Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Plynout s proudem

foto: pixabay.com

Také máte rádi svůj život pod kontrolou?

Vynakládáte denně značné úsilí na to, abyste správně vše kolem sebe uzpůsobovali, korigovali, měnili, směrovali? Pro mě je to, s ohlédnutím se v čase, nekonečná, často dost vyčerpávající práce.

Není v současné době plné nových výzev čas pro zbrusu nový přístup? Zkuste si ho osvojit na nějaký čas a pozorujte změny, které ve vašem životě nastanou. Plyňte s proudem. Snadno se říká, hůře se praktikuje právě díky zvyku mít vše pod kontrolou. Často přirozeně směřujeme všemi svými schopnostmi k vytváření předvídatelného a bezpečného světa. Snažíme se o námi požadovanou formu a tlačíme na ni.

Vesmírné energie nám ale nabízí ještě jiné, bonusové, nepoznané možnosti a my je bojkotujeme zpravidla hned u prahu. Uvědomme si omezenost našeho osobního hlediska, naší mysli, a kontrolu přenechme něčemu, co nás přesahuje a co nás přirozeně vede za našim dobrem, pokud mu to dovolíme. Umí nás dovést k mnohem rozmanitějším a zajímavějším východiskům a možnostem. Kdykoli jsem to sama dovolila, bylo tomu tak.

Když se vzdáme kontroly nad nějakou situací, neznamená to, že nám na ni nezáleží. Jen tím dáváme pokyn, že jsme otevření a zvědaví, jak se věc bude dál vyvíjet dle vyššího plánu, který pracuje pro naše finální blaho.

Umíte jen tak chvíli být?

Odprosit se od vlastního úsilí směřovat neustále neklidně k čemukoli nebo pryč od čehokoli? Uvolněte se. Odevzdejte se na chvíli všemu, co teď je. Vyhněte se jakémukoli odporu a tlaku. Nevztahujte se na chvíli k ničemu a nikomu. Vyčkejte a pozorujte v důvěře dění.  Myšlenky, které přijdou, jen pozorujte a nechte je projít skrze vás. Objevte stav JSEM a zůstaňte v tichu. Až v tomto stavu bez preferencí a tužeb jste opravdu napojeni na zdroj všeho, co potřebujete k dalším krokům. V tomto stavu jste tzv. duchem přítomni. V tomto stavu jste bdělí a silní. V tomto stavu dostanete vždy správný impuls z vašeho nitra. Ten první je správný. Pak vstaňte a následujte ho.

Co kdybyste si ponechali své sny, ale více jen pozorovali a místo taktizování nechali příchozí situace proběhnout? Kdybyste si chvíli dopřáli plynout s proudem a svezli se po vlně? Nedonesla by vás dále? Jak by se měnil váš život?

Mezi přáteli a blízkými často v dobrém slova smyslu padá slovní obrat „drž se!“. Co kdybychom si začali tu a tam říkat:"PUSŤ SE!".

Autorka: LV

foto:pixabay.com

     

Slyšíme se navzájem?

Slyšíme se navzájem?

Na světě od pradávna existují protipóly a mezi těmito protipóly existuje ještě miliony nuancí, ze kterých volí každý jeden z nás. Svět je krásný a zajímavý, protože je plný rozdílů a odlišností. Více

Trénujte nepohodlí

Trénujte nepohodlí

Podle učení kabaly máme mít šťastný a požehnaný život, ale musíme na tom pracovat. Když v životě probíhá vše hladce, máme své pohodlí, pak není kam růst. Více

Stavitel, nebo Ničitel

Stavitel, nebo Ničitel

Lidé se dají rozdělit na dvě skupiny, na Stavitele a Ničitele.  Více


Další články