Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Luna ve Vahách

Luna při svém pohybu kolem Země projde během jednoho měsíce celým zvěrokruhem. V každém znamení se zdrží přibližně 2,5 dne. Charakteristika jednotlivých znamení zvěrokruhu je odlišná. Proto je rozdílný i emocionální projev Luny v každém znamení. V astrologii je každá část těla spojována s určitým znamením. Je vypozorováno, že když Luna prochází určitým znamením,  pak je vše, co uděláme pro ty části těla, které pod toto znamení náleží, účinnější než v jiných dnech (kromě chirurgických zákroků). Barvy, vůně a kameny, které u Luny v jednotlivých znameních uvádíme, účinky ještě zesilují.  

Když Luna prochází znamením Vah, náš zájem se soustředí na oblast vztahů a partnerství. Váhy jsou znamením, které navrací rovnováhu tam, kde byla narušena. Proto je tato fáze vhodná pro napravování konfliktů a spolupráci s druhými. Je to příznivé období pro tvoření nových vztahů (přátelských i obchodních). Je to ideální konstelace pro vstup do manželství. Tato konstelace příznivě ovlivňuje pracovní schůzky, večírky, společenské akce a milostné schůzky. V této době je zvýšena potřeba obklopovat se hezkými věcmi a pohybovat se v příjemném a přátelském prostředí. Je to dobrý čas pro zkrášlování obydlí.

Astrologie přiřazuje znamení Vah ledviny, močový měchýř a bedra. Pokud jste se narodili ve znamení Vah, máte v tomto znamení Lunu nebo více planet, pak se dá očekávat, že tyto oblasti těla budou náchylnější k onemocnění. V těchto dnech se snažte držet oblast ledvin a močového měchýře v teple. Jako prevence pomáhá větší přísun tekutin - vody nebo bylinných čajů - na propláchnutí ledvin a močového měchýře mezi 15 a 17 hodinou odpoledne. Vhodná je také lehčí tělesná aktivita, např. jóga. Vyhněte se chirurgickým zákrokům v těchto oblastech. 

Barva

Zelená - je barvou rovnováhy. Pociťujete-li nenávist, nepřátelství, žárlivost, jste-li náladoví a máte strach se citově projevit, pak si oblečte něco zeleného, obohaťte svůj jídelníček o zelené potraviny a nebo se projděte v parku či lese. To vše vám pomůže se uvolnit, střízlivě uvažovat a projevit potlačované emoce. Této barvě se vyhněte, potřebujete-li být rozhodní, energičtí a odvážní.

Růžová - je spojována s romantikou, ženskostí, křehkostí a nevinností. Potřebujete-li u někoho tyto představy vyvolat, pak se oblečte do růžové. Nepřehánějte to však. Přemíra působí sladce. Kombinujte ji s tmavšími barvami, jako je černá nebo tmavě modrá.

Kameny a drahokamy

Růženín -   probouzí něžnost, přátelství a nesobeckou lásku. Prohlubuje i kreativitu a vnímavost vůči kráse a umění.

Diamant -  symbolizuje osvícení a dokonalost. Je kamenem očisty a bariérou proti vlivu negativních energií. Podporuje nás v úsilí po osvobození a zbavení se nízkých pudů. Posiluje funkci ledvin.

Vůně

Vůně růžového oleje  působí harmonicky na  tělo i mysl. Posiluje vnímavost ke krásám světa a podporuje smysly a sexuální touhu. 


     

Luna ve Štíru

Luna ve Štíru

Luna v tomto postavení naznačuje vášeň, náruživost, prudkost, ale také podezíravost, závist a žárlivost. Není vhodné chodit v této době do neznámé a větší společnosti. Vyhněte se navazování nových kontaktů, především s příslušníky druhého pohlaví.                  Více

Luna ve Střelci

Luna ve Střelci

Při této fázi jsou lidé otevřenější a přátelštější. Luna ve Střelci je neklidná, plná optimismu a dobrodružství. Podporuje naši touhu po vědění a získávání nových poznatků a zkušeností. Tato fáze je tedy vhodná pro intelektuální výzvy, publikování, prezentace, společenské konverzace, ale také nákup knih a návštěvy knihoven.                        Více

Luna v Kozorohu

Luna v Kozorohu

Při přechodu Luny znamením Kozoroha se zaměřujeme na oblast práce a naplňování povinností. Luna v tomto postavení podněcuje náš vnitřní smysl pro povinnost, opatrnost a zesiluje negativní pohled na okolí. V této době je vhodné dát přednost práci před zábavou.        Více


Další články