Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Luna v Blížencích

Luna při svém pohybu kolem Země projde během jednoho měsíce celým zvěrokruhem. V každém znamení se zdrží přibližně 2,5 dne. Charakteristika jednotlivých znamení zvěrokruhu je odlišná. Proto je rozdílný i emocionální projev Luny v každém znamení. V astrologii je každá část těla spojována s určitým znamením. Je vypozorováno, že když Luna prochází určitým znamením,  pak je vše, co uděláme pro ty části těla, které pod toto znamení náleží, účinnější než v jiných dnech (kromě chirurgických zákroků). Barvy, vůně a kameny, které u Luny v jednotlivých znameních uvádíme, účinky ještě zesilují.  

Při Luně v dualistickém znamení Blíženců jsme schopni zvládat více věcí najednou. Tato fáze zvyšuje tempo a podporuje různorodost. Je to doba vhodná pro prezentace, studium, pořádání konferencí, schůzek či společenských akcí. Není však garantováno, že dosáhnete jednoznačných a hmatatelných výsledků. Luna v Blížencích je výbornou konstelací pro vyřizování korespondence, telefonů, emailů a krátké cesty. Úspěšnější budete i při luštění křížovek, sudoku či hlavolamů.

Astrologie přiřazuje znamení Blíženců ramena, paže, ruce, plíce a průdušky. Pokud jste se narodili ve znamení Blíženců, máte v tomto znamení Lunu nebo více planet, pak se dá očekávat, že tyto oblasti těla budou náchylnější k onemocnění. Zajděte si v tyto dny na masáž ramen, zad a provádějte dechová cvičení. Také kontrolujte držení těla. Vyhněte se chirurgickým zákrokům v těchto oblastech.

Barva

Žlutá - je barvou intelektu. Pomáhá odstraňovat negativní myšlenky a přispívá k dobré náladě. Oblečte si něco žlutého a obohaťte svůj jídelníček o žluté potraviny, pokud se cítíte sklíčení, máte nedostatek inspirace, trému nebo se nedokážete plně soustředit. Této barvě se vyhněte, jste-li podráždění, neklidní a trpíte-li nespavostí.

Kameny a drahokamy

Citrín - stimuluje komunikaci a intelekt. Pomáhá překonávat strach, neklid a nespokojenost. Ovlivňuje i látkovou výměnu a uvolňuje dýchací cesty.

Tygří oko -  zvyšuje flexibilitu a toleranci. Zbystřuje rozum a pomáhá rozpoznat chyby a poučit se z nich. Zmírňuje astmatické potíže.

Vůně

Vůně citrónu posiluje životní energii, dodává sebedůvěru a posiluje schopnost koncentrace. Používá se při nachlazení, chřipce a infekcích.


     

Luna ve Lvu

Luna ve Lvu

Při Luně ve Lvu si lidé žádají více romantiky, náklonnosti, uznání a obdivu. Potřeba být středem pozornosti je tak silná, že často vyústí v teatrální chování. Proto si dávejte pozor na přehnané projevy. Tato fáze je vhodná pro romantické chvíle, vyznání lásky, večírky a návštěvy kulturních akcí, především divadel a muzikálů.                                      Více

Luna v Panně

Luna v Panně

Znamení Panny, stejně jako znamení Blíženců, vládne Merkur - planeta intelektu a komunikace. Proto jsou dny, kdy je Luna v Panně, vhodné pro intelektuální práci, především takovou, kde je třeba analýzy a logického pohledu. Lidé jsou při této fázi kritičtější a zaměřeni na detaily.                                      Více

Luna ve Vahách

Luna ve Vahách

Když Luna prochází znamením Vah, náš zájem se soustředí na oblast vztahů a partnerství. Váhy jsou znamením, které navrací rovnováhu tam, kde byla narušena. Proto je tato fáze vhodná pro napravování konfliktů a spolupráci s druhými. Je to příznivé období pro tvoření nových vztahů (přátelských i obchodních).                             Více


Další články