Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Luna ve Vodnáři

Luna při svém pohybu kolem Země projde během jednoho měsíce celým zvěrokruhem. V každém znamení se zdrží přibližně 2,5 dne. Charakteristika jednotlivých znamení zvěrokruhu je odlišná. Proto je rozdílný i emocionální projev Luny v každém znamení. V astrologii je každá část těla spojována s určitým znamením. Je vypozorováno, že když Luna prochází určitým znamením,  pak je vše, co uděláme pro ty části těla, které pod toto znamení náleží, účinnější než v jiných dnech (kromě chirurgických zákroků). Barvy, vůně a kameny, které u Luny v jednotlivých znameních uvádíme, účinky ještě zesilují.  

Při tomto postavení se projevuje větší zájem o okolní dění. Záležitosti veřejného života nabývají na důležitosti. Lidé jsou při této fázi obvykle přátelštější. Uran, vládce znamení Vodnáře, přináší větší potřebu svobody a nekonvenčnosti. Proto se Luna může projevovat jako rebelant. Pro toto období jsou charakteristické náhlé a nečekané zvraty a akce. Naše plány se obvykle mění vlivem vnějších událostí. Toto lunární postavení je vhodné pro studium, četbu, vědecké bádání a setkání s podobně smýšlejícími lidmi. Je to ideální postavení pro pořádání protestních akcí, sbírek a charitativních akcí.

Astrologie přiřazuje znamení Vodnáře oblast holeně, lýtek, kotníků a křečových žil. Stejně tak jsou tomuto znamení přisuzovány žlázy s vnitřní sekrecí. Pokud jste se narodili ve znamení Vodnáře, máte v tomto znamení Lunu nebo více planet, pak se dá očekávat, že tyto oblasti budou náchylnější k onemocnění. Oblast holeně, lýtek a kotníků zlepší sauna, masáže a lehké cvičení. Jste-li náchylnější k zánětům žil, pak si v těchto dnech co nejvíce ulevujte zvýšenou polohou noh. Vyhněte se delšímu stání. V těchto dnech by se neměla provádět operace křečových žil ani dalších zmíněných oblastí těla.

Barva

Fialová - je barvou vznešenosti a duchovnosti. Pomáhá rozvíjet tvořivé schopnosti člověka a jasnozřivost. Ztrácíte-li smysl života, hledáte-li svou životní cestu, nemáte-li dostatek inspirace, pak si oblečte něco fialového a obohaťte svůj jídelníček o fialové potraviny. To vám pomůže se zklidnit a nastolit rovnováhu mezi vnějšími a vnitřními potřebami. Této barvě se vyhněte, máte-li vážné psychické potíže a bojujete-li se závislostí na alkoholu či drogách.

Kameny a drahokamy

Křišťál - je považován za kámen dokonalosti a moudrosti. Podporuje jasnozřivost a dodává energii. Pomáhá v meditaci a léčení.

Fluorit - podporuje intuici a posiluje naše rozpoznávací schopnosti.

Vůně

Jemná vůně jasmínu zjemňuje vnímání a inspiruje kreativní tvorbu. Pomáhá zmírňovat předmenstruační bolesti a náladovost. 


     

Luna v Rybách

Luna v Rybách

Při této fázi je zesílena naše představivost a intuice. V této době máme tendence se druhým obětovat, jsme duchovněji zaměřeni a citlivěji reagujeme na potřeby druhých. Lidé obvykle při tomto postavení hledají něco, co by jim pomohlo uniknout nepříjemné realitě - spánek, drogy, alkohol, meditaci či modlitbu.  Více

Luna a zdraví

Luna a zdraví

Naši předci žili v souladu s přírodou a přírodními rytmy. Pozorování přírody, světa zvířat a rostlin a život v souladu s tímto pozorováním učinilo z mnoha našich předků mistry správného okamžiku. Pochopili, že četné přírodní jevy - příliv a odliv, změny počasí i menstruační cyklus - souvisí s putováním Luny. Přímá osobní zkušenost přivedla naše předky k poznání, že četné běžné úkony jsou ovlivňovány přírodními rytmy, jako např. pečení chleba, vaření, štípání dřeva, praní, práce na zahradě, sázení, sklizeň nebo péče o pleť či vlasy.                                    Více

Prázdná Luna (Void of Course Moon)

Prázdná Luna (Void of Course Moon)

S pojmem prázdná Luna nebo také Luna ve volném běhu se obvykle setkáte v horární a elektivní astrologii. Znamená dobu, kdy Luna už neutvoří žádný větší přesný aspekt. Více


Další články