Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Merkur ve znamení Lva

foto: unsplash.com

Merkur vstupuje do letního znamení Lva 2. července a bude se tam pohybovat až do 26. července 2024. Když Merkur prochází znamením Lva, pak bude naše myšlení a komunikace spíše pozitivní a kreativní. Ve vyjadřování nebudou chybět expresivní a dramatické prvky. Projev bude sebejistý a přesvědčivý. Toto planetární postavení je ideální pro veřejné vystupování a také kreativní práci. Bude nápomocné především zrozencům znamení BERANA, BLÍŽENCŮ, LVA, VAH, STŘELCE a VODNÁŘE.

Negativně by se toto planetární postavení mohlo projevit jako sebestřednost, přehánění, kritika, povyšování se, zveličování a tvrdohlavost. Naše slova mají velkou moc, proto je používejte rozumně. Chovejte se jako opravdový lídr, buďte velkorysí, pozitivní a nenechte se ovládnout svým egem.

Než něco řeknete, zamyslete se, zda jsou vaše slova pravdivá, nápomocná, inspirující či laskavá. A používejte tato pravidla:

Hned nereagujte. Pokud se dostanete do situace, kdy vás někdo nebo něco rozzlobí, pak nereagujte hned. Nadechněte se a počkejte. Na nepříjemný email nebo SMS hned neodpovídejte. Počkejte. Někdy stačí pár minut, hodina, jindy celý den. Později se na celou situaci budete dívat jinak.

Více naslouchejte. Při postavení Merkuru ve znamení Lva je snadné mít pocit, že víte vše nejlépe, a poučovat druhé. Zkuste ale někdy mlčet a naslouchat více druhým. Mohou mít zajímavější názory než vy.

Respektujte druhé. Nevnucujte jim své rady a řešení problémů. Nikdy nemáte k dispozici všechny informace a nemusíte vidět situaci v souvislostech.

Žádné pomluvy. Když slovo vyslovíte, už ho nemůžete vzít zpátky. Pomluvy jsou jednou z nejškodlivějších věcí, které můžete udělat druhým a také sobě. Očerňování druhých pochází z ega, a proto bude při této konstelaci tak lákavé. Pokud o druhých nemůžete říct nic hezkého, pak raději mlčte.

foto:unsplash.com

 


     

Retrográdní Saturn

Retrográdní Saturn

V období, kdy bude Saturn v retrográdní fázi, je důležité, abyste se zamysleli nad svými plány. Je to příležitost přehodnotit priority a případně se něčeho vzdát. Je to ideální čas naučit se říkat „NE“. Soustřeďte se na stávající aktivity, dokončujte vše nezbytné. Více

Jupiter ve znamení Blíženců

Jupiter ve znamení Blíženců

Jupiter v astrologii symbolizuje optimismus, růst, hojnost a šťastné náhody. Blíženci jsou vzdušné znamení, a to znamená, že v této době budou komunikace a kontakty více ceněné. Znamením Blíženců se Jupiter bude pohybovat od 26. května 2024 do 9. června 2025. Tato konstelace naznačuje, že bude kladen větší důraz na intelekt. Planetární postavení ukazuje na rozvoj v oblasti vzdělávání, komunikace, telekomunikací a nových technologií. Více

Jak si stojíte

Jak si stojíte

Jaké jsou vaše plány na letošní rok? Dali jste si zkraje roku novoroční předsevzetí? Jsme v půlce roku. JAK SI STOJÍTE? Jak jste pokročili? Čas letí. Je nejvyšší čas jednat, abyste si plány stihli letos naplnit. Více


Další články