Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Plynout s proudem

foto: pixabay.com

Také máte rádi svůj život pod kontrolou?

Vynakládáte denně značné úsilí na to, abyste správně vše kolem sebe uzpůsobovali, korigovali, měnili, směrovali? Pro mě je to, s ohlédnutím se v čase, nekonečná, často dost vyčerpávající práce.

Není v současné době plné nových výzev čas pro zbrusu nový přístup? Zkuste si ho osvojit na nějaký čas a pozorujte změny, které ve vašem životě nastanou. Plyňte s proudem. Snadno se říká, hůře se praktikuje právě díky zvyku mít vše pod kontrolou. Často přirozeně směřujeme všemi svými schopnostmi k vytváření předvídatelného a bezpečného světa. Snažíme se o námi požadovanou formu a tlačíme na ni.

Vesmírné energie nám ale nabízí ještě jiné, bonusové, nepoznané možnosti a my je bojkotujeme zpravidla hned u prahu. Uvědomme si omezenost našeho osobního hlediska, naší mysli, a kontrolu přenechme něčemu, co nás přesahuje a co nás přirozeně vede za našim dobrem, pokud mu to dovolíme. Umí nás dovést k mnohem rozmanitějším a zajímavějším východiskům a možnostem. Kdykoli jsem to sama dovolila, bylo tomu tak.

Když se vzdáme kontroly nad nějakou situací, neznamená to, že nám na ni nezáleží. Jen tím dáváme pokyn, že jsme otevření a zvědaví, jak se věc bude dál vyvíjet dle vyššího plánu, který pracuje pro naše finální blaho.

Umíte jen tak chvíli být?

Odprosit se od vlastního úsilí směřovat neustále neklidně k čemukoli nebo pryč od čehokoli? Uvolněte se. Odevzdejte se na chvíli všemu, co teď je. Vyhněte se jakémukoli odporu a tlaku. Nevztahujte se na chvíli k ničemu a nikomu. Vyčkejte a pozorujte v důvěře dění.  Myšlenky, které přijdou, jen pozorujte a nechte je projít skrze vás. Objevte stav JSEM a zůstaňte v tichu. Až v tomto stavu bez preferencí a tužeb jste opravdu napojeni na zdroj všeho, co potřebujete k dalším krokům. V tomto stavu jste tzv. duchem přítomni. V tomto stavu jste bdělí a silní. V tomto stavu dostanete vždy správný impuls z vašeho nitra. Ten první je správný. Pak vstaňte a následujte ho.

Co kdybyste si ponechali své sny, ale více jen pozorovali a místo taktizování nechali příchozí situace proběhnout? Kdybyste si chvíli dopřáli plynout s proudem a svezli se po vlně? Nedonesla by vás dále? Jak by se měnil váš život?

Mezi přáteli a blízkými často v dobrém slova smyslu padá slovní obrat „drž se!“. Co kdybychom si začali tu a tam říkat:"PUSŤ SE!".

Autorka: LV

foto:pixabay.com

     

Svoboda

Svoboda

Svoboda. Sympatické slovo, není-liž pravda? Jaké podmínky a okolnosti potřebujete právě Vy k pocitu svobody? Více

Síla středu

Síla středu

Nacházíme se v chaotickém období plným nerovnováhy a protikladných lidských názorů na aktuální stěžejní společenská témata.  Více

Jedině teď a tady

Jedině teď a tady

Budoucnost bez obav, minulost bez lítosti. To nezní špatně, že? Více


Další články