkce. Spojuje nás se Stvořitelem, s dušemi, které před námi přišly, a s naším vlastním potenciálem.

Kolem určitých jmen existují stereotypy, které ovlivňují způsob, jakým se na nás lidé dívají. Některá jména máme spojena například s inteligencí, odvahou nebo vřelostí. Např. Jitky a Elišky jsou považovány za přátelské a nápomocné. Jména, která obsahují více R, jsou považována za „tvrdá“, jako např. Barbora, Erika či Markéta. Často jsou stereotypy subjektivní a souvisí s tím, koho dotyčný s tímto jménem zná nebo kdo z celebrit je nositelem takového jména.

Kabala učí, že jméno je kanálem, kterým Světlo Stvořitele proudí do života člověka. Pokud je něco v nepořádku se jménem, pak může být energie Světla blokována. Když člověk má v životě smůlu, navrhují kabalisté změnit si jméno.

Moudrost kabaly říká, že poté, co člověk zemře, se ho Stvořitel zeptá: „Jak se jmenuješ? Žil jsi podle svého jména?“ Jinými slovy, naše jména představují náš potenciál. Účelem našich životů je budovat svá jména prostřednictvím smysluplné práce, akcí sdílení, transformace a růstu.

Abyste si byli jisti, že žijete podle svého potenciálu, každý den před spaním se sami sebe zeptejte: Kde jsem selhal/a? Kde jsem uspěl/a? Jak to mohu udělat lépe? Dělám to, kvůli čemu moje duše přišla na tento svět? Pokud si tyto otázky položíte každý den, bude snazší investovat energii do oblastí, které nejlépe odpovídají vašemu potenciálu.

 

Výběr jména dítěte

Při výběru jména dítěte bychom neměli brát v úvahu jen to, zda se nám jméno líbí, či nelíbí nebo zda je jméno momentálně populární. Je důležité nezapomínat na spojení křestního jména s příjmením. Při vyslovování jména dítěte byste měli pociťovat pozitivní emoce, hlavně lásku a radost. Velmi opatrní buďte při zvažování pojmenovat dítě po někom z rodinných předků. Jméno po dědečkovi nebo strýci může omezit jeho potenciál. Popřemýšlejte, zda opravdu chcete, aby vaše dítě mělo podobný osud jako jeho předek.
 

Výběr příjmení

Je u nás běžné, že žena při vstupu do manželství přebírá jméno manžela. Některé ženy si nechávají vlastní příjmení a k němu přidají příjmení manžela. Změna příjmení by neměla být automatická, protože ovlivňuje životní cestu člověka. Ne vždy je přijetí příjmení manžela dobrou volbou.
 
Mám klientku, která přijala příjmení manžela po vstupu do manželství. Jmenovala se Křížová. Přišla ke mně v době, kdy zvažovala rozvod. Po třech letech manželství byla nešťastná a bez energie. Nemohla otěhotnět, nic ji netěšilo. Říkala mi, že se po svatbě vše změnilo. Do té doby byla veselou dívkou. Byla z rodiny Veselých. Po rozboru horoskopů jsem jí řekla, že rozvod bude nejlepší volbou. Po konzultacijsem ji neviděla přes dva roky. Když znovu přišla, byl to jiný člověk. Celá rozkvetla. Měla již nového partnera a byla těhotná. Svěřila se mi, že se vdávat nebude, domluvili se tak s partnerem a dítě bude mít příjmení manžela.
 

Výběr jména firmy

Výběr obchodního jména je jedním z nejdůležitějších aspektů při zahájení podnikání. Název, který zvolíte, bude nejen na ceduli vaší firmy, ale ponese v sobě silnou energii, která může vytvořit velký úspěch. Ale také může být příčinou neustálého boje s průměrným výkonem. Chcete-li mít úspěšnou firmu, dejte si záležet na výběru jména. Ve vašem obchodním názvu je energie, která vám může pomoci ve vašem úsilí dosáhnout úspěchu. Není náhodou, že jména úspěšných firem, jako jsou např. Nike, Apple, eBay, Lego, Amazon v sobě nesou pozitivní energii. Věděli jste, že zakladatelé Google původně svou společnost nazvali BackRub?

 

Proč upravit nebo zcela změnit jméno?

Lidé, kteří nejsou spokojeni se svým jménem, si ho často upravují. Tím mohou zachovat a posílit pozitivní vlastnosti a zároveň odstranit slabiny jména. Jméno lze upravit tak, že třeba vypustíte některá písmena, používáte zkrácenou verzi jména anebo ke jménu přidáte další. Tak se z Roberta může stát Bob, z Lenky Lena, z Anny Aňa, z Kristýny Týna. Upravené jméno, tzv. vyvážené jméno, nese v sobě jinou energii, která je v souladu s předurčením člověka. Lidé, kteří si jméno upraví, zjišťují, že snadněji nacházejí nové příležitosti a mají více odvahy zkoušet nové věci. Lidé s upraveným jménem vnímají sami sebe lépe a mění se i způsob, jakým je vnímají druzí. Někteří lidé se rozhodnou pro radikálnější změnu a své jméno zcela změní.
 
Mám klientku, která si zcela změnila jméno i příjmení. Rozvedla se, nechtěla si ponechat manželovo příjmení ani se vracet ke svému dívčímu jménu. S křestním jménem také nebyla spokojena. Z Pavlíny udělala Paulu a jako příjmení si zvolila příjmení své oblíbené spisovatelky. Po změně přišel obrat do jejího života. Opustila práci a zcela změnila profesi. V novém prostředí našla nové přátele i nového partnera. Jak sama říká: je šťastnější, než kdykoliv dříve byla.
 

Osobní zkušenost

Já jsem velmi pečlivě vybírala jméno společnosti ASTROCENTRUM. Měla jsem tři varianty a vybrala jméno na základě analýzy jména. Nechala jsem si poradit od společnosti Kabalarian. Jejich služeb jsem využila také při volbě příjmení, když jsem se vdávala, a při hledání jména pro syna.
 
 

Na závěr:

Možná čelíte ve svém životě více překážkám než ostatní a přemýšlíte, proč tomu tak je. Možná s tím má něco společného vaše jméno. Numerologická vibrace každého písmene přispívá k rozvoji potenciálu anebo zvýšení karmické zátěže. Lidem, kterým se nelíbí jejich jméno, doporučuji, aby si ho změnili. Výběr jména s pozitivní karmickou zátěží, které se vám líbí, může zlepšit váš život v různých oblastech a přispět k pocitu spokojenosti a štěstí.

 

Autorka: MKB

foto:pixabay.com
 
 

     

Zázrak

Zázrak

Co  byste považovali za zázrak? Co by se muselo stát? Přišli byste na řešení obtížného problému? Získali větší částku peněz? Získali práci, po které toužíte? Dostali byste se na školu, kterou chcete studovat? Koupili si nový dům? Těhotenství? Zbavili se zdravotních potíží?  Více

 

Energie nikdy nelže, protože to neumí

Energie nikdy nelže, protože to neumí

Nikdo nemůže druhého obelstít svou energií. Nedívejte se jen očima. Používejte více svou přirozenou intuici. Své „vědění bez důkazů“. Více

Přestaňte si něco nalhávat

Přestaňte si něco nalhávat

Nemáte život, který by vás bavil? Máte práci, do které chodíte s nechutí? Jste ve vztahu, kde není láska? Nelíbí se vám, jak vypadáte? Nemáte respekt u svých dětí? Nemáte peníze, abyste si mohli dovolit lepší bydlení? Delší dobu si říkáte: Všechno nakonec dobře dopadne, to se spraví. Nespraví. Pokud sami něco neuděláte, pak je velká šance, že situace bude ještě horší. Více


Další články