Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Saturn kvadrát Uran 2021/2022

foto:pixabay.com

Kvadratura Saturnu ve VodnářiUranu v Býku je spojována s historickými změnami, nástupem nových politických hnutí a také se změnami v materiálním světě. Toto planetární postavení ukazuje na inflaci, zvyšování cen, propady na burzách a zvýšenou nezaměstnanost. Saturn byl naposledy v dynamickém, opozitním postavení k Uranu od listopadu 2008 do července 2010. Bylo to v době poslední hospodářské krize.

Dynamické postavení těchto planet je cyklické a pravidelně se opakuje. V tomto postavení byly planety Saturn a Uran např. i v době Velké hospodářské krize, tedy v letech 1930-1931, nebo také v letech 1951-1952, 1975-1977 a také v letech 1999-2000, kdy byla tzv. internetová bublina (dot-com bubble), kdy mnoha internetovým společnostem rapidně klesly akcie a ztratily velkou část své tržní kapitalizace.

Na toto planetární postavení a možná rizika s tím spojená upozorňuji své klienty a příznivce astrologie již několik let. Postavení Uranu v Býku bude měnit bankovní sektor, pojišťovnictví, ceny nemovitostí a půdy. Pandemie přivede část firem ke krachu, lidé ztratí zaměstnání, a to bude ovlivňovat splácení úvěrů a hypoték. Banky utrpí velké ztráty a některé tuto krizi nepřežijí. Pandemie uškodila mezinárodnímu obchodu, mezinárodní dopravě, cestovnímu ruchu, hotelům, restauracím a kavárnám. A tyto služby budou mít velké potíže i v roce 2021 a ještě zkraje roku 2022. Na to ukazuje i postavení lunárních uzlů na ose znamení Blíženci-Střelec.

Planety Uran a Saturn symbolizují v astrologii rozdílné principy. Zemitý Saturn je spojován se zdrženlivostí, konzervatismem, obezřetností a strachem z neznáma. Uran na druhou stranu je symbolem změny, svobody, nezávislého chování a experimentování. Pokud budeme příliš lpět na zastaralých a přežitých způsobech chování a budeme ignorovat změnu, která je nevyhnutelná, pak se objeví nespokojenost, zahořklost a obviňování. Je možné v rámci pravidel a tradičních hodnot, které stanovil Saturn, vytvářet nové životní formy a dát prostor originálním myšlenkám a uskutečnit tak nezbytné změny. To, co je staré a funguje, by mělo být oceněno, ale možná i přehodnoceno, aby se mohlo v novém uplatnit.

Protože Uran prochází znamením Býka, kde je tzv. v pádu, a Saturn prochází znamením Vodnáře, které je jeho domovským znamením, stejně jako Uranu, pak se dá očekávat, že změny proběhnou, ať se to někomu líbí, či nikoliv. Pro znamení Vodnáře je typická představa kolektivu jedinců, kde každý je jedinečnou osobností, ale všichni podporují společné cíle, protože si uvědomují, že jsme všichni do jisté míry propojeni a nelze se proto chovat sobecky a myslet jen na vlastní zájmy.

Finanční krize bude v roce 2021 a v roce 2022 rozšiřovat třídní rozdíly a přivede další lidi na hranici chudoby. Planetární postavení naznačuje silný tlak lidí na politiky, aby udělali takové reformy, které změní poskytování sociální podpory.

Uran bude v kvadrátu k Saturnu přesně 17. února 2021, 15. června 2021, 24. prosince 2021 a ještě se k sobě přiblíží, na 18-19 st Vodnáře a Býka, mezi zářím alistopadem 2022.

foto:pixabay.com

 

 


     

Měsíc v horoskopu

Měsíc v horoskopu

Zeptá-li se vás někdo na znamení vašeho narození, pak bude očekávat odpověď jako např. jsem Rak, Lev nebo Střelec. Bude to tedy jedno z všeobecně známých dvanácti znameních, ve kterém se nacházelo Slunce. Víte však, ve kterém znamení stál v momentě vašeho zrození Měsíc? Jeho pozice v horoskopu hraje důležitou roli. Symbolizuje vaše pocity, představivost, instiktivní reakce k okolnímu světu, schopnost empatie a intuici.   Více

Spokojený život

Spokojený život

ASTROLOGIE je velice účinným nástrojem sloužícím k vytváření lepšího a spokojenějšího života. Pomáhá rozpoznat zdroje potíží a překážek ve vnějším světě i zdroje negativity v našich myslích a srdcích. Bolest, zklamání, chaos, které jsou v životech lidí přítomné, neznamenají, že životní cesta taková nutně musí být. Více

Svatba a astrologie

Svatba a astrologie

Chcete-li, aby váš vztah byl trvalý, bez větších dramat a rozchodů, pak si s pomocí astrologie vyberte nejoptimálnější den a čas svatby. Více


Další články