Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Luna ve Střelci

Luna při svém pohybu kolem Země projde během jednoho měsíce celým zvěrokruhem. V každém znamení se zdrží přibližně 2,5 dne. Charakteristika jednotlivých znamení zvěrokruhu je odlišná. Proto je rozdílný i emocionální projev Luny v každém znamení. V astrologii je každá část těla spojována s určitým znamením. Je vypozorováno, že když Luna prochází určitým znamením,  pak je vše, co uděláme pro ty části těla, které pod toto znamení náleží, účinnější než v jiných dnech (kromě chirurgických zákroků). Barvy, vůně a kameny, které u Luny v jednotlivých znameních uvádíme, účinky ještě zesilují.  

Při této fázi jsou lidé otevřenější a přátelštější. Luna ve Střelci je neklidná, plná optimismu a dobrodružství. Podporuje naši touhu po vědění a získávání nových poznatků a zkušeností. Tato fáze je tedy vhodná pro intelektuální výzvy, publikování, prezentace, společenské konverzace, ale také nákup knih a návštěvy knihoven. Toto postavení je příznivé pro cestování, sportování a pobyt v přírodě. Naopak toto postavení nepřeje aktivitám, které vyžadují zaměření na detaily.

Astrologie přiřazuje znamení Střelce oblast boků, kyčlí, stehenní kosti, žíly a pohyblivost. Také je se znamením Střelce spojována funkce jater. Pokud jste se narodili ve znamení Střelce, máte v tomto znamení Lunu nebo více planet, pak se dá očekávat, že tyto oblasti a orgány budou náchylnější k onemocnění. Prevencí jsou teplé koupele, sauna a masáže, které uvolní svaly a klouby. Ve dnech, kdy je Luna ve Střelci, nepodnikejte žádné náročné túry. Vydejte se jen na krátkou procházku. Střídmost v jídle a pití alkoholu vám lze jenom doporučit. Vyhněte se chirurgickým zákrokům v těchto oblastech. 

Barva

Tyrkysová- má zklidňující účinky. Oblečte si něco v této barvě, pokud vás čeká veřejné vystoupení. Tato barva vám pomůže vytvořit dobré spojení s posluchači a přesvědčit je. Stejně tak je účinná při popáleninách a léčení řezných ran. Podporuje obranyschopnost organismu a pomáhá hojit rány.

Kameny a drahokamy

Tyrkys - chrání před nehodami, chudobou, nežádoucími vlivy prostředí a černou magií. Doporučuje se také při krčních zánětech, nemocech plic a dýchacích obtížích. 

Lapis lazuli - je kamenem meditace. Posiluje důvěru ve vyšší sílu a prohlubuje intuici.

Vůně

Esenciální olej zázvoru se používá jako afrodiziakum. Zbavuje předmenstruačních bolestí a napětí v oblasti břicha. Snižuje únavu, používá se při masážích ztuhlých svalů, revmatismu a zhmožděninách. 


     

Luna v Kozorohu

Luna v Kozorohu

Při přechodu Luny znamením Kozoroha se zaměřujeme na oblast práce a naplňování povinností. Luna v tomto postavení podněcuje náš vnitřní smysl pro povinnost, opatrnost a zesiluje negativní pohled na okolí. V této době je vhodné dát přednost práci před zábavou.        Více

Luna ve Vodnáři

Luna ve Vodnáři

Při tomto postavení se projevuje větší zájem o okolní dění. Záležitosti veřejného života nabývají na důležitosti. Lidé jsou při této fázi obvykle přátelštější. Uran, vládce znamení Vodnáře, přináší větší potřebu svobody a nekonvenčnosti. Proto se Luna může projevovat jako rebelant.                                 Více

Luna v Rybách

Luna v Rybách

Při této fázi je zesílena naše představivost a intuice. V této době máme tendence se druhým obětovat, jsme duchovněji zaměřeni a citlivěji reagujeme na potřeby druhých. Lidé obvykle při tomto postavení hledají něco, co by jim pomohlo uniknout nepříjemné realitě - spánek, drogy, alkohol, meditaci či modlitbu.  Více


Další články