Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Luna v Rybách

Luna při svém pohybu kolem Země projde během jednoho měsíce celým zvěrokruhem. V každém znamení se zdrží přibližně 2,5 dne. Charakteristika jednotlivých znamení zvěrokruhu je odlišná. Proto je rozdílný i emocionální projev Luny v každém znamení. V astrologii je každá část těla spojována s určitým znamením. Je vypozorováno, že když Luna prochází určitým znamením,  pak je vše, co uděláme pro ty části těla, které pod toto znamení náleží, účinnější než v jiných dnech (kromě chirurgických zákroků). Barvy, vůně a kameny, které u Luny v jednotlivých znameních uvádíme, účinky ještě zesilují.  

Při této fázi je zesílena naše představivost a intuice. V této době máme tendence se druhým obětovat, jsme duchovněji zaměřeni a citlivěji reagujeme na potřeby druhých. Lidé obvykle při tomto postavení hledají něco, co by jim pomohlo uniknout nepříjemné realitě - spánek, drogy, alkohol, meditaci či modlitbu. V tomto období byste se neměli přemáhat. Hudba, plavání, masáž a jiné formy relaxace vám pomohou nepropadat náladovosti a depresím. Toto lunární postavení je vhodné pro pořádání sbírek a charitativní akce. Zalévejte pokojové rostliny. Nechoďte ke kadeřníkovi a nejlépe si ani vlasy nemyjte. Tvoří se lupy.

Astrologie přiřazuje znamení Ryb chodidla a lymfatický systém. Pokud jste se narodili ve znamení Ryb, máte v tomto znamení Lunu nebo více planet, pak se dá očekávat, že tyto oblasti budou náchylnější k onemocnění. Jako dobrá prevence může posloužit koupel nohou. V tyto dny se také úspěšně ošetřují bradavice na nohou. Vždy však dbejte na ubývající fázi Luny. V době, kdy Luna prochází znamením Ryb, působí všechny látky, které přijmeme do těla, mnohem intenzivněji než obvykle. Proto se snažte zdržet konzumace alkoholu, nikotinu, kávy a léků, pokud je to možné. Zajděte si na masáž chodidel. Vyhněte se chirurgickým zákrokům v těchto oblastech.

Barva

Indigová -  je barvou tajemna a duchovních schopností. Chcete-li lépe porozumět svému nitru, rozvinout intuici, pochopit smysl snů, naučit se meditovat a využívat vizualizace, pak si oblečte něco v této barvě a obohaťte s ní i své pracovní a domácí prostředí. Pomůže vám rozvinout váš vnitřní zrak a psychickou sensibilitu. Této barvě se vyhněte, trpíte-li depresemi či jinými psychickými potížemi.

Kameny a drahokamy

Akvamarín - je kamenem vizionářů, léčitelů a mystiků. Pomáhá harmonizovat tělo a duši. Přispívá k věčné mladosti a štěstí v lásce.

Ametyst -  je kamenem duchovní čistoty a meditace. Pomáhá nám nahlédnout do budoucnosti, odkrývá smysl snů. Uvádí do harmonie mysl a tělo.

Vůně

Levandule zklidňuje a navozuje klidný spánek. Má také antiseptické účinky.

foto: pixabay


     

Luna a zdraví

Luna a zdraví

Naši předci žili v souladu s přírodou a přírodními rytmy. Pozorování přírody, světa zvířat a rostlin a život v souladu s tímto pozorováním učinilo z mnoha našich předků mistry správného okamžiku. Pochopili, že četné přírodní jevy - příliv a odliv, změny počasí i menstruační cyklus - souvisí s putováním Luny. Přímá osobní zkušenost přivedla naše předky k poznání, že četné běžné úkony jsou ovlivňovány přírodními rytmy, jako např. pečení chleba, vaření, štípání dřeva, praní, práce na zahradě, sázení, sklizeň nebo péče o pleť či vlasy.                                    Více

Prázdná Luna (Void of Course Moon)

Prázdná Luna (Void of Course Moon)

S pojmem prázdná Luna nebo také Luna ve volném běhu se obvykle setkáte v horární a elektivní astrologii. Znamená dobu, kdy Luna už neutvoří žádný větší přesný aspekt. Více

Prázdná Luna ve znameních

Prázdná Luna ve znameních

Prázdná Luna v Beranu

Toto není vhodný čas pro převzetí iniciativy, a to zejména pokud se máte rozhodovat rychle a bez jakéhokoliv plánování. Nezačínejte nové aktivity. Vyhýbejte se lidem, kteří snadno ztrácejí trpělivost a vyvolávají hádky.        Více


Další články