Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Plynout s proudem

foto: pixabay.com

Také máte rádi svůj život pod kontrolou?

Vynakládáte denně značné úsilí na to, abyste správně vše kolem sebe uzpůsobovali, korigovali, měnili, směrovali? Pro mě je to, s ohlédnutím se v čase, nekonečná, často dost vyčerpávající práce.

Není v současné době plné nových výzev čas pro zbrusu nový přístup? Zkuste si ho osvojit na nějaký čas a pozorujte změny, které ve vašem životě nastanou. Plyňte s proudem. Snadno se říká, hůře se praktikuje právě díky zvyku mít vše pod kontrolou. Často přirozeně směřujeme všemi svými schopnostmi k vytváření předvídatelného a bezpečného světa. Snažíme se o námi požadovanou formu a tlačíme na ni.

Vesmírné energie nám ale nabízí ještě jiné, bonusové, nepoznané možnosti a my je bojkotujeme zpravidla hned u prahu. Uvědomme si omezenost našeho osobního hlediska, naší mysli, a kontrolu přenechme něčemu, co nás přesahuje a co nás přirozeně vede za našim dobrem, pokud mu to dovolíme. Umí nás dovést k mnohem rozmanitějším a zajímavějším východiskům a možnostem. Kdykoli jsem to sama dovolila, bylo tomu tak.

Když se vzdáme kontroly nad nějakou situací, neznamená to, že nám na ni nezáleží. Jen tím dáváme pokyn, že jsme otevření a zvědaví, jak se věc bude dál vyvíjet dle vyššího plánu, který pracuje pro naše finální blaho.

Umíte jen tak chvíli být?

Odprosit se od vlastního úsilí směřovat neustále neklidně k čemukoli nebo pryč od čehokoli? Uvolněte se. Odevzdejte se na chvíli všemu, co teď je. Vyhněte se jakémukoli odporu a tlaku. Nevztahujte se na chvíli k ničemu a nikomu. Vyčkejte a pozorujte v důvěře dění.  Myšlenky, které přijdou, jen pozorujte a nechte je projít skrze vás. Objevte stav JSEM a zůstaňte v tichu. Až v tomto stavu bez preferencí a tužeb jste opravdu napojeni na zdroj všeho, co potřebujete k dalším krokům. V tomto stavu jste tzv. duchem přítomni. V tomto stavu jste bdělí a silní. V tomto stavu dostanete vždy správný impuls z vašeho nitra. Ten první je správný. Pak vstaňte a následujte ho.

Co kdybyste si ponechali své sny, ale více jen pozorovali a místo taktizování nechali příchozí situace proběhnout? Kdybyste si chvíli dopřáli plynout s proudem a svezli se po vlně? Nedonesla by vás dále? Jak by se měnil váš život?

Mezi přáteli a blízkými často v dobrém slova smyslu padá slovní obrat „drž se!“. Co kdybychom si začali tu a tam říkat:"PUSŤ SE!".

Autorka: LV

foto:pixabay.com

     

Spolupráce a komunita

Spolupráce a komunita

Jak by asi svět vypadal, kdyby neexistovala spolupráce? Byl by plný osamělých lidí, kteří pracují ze všech sil a nevytvoří toho mnoho. Celá lidská kultura je na vzájemném propojení a spolupráci založená. Vypadá to, že nadcházející časy budou o vzájemné spolupráci a pomoci více, než si v současnosti uvědomujeme.  Více

Ignorace pocitů

Ignorace pocitů

Jak se říká, jedinou jistotou v životě je neustálá změna. I nálady jsou tu od toho, aby se mohly měnit. Proto nemá smysl se zuby nehty snažit o udržení nálady na stejné úrovni. Můžeme ale pro svou pohodu pochopit něco, co celý proces propadů nálady promění. Více

Lítost

Lítost

Při konzultacích se mi klienti často svěřují, že mají výčitky, že před lety mohli něco udělat, ale neudělali to. Nebo naopak udělali něco, čeho litují dodnes. Více


Další články