Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Uran v retrográdní fázi

foto: pixabay.com

Planeta Uran symbolizuje tvoření i destrukci. Klíčovými tématy jsou převratné náhlé změny, revoluční přístup, vynalézavost, rozvoj a expanze. Symbolizuje tvořivou sílu lidské vůle, nové objevy, metody a spojitosti, které mohou zpočátku působit až šokujícím dojmem. Přináší dynamické, nečekané, vzrušující, převratné a někdy i nebezpečné energie. Pozice Uranu v horoskopu naznačuje, jaký máme my sami vztah k inovacím, k novým technologiím a na kolik přijímáme nebo zpochybňujeme konvenční přístup.

Při svém oběhu setrvá planeta Uran v každém znamení zvěrokruhu 7 let a v tomto období ovlivňuje naše názory na technologie i společnost. V současné době prochází znamením zemského Býka, kam vstoupila 15. května 2018 a zdrží se tam s přestávkami až do 26. dubna 2026.  Toto planetární postavení poukazuje na převratné změny ve světě financí, na realitním trhu, v obchodu, v zemědělství, v elektrárenství, ve využívání alternativních zdrojů energie a také v architektuře a stavitelství.  S touto konstelací jsou spojovány občanské nepokoje a rozvrat společenských hodnot. Uran poukazuje na změnu ve způsobu fungování světa.

20. srpna 2021 zahájí planeta Uran svůj každoroční retrográdní chod, ve kterém setrvá až do 18. 1. 2022.

Když je Uran v retrográdní fázi, pak jako by náhle nešly tak snadno konat změny ve vnějším hmotném světě. Naše pozornost je přesměrována do nitra a energie se zaciluje na uskutečňování změn vnitřních. Tím poté jinak zareagujeme na změny vnější. Veškerá naše energie, která nenalezne jako obvykle uplatnění ve vnějším světě, se hromadí uvnitř nás a potřebuje být využita správně. V opačném případě to může vést k vnitřnímu napětí a frustracím. V tomto období se můžete potkat s náhlými pocity bezmoci, zlosti nebo viny, s pocity ztráty odvahy, svobody nebo naděje. Někteří mohou pocítit náhlou finanční i emocionální nejistotu. V konečném stádiu ale překvapivě dosáhnou pevnějšího odhodlání vytvořit si pevnou základnu v obou sférách. A to platí hlavně pro zrozence znamení Býka, Lva, Štíra a Vodnáře.

Pátrejte po prameni všech nepříjemných vnitřních stavů. Aby nám bylo dobře ve vnějším světě, je třeba nejprve nastolit harmonii vnitřní. To za nás nikdo neudělá a máme k tomu pravidelně příležitost. Pokud chcete ve svém životě něco změnit, je nutné nastavit nejdříve tyto pochody uvnitř sebe sama. Při retrográdní fázi Uranu přicházíme na to, jak v tomto ohledu postupovat. Až projdeme novou vnitřní změnou, po obratu Uranu do přímého směru, se změny budou manifestovat do vnějšího světa.

Retrográdní chod planety Uran nás obrací k dořešení starých záležitostí, sporů a ke změně postoje a aktuálně nastavených hodnot. Máme možnost upevnit svou vnitřní stabilitu vlastním přičiněním. Budeme se zaobírat úvahami nad našimi vztahy, financemi a péčí o své tělo. Radikální změny, jakými jsou partnerský rozchod nebo změna zaměstnání, nejsou v tomto období příliš doporučeny. Nemusí mít dlouhého trvání nebo můžete změn později litovat. Pokud vám vyvstanou nějaké originální nápady, obzvláště spojené s novou technologií nebo vynálezem, věnujte se veškerým detailům a uveďte je na světlo až po skončení tohoto tranzitu. Je to naopak doba vhodná pro navrácení se k nějakému starému nápadu nebo odloženému výzkumu. Možná zatoužíte po vstoupení do nových spolků. I zde budete mít jasno o opravdové účinnosti našeho rozhodnutí až po skončení tohoto období. Někteří se ale mohou naopak znovu spojit se skupinou z minulé doby a oživit společné ideály a plány.

Pro vnitřní pokrok je někdy třeba oprášit zmíněný systém hodnot. Mnoho z našich pocitů bezpečí a jistoty je založeno na falešných základech. Za období retrográdního Uranu potkáváme většinou hned několik okolností, které způsobí, že si toto uvědomíme a bude nám to v konečné fázi velkým přínosem.

V tomto období zpomalte, regenerujte, odpočívejte často v přírodě. Pěstujte trpělivost. Soustřeďte se na svou ochotu přijmout procesy probíhající vně pro aktualizaci vašeho vnitřního systému. Vnímejte, že cokoli přichází, to s sebou nese také řešení. Najděte si v tomto čase harmonizační techniky pro podporu asertivní komunikace a práce se svým hlasem a zvuky. Malujte, zpívejte a v případě neklidu se obklopujte modrou barvou.

Uran nabere retrográdní směr na 10st znamení Býka a zastaví se až na 6st znamení Býka.

Toto planetární postavení se projeví hlavně v životech lidí narozených ve znamení Býka (lidé narození mezi 27. dubnem a 5. květnem), ve znamení Lva (lidé narození mezi 30. červencem a 7. srpnem), ve znamení Štíra (lidé narození mezi 31. říjnem a 6. listopadem) a ve znamení Vodnáře (narození mezi 26. lednem a 3. únorem).

foto:pixabay.com

 

Mohlo by vás zajímat:

Roční horoskop 2021/2022

 

 

 


     

Jupiter ve znamení Vodnáře

Jupiter ve znamení Vodnáře

Když Jupiter, planeta hojnosti a prosperity, procházel v roce 2020 znamením Kozoroha, pak byl v tomto postavení tzv. v pádu a jeho projevy tak byly omezené. To se ukázalo v poklesu ekonomiky, jak jsme avizovali, a také různými restrikcemi a omezeními. Více

Retrográdní Jupiter

Retrográdní Jupiter

Jednou za rok se Jupiter dostává do zpětného chodu. A v retrográdní fázi zůstává 4 měsíce. Nejbližší zpětný chod Jupiteru nastane v období: 20. června 2021 – 18. října 2021Více

Saturn ve Vodnáři

Saturn ve Vodnáři

Planeta Saturn vstupuje 22. března 2020 do znamení Vodnáře, kde se s přestávkou mezi červencem a prosincem 2020 bude zdržovat až do počátku března 2023. Saturn se do znamení Vodnáře vrací po 29 letech, naposledy se tímto znamením pohyboval mezi únorem 1991 a lednem 1994. Více


Další články