Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Luna a zdraví

Naši předci žili v souladu s přírodou a přírodními rytmy. Pozorování přírody, světa zvířat a rostlin a život v souladu s tímto pozorováním učinilo z mnoha našich předků mistry správného okamžiku. Pochopili, že četné přírodní jevy - příliv a odliv, změny počasí i menstruační cyklus - souvisí s putováním Luny. Přímá osobní zkušenost přivedla naše předky k poznání, že četné běžné úkony jsou ovlivňovány přírodními rytmy, jako např. pečení chleba, vaření, štípání dřeva, praní, práce na zahradě, sázení, sklizeň nebo péče o pleť či vlasy.

Naši předkové dobře věděli, že úspěch určitého záměru nezávisí jen na dobrých schopnostech a vhodných pomůckách, ale rozhodující vliv má okamžik provedení. Vhodný okamžik provedení úzce souvisí s fází Luny a postavením Luny ve znamení zvěrokruhu. Každé z dvanácti postavení Luny ve zvěrokruhu má za následek dvanáct zvláštních sil, které se projevují na chování lidí, zvířat a rostlin a mají vliv na vše živé. Výrazné je jejich působení na lidské tělo a zdraví.

Naši předci si uvědomovali, že jejich přežití úzce souvisí s vhodným okamžikem. Proto dobře plánovali vhodnou dobu pro podávání léků a operace. Ze zkušenosti pochopili, že podávání léků v určitých dnech pomůže, zatímco v jiných dnech nepomůže či dokonce uškodí. Naši předkové objevili v této souvislosti následující principy:

  • všechno, co člověk dělá pro lepší fungování části těla ovládané znamením, kterým právě Luna prochází, je účinnější než v jiných dnech, s výjimkou chirurgických zákroků.
  • část těla ovládanou znamením, kterým Luna právě prochází, všechno mimořádně zatěžuje nebo na ni působí škodlivěji než v jiných dnech.
  • pokud Luna procházející určitým znamením právě přibývá, působí na orgán ovládaný tímto znamení přísun výživných látek lépe, než když ubývá.
  • pokud Luna procházející určitým znamením právě ubývá, působí detoxikace lépe.
  • vždy bychom se měli vyhnout operaci části těla, které je ovládáno znamením, kterým zrovna Luna prochází.
  • Luna setrvává v každém znamení přibližně 2,5 dne, což znamená, že je možné operaci vždy naplánovat.
  • Luna ve znamení Štíra je nepříznivým postavením pro jakoukoli operaci.
  • Vždy je vhodné se vyhnout operaci při úplňku.

volbě vhodného termínu operace obvykle dobře poslouží astrologický (lunární) kalendář. Protože pravidel pro sestavení vhodného termínu operace je celá řada, je vždy vhodnější vybírat vhodný termín se zkušeným astrologem a nechat si vyhotovit horoskop daného termínu.

foto:cbenjasuan/freedigitalphotos.net

Luna tranzitující znameními:

1. Beran

Části těla: oblast hlavy včetně obličeje, mozku a horních zubů

Vhodný čas: oční gymnastika. Jezte červené potraviny. Trpíte-li na bolesti hlavy, pak dejte přednost modrým potravinám.

Nevhodný čas: operace nosu, odstraňování očního zákalu, plastické operace obličeje, trhání zubů.

2. Býk

Části těla: krk, šíje, hlasivky, štítná žláza, ústa, hrdlo, jícen, ramena, čich, chuť, mandle, spodní zuby

Vhodný čas: masáž krku a šíje. Při bolestech v krku či ztrátě hlasu pomáhá modrý šátek kolem krku.

Nevhodný čas: chirurgické odstranění mandlí, operace čelisti, trhání zubů, všechny zákroky v uvedených oblastech.


3. Blíženci

Části těla: plíce, klíční kost, horní končetiny, ramena, nervový systém

Vhodný čas: masáž ramen a zad, dále dechová cvičení, meditace. Volte ubývající Lunu pro uvolnění a detoxikaci a fázi přibývající Luny pro regeneraci a posílení.

Nevhodný čas: operace výše uvedených částí těla. Nestříhejte si nehty, nechoďte na manikúru a pedikúru.

foto:stockimages/freedigitalphotos.net

4. Rak

Části těla: hruď, prsa, žaludek, horní laloky jater

Vhodný čas: lymfatické drenáže při ubývající Luně. Jezte zelené potraviny, oblékejte se do zelené barvy a pohybujte se v přírodě.

Nevhodný čas: operace prsů, žaludku. Nemyjte si vlasy a nestříhejte je.

5. Lev

Části těla: srdce, krevní oběh, dolní část zad, vlasy

Vhodný čas: stříhání vlasů, barvení vlasů při přibývající Luně. Máte-li srdeční potíže či vysoký krevní tlak, pak v těchto dnech nenoste červenou barvu a dejte přednost žluté nebo modré. Kdo má nízký krevní tlak, měl by v těchto dnech naopak nosit červenou barvu.

Nevhodný čas: pro operace srdce, zad a krevního oběhu.

6. Panna

Části těla: slinivka břišní, tenké a tlusté střevo, slezina, trávicí enzymy, membrány, centrální nervový systém, vlasy

Vhodný čas: noste oranžovou barvu, máte-li potíže s trávením a vyprazdňováním, této barvě se naopak vyhněte, trpíte-li průjmem. Vlasy stříhané v těchto dnech si déle zachovají formu, vhodné období pro trvalou. Jezte lehčí a dietnější stravu.

Nevhodný čas: chirurgické zásahy ve výše uvedených částech těla.

7. Váhy

Části těla: ledviny, bederní oblast, rovnováha tělesných tekutin

Vhodný čas: nenáročná fyzická aktivita, například jóga nebo gymnastika zaměřená na kyčelní oblasti. Zvyšte příjem vitamínu C, vitamíny a minerální látky se v těchto dnech lépe vstřebávají než v jiných dnech, především při přibývající Luně.

Nevhodný čas: nepodstupujte operaci ledvin, nenechte si trhat zuby.

foto:stockimages/freedigitalphotos.net

8. Štír

Části těla: pohlavní a sexuální orgány, penis, vagina, děloha, močový měchýř, močová trubice, vylučovací orgány, konečník

Vhodný čas: lymfatické drenáže při ubývající Luně, sedací koupele. Zvyšte přísun vitamínu E, který je nezbytný pro zdravou funkci pohlavních orgánů, jezte zelené potraviny.

Nevhodný čas: operace výše uvedených orgánů, hemeroidů, obecně pro všechny operace.

9. Střelec

Části těla: sedací nerv, boky a stehna, játra, žlučník

Vhodný čas: masáž dolních končetin. Účinné jsou masáže proti celulitidě při ubývající Luně.

Nevhodný čas: vyhněte se operaci a výměně kyčelního kloubu.

10. Kozoroh

Části těla: kolena, kosti, kůže, kostra, kostní dřeň

Vhodný čas: péče o pleť a pokožku těla, peeling při ubývající Luně, depilace při ubývající Luně, sauna, parní lázeň, manikúra, pedikúra, odstraňování zubního kamene a ošetření paradentózy při ubývající Luně.

Nevhodný čas: operace kolen, operace křečových žil.

11. Vodnář

Části těla: holeně, lýtka a kotníky, oběhový systém, žlázy s vnitřní sekrecí

Vhodný čas: péče o lýtka a křečové žíly, vtírání podpůrných mastí. Jezte žluté potraviny a oblékejte se do žluté barvy. Pohyb je nejúčinnějším preventivním opatřením proti křečovým žilám.

Nevhodný čas: k operaci podkolení nebo Achillovy šlachy, operace křečových žil. Nenechte si trhat zuby.

12. Ryby

Části těla: oběhový a lymfatický systém, chodidla, prsty na nohou

Vhodný čas: reflexní masáž chodidel při ubývající Luně, lymfatické drenáže při ubývající Luně. Při ubývající Luně odstraňujte bradavice, zrohovatělou kůži, ubývající Luna je vhodná pro koupele proti kožním plísním.

Nevhodný čas: nemýt a nestříhat vlasy, nestříhat si nehty, operace křečových žil. Odložte odstraňování puchýřů, nechoďte na manikúru a pedikúru.

Související články:

Fáze Luny
Astrologie a zdraví

     

Prázdná Luna (Void of Course Moon)

Prázdná Luna (Void of Course Moon)

S pojmem prázdná Luna nebo také Luna ve volném běhu se obvykle setkáte v horární a elektivní astrologii. Znamená dobu, kdy Luna už neutvoří žádný větší přesný aspekt. Více

Prázdná Luna ve znameních

Prázdná Luna ve znameních

Prázdná Luna v Beranu

Toto není vhodný čas pro převzetí iniciativy, a to zejména pokud se máte rozhodovat rychle a bez jakéhokoliv plánování. Nezačínejte nové aktivity. Vyhýbejte se lidem, kteří snadno ztrácejí trpělivost a vyvolávají hádky.        Více


Další články