Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Luna ve Štíru

Luna při svém pohybu kolem Země projde během jednoho měsíce celým zvěrokruhem. V každém znamení se zdrží přibližně 2,5 dne. Charakteristika jednotlivých znamení zvěrokruhu je odlišná. Proto je rozdílný i emocionální projev Luny v každém znamení. V astrologii je každá část těla spojována s určitým znamením. Je vypozorováno, že když Luna prochází určitým znamením,  pak je vše, co uděláme pro ty části těla, které pod toto znamení náleží, účinnější než v jiných dnech (kromě chirurgických zákroků). Barvy, vůně a kameny, které u Luny v jednotlivých znameních uvádíme, účinky ještě zesilují.  

Luna v tomto postavení naznačuje vášeň, náruživost, prudkost, ale také podezíravost, závist a žárlivost. Není vhodné chodit v této době do neznámé a větší společnosti. Vyhněte se navazování nových kontaktů, především s příslušníky druhého pohlaví. Lidé ztrácejí při této konstelaci soudnost, dívají se na svět černobíle, jsou kritičtí, náladoví až agresivní. Sexualita a silné emoce jsou na vzestupu, naopak takt a diplomacie se při této konstelace ztrácí. Je to vhodné období pro studium, výzkum, odhalování neznámých a skrytých skutečností. Zalévejte pokojové rostliny. Není to vhodná konstelace pro svatbu či pořádání sbírek a charitativních akcí.

Astrologie přiřazuje znamení Štíra pohlavní ústrojí a močový měchýř. Proto by se těhotné ženy měly v těchto dnech chránit před větší námahou. Pokud jste se narodili ve znamení Štíra, máte v tomto znamení nebo Lunu více planet, pak se dá očekávat, že tyto orgány budou náchylnější k onemocnění. Při gynekologických potížích pomohou v těchto dnech preventivní sedací koupele s řebříčkem lékařským. Choďte tepleji oblečeni, protože studené nohy a nechráněná oblast pánve a ledvin povedou k onemocnění močového měchýře. Vyhněte se všem chirurgickým zákrokům.

Barva

Hnědá - pomáhá soustředit energii k naplnění cílů a vytrvale překonávat překážky. Je to barva zodpovědnosti, stability a bezpečí. Měli byste si obléci něco hnědého a obklopit se touto barvou, pokud potřebujete ukotvení a dát svému životu pevné základy. Vyhněte se jí, bojíte-li se provést změny a máte snahu mít vše pod kontrolou.

Červená - je barvou vášně. Pociťujete-li v sexuální oblasti nedostatečnost, vaše libido je na nízké úrovni, pak si oblečte něco červeného. Červená barva přitahuje pozornost. Nejste-li ještě zadaní, pak vám tato barva může pomoci se s někým seznámit. A to platí především pro ženy.

Kameny a drahokamy

Červený jaspis -  povzbuzuje naši vůli činit dobro. Posiluje krev a propůjčuje vitalitu. Je účinný při léčbě gynekologických obtíží a při překonávání nevolnosti v těhotenství.

Achát - posiluje rozmnožovací orgány, chrání těhotné ženy a pomáhá při porodu.

Vůně

Vůně santalového dřeva se používá od pradávna ke zvýšení sexuální energie. Povzbuzuje kreativitu.

Ylang-ylang je považován za jedno z nejznámějších afrodiziak. Máte-li sexuální potíže, které jsou spojené s psychikou, pak použijte těchto vůní v aromatické lampě, při masáži nebo koupeli. Jeho vůně pomůže dodat pocit bezpečí a uvolnit emoce. Stejně tak napomáhá snižovat krevní tlak.


     

Luna ve Střelci

Luna ve Střelci

Při této fázi jsou lidé otevřenější a přátelštější. Luna ve Střelci je neklidná, plná optimismu a dobrodružství. Podporuje naši touhu po vědění a získávání nových poznatků a zkušeností. Tato fáze je tedy vhodná pro intelektuální výzvy, publikování, prezentace, společenské konverzace, ale také nákup knih a návštěvy knihoven.                        Více

Luna v Kozorohu

Luna v Kozorohu

Při přechodu Luny znamením Kozoroha se zaměřujeme na oblast práce a naplňování povinností. Luna v tomto postavení podněcuje náš vnitřní smysl pro povinnost, opatrnost a zesiluje negativní pohled na okolí. V této době je vhodné dát přednost práci před zábavou.        Více

Luna ve Vodnáři

Luna ve Vodnáři

Při tomto postavení se projevuje větší zájem o okolní dění. Záležitosti veřejného života nabývají na důležitosti. Lidé jsou při této fázi obvykle přátelštější. Uran, vládce znamení Vodnáře, přináší větší potřebu svobody a nekonvenčnosti. Proto se Luna může projevovat jako rebelant.                                 Více


Další články