Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Saturn kvadrát Uran 2021/2022

foto:pixabay.com

Kvadratura Saturnu ve VodnářiUranu v Býku je spojována s historickými změnami, nástupem nových politických hnutí a také se změnami v materiálním světě. Toto planetární postavení ukazuje na hospodářskou krizi, propady na burzách a zvýšenou nezaměstnanost. Saturn byl naposledy v dynamickém, opozitním postavení k Uranu od listopadu 2008 do července 2010. Bylo to v době poslední hospodářské krize.

Dynamické postavení těchto planet je cyklické a pravidelně se opakuje. V tomto postavení byly planety Saturn a Uran např. i v době Velké hospodářské krize, tedy v letech 1930-1931, nebo také v letech 1951-1952, 1975-1977 a také v letech 1999-2000, kdy byla tzv. internetová bublina (dot-com bubble), kdy mnoha internetovým společnostem rapidně klesly akcie a ztratily velkou část své tržní kapitalizace.

Na toto planetární postavení a možná rizika s tím spojená upozorňuji své klienty a příznivce astrologie již několik let. Postavení Uranu v Býku bude měnit bankovní sektor, pojišťovnictví, ceny nemovitostí a půdy. Pandemie přivede část firem ke krachu, lidé ztratí zaměstnání, a to bude ovlivňovat splácení úvěrů a hypoték. Banky utrpí velké ztráty a některé tuto krizi nepřežijí. Pandemie uškodila mezinárodnímu obchodu, mezinárodní dopravě, cestovnímu ruchu, hotelům, restauracím a kavárnám. A tyto služby budou mít velké potíže i v roce 2021 a ještě zkraje roku 2022. Na to ukazuje i postavení lunárních uzlů na ose znamení Blíženci-Střelec.

Planety Uran a Saturn symbolizují v astrologii rozdílné principy. Zemitý Saturn je spojován se zdrženlivostí, konzervatismem, obezřetností a strachem z neznáma. Uran na druhou stranu je symbolem změny, svobody, nezávislého chování a experimentování. Pokud budeme příliš lpět na zastaralých a přežitých způsobech chování a budeme ignorovat změnu, která je nevyhnutelná, pak se objeví nespokojenost, zahořklost a obviňování. Je možné v rámci pravidel a tradičních hodnot, které stanovil Saturn, vytvářet nové životní formy a dát prostor originálním myšlenkám a uskutečnit tak nezbytné změny. To, co je staré a funguje, by mělo být oceněno, ale možná i přehodnoceno, aby se mohlo v novém uplatnit.

Protože Uran prochází znamením Býka, kde je tzv. v pádu, a Saturn prochází znamením Vodnáře, které je jeho domovským znamením, stejně jako Uranu, pak se dá očekávat, že změny proběhnou, ať se to někomu líbí, či nikoliv. Pro znamení Vodnáře je typická představa kolektivu jedinců, kde každý je jedinečnou osobností, ale všichni podporují společné cíle, protože si uvědomují, že jsme všichni do jisté míry propojeni a nelze se proto chovat sobecky a myslet jen na vlastní zájmy. Finanční krize bude v roce 2021 a v roce 2022 rozšiřovat třídní rozdíly a přivede další lidi na hranici chudoby. Planetární postavení naznačuje silný tlak lidí na politiky, aby udělali takové reformy, které změní poskytování sociální podpory.

Uran bude v kvadrátu k Saturnu přesně 17. února 2021, 15. června 2021, 24. prosince 2021 a ještě se k sobě přiblíží, na 18-19 st Vodnáře a Býka, mezi zářím a říjnem 2022.

foto:pixabay.com

 

 


     

Retrográdní pohyb Merkuru 2021

Retrográdní pohyb Merkuru 2021

Planeta Merkur je v astrologii spojována s komunikací, obchodem, školstvím, dopravou, cestováním, internetem a výpočetní technikou. Obvykle 3 x do roka nabere zpětný chod, ve kterém bývá zhruba tři týdny. Při tomto planetárním postavení vázne veškerá komunikace, dochází k různým nedorozuměním a zpožděním, cestování bývá komplikované a dopravní spoje jsou zpožďovány či zcela rušeny. Retrográdní pohyb Merkuru je také spojován s extrémními výkyvy počasí. Více

Když je Slunce ve znamení Raka

Když je Slunce ve znamení Raka

Slunce prochází každým znamením po dobu jednoho měsíce. Když prochází znamením Raka, které patří mezi vodní znamení, emoce jsou na vzestupu. Hlavními charakteristikami jsou vřelost, citlivost, empatie, soucit, laskavost, starostlivost a péče.  Více

Slunce ve znamení Raka

Slunce ve znamení Raka

Archetypem znamení Raka je matka. Luna je vládcem tohoto znamení. Symbolizuje v horoskopu city, instinkty, pudy, nálady, zvyky, mateřský princip a pečovatelství. Rak je znamením domova. Mezi pozitivní vlastnosti tohoto citlivého znamení patří soucit, intuice, vnímavost, péče, oddanost a starostlivost. Rak je nativním znamením Dalajlámy, Kafky i princezny Diany.   Více
Další články