Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Nové zrození

foto:pixabay.com

Uvědomujete si, že zkušenosti z prenatálního života a z momentu, kdy jste přišli na svět, velice ovlivňují vaše životní zkušenosti?

Mnozí lidé si z daného momentu nesou nejrůznější menší i větší traumata. Mohou se týkat těžkého porodu, kdy těžko procházeli porodními cestami. Mohli zachytit negativní emoce a nejistoty matky, které si hluboko uložili a které neustále ovlivňují jejich životy. Pokud byla matka překvapena z těhotenství, nebyla na dítě připravena, měla strach z mateřství či z porodu, může to zrozence velmi ovlivňovat po celý život. Může se například dostávat do situací, kdy nevěří, že je hoden lásky a pozornosti a není tak schopen vytvářet šťastné vztahy.

Každý rok slavíme své narozeniny, kdy oslavujeme své narození. Co takhle si věnovat narozeninový dárek dnes, ať už je vaše datum jakékoli? Nečekejte na zítřky. Tím dárkem je totiž nové zrození.

Najděte si čas a klid jen pro sebe. Lehněte si pod deku, ideálně na bok do prenatální polohy. Zavřete si oči. Vraťte se v představě zpět do okamžiku před svým narozením. Představte si, jak spočíváte ve tmě. Prociťte klid a radostné očekávání svého nového života. Pak se vědomě rozhodněte, že přišel čas a projděte porodními cestami. Vnímejte, jak procházíte jemně a hladce. Pak uvidíte záplavu světla a budete vnímat rytmický tlukot vašeho srdce. Dýchejte pomalu a zhluboka. Vnímejte veselé hlasy lidí kolem, kteří se radují z vašeho příchodu na svět. S přípravou svého nového zrození nepospíchejte. Zrežírujte si svůj příchod na svět přesně podle vašeho přání a nejkrásnějších představ. Dosaďte si do něj vše pro vás podstatné, do nejmenšího detailu.

Právě jste si dopřáli nové zrození. Rozhlédněte se. Podívejte se na svůj život, jako by to bylo poprvé. Jste čistý list. Nejste ničím omezeni.  Jste pro sebe tajemstvím k objevování. Od této chvíle je vám dovoleno být tím, kým doopravdy jste. Jste svobodní. Nevnímáte žádné předsudky ani ambivalentní pocity. Uvědomujete si, že je správné, že jste se narodili a že tu máte své důležité místo. Máte mysl začátečníka. Záleží jen na vás, čím ji obohatíte, není ničím zatížena. Váš zvyk, být tím kým jste byli, byl rozpuštěn. Ode dneška budete tím, čím se rozhodnete být.  Krok po kroku. Zapište si své nové datum narození. Je to významný den.

Autorka: LV

Zaujal vás náš článek? Pak ho označte, že se vám líbí a sdílejte ho s přáteli. Máte k němu nějaký dotaz či zajímavou informaci? Napište nám. 

foto: pixabay.com

     

Svoboda

Svoboda

Svoboda. Sympatické slovo, není-liž pravda? Jaké podmínky a okolnosti potřebujete právě Vy k pocitu svobody? Více

Síla středu

Síla středu

Nacházíme se v chaotickém období plným nerovnováhy a protikladných lidských názorů na aktuální stěžejní společenská témata.  Více

Jedině teď a tady

Jedině teď a tady

Budoucnost bez obav, minulost bez lítosti. To nezní špatně, že? Více


Další články