Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Když je Slunce ve znamení Býka

foto: pixabay.com

Slunce prochází každým znamením jeden měsíc v roce. Když prochází druhým znamením zvěrokruhu - Býkem, pak nám toto období dává jedinečnou šanci probudit v sobě schopnost léčení. 

Každý měsíc v sobě nese jiné energie. Výzvou období, kdy Slunce prochází znamením Býka, v letošním roce to bude od 19. dubna do 20. května 2024, je vyléčit oblasti, které to potřebují - naše tělo, mysl, vztahy, práci nebo finanční situaci. 

Vládnoucí planetou znamení Býka je Venuše. Tato planeta symbolizuje krásu, eleganci, lásku, smyslnost, umění, prožívání, harmonii, vkus, ale také vlastnictví. Proto mají zrozenci znamení Býka tendence budovat, obklopovat se krásou, hezkými věcmi a majetkem. Býci milují pohodlí a dobré jídlo. Vyhýbají se všem zneklidňujícím změnám. Je pro ně obtížné vystoupit ze své zóny komfortu.

Protože energie tohoto období mají vliv nejen na zrozence znamení Býka, ale na všechny jedince, možnost léčení přichází s výzvou. Chceme-li vyléčit vše, co dobře nefunguje, musíme nejdříve být upřímní sami k sobě a uvědomit si, na jaké oblasti je potřeba se zaměřit. 

U zdravotních potíží zřejmě nebude obtížné s pomocí odborných lékařů, psychosomatických lékařů, alternativní medicíny či léčitelů najít zdroj problému a upravit životní styl tak, aby tělo nastartovalo ozdravné mechanismy. 

Jedna věc je vědět, co dělat, a další je udělat to. Spousta lidí ví, co by dělat měli, ale nedělají to a stále dělají to, co by dělat neměli. Stále se přejídají, kouří, holdují alkoholu, málo spí, nesportují apod. Potřeba změny se netýká pouze fyzického zdraví. I v jiných oblastech života máme velké plány, ale nejsme schopni udělat první krok k realizaci. I když nám někdo způsobí bolest, nejsme schopni reagovat, abychom nevyvolali konflikty. Pokud nás práce nenaplňuje, zůstáváme tam, protože to prostředí je nám známé, práce relativně snadná a časově nenáročná. I ve vztahu se obáváme zahájit nepříjemný rozhovor, ačkoliv víme, že vztah nás nenaplňuje, stagnuje a vysiluje nás.

Všichni někdy ve svém životě zažívají podobné pocity. Je to pochopitelné, protože změna není jednoduchá. Je však nezbytná, chceme-li žít opravdový, smysluplný a spokojený život. 

Zamyslete se, jaké oblasti vašeho života potřebují vyléčit. Zapište si vše, co vás napadne. Možná to bude pouze váš životní styl, který potřebuje obměnit. A pokud těch oblastí bude více, zapište si všechny. A ke každé oblasti pak doplňte tři kroky, které jsou nezbytné k provedení změny. Pokud sami nebudete schopni rozpoznat, co je třeba ve vašem životě změnit nebo jak změnu provést, pak se poraďte s přáteli nebo odborníky. 

Buďte k sobě laskaví. Dělejte malé krůčky, které vás dříve nebo později k cíli dovedou.

foto: pixabay.com

 


     

Slunce ve znamení Býka

Slunce ve znamení Býka

Býk je druhým znamením zvěrokruhu a spadá do období, kdy je jaro v plné síle. Je to pevné zemské znamení, které v sobě spojuje cit pro krásu vládnoucí planety Venuše a stálost země. Představte si býka, který je symbolem tohoto znamení. Působí silně, klidně a vyrovnaně. Ale jen do doby, než ho něco vyruší a ohrozí. Potom je lepší Býkům se vyhnout.  Více

Úplněk ve znamení Střelce

Úplněk ve znamení Střelce

Ve čtvrtek 23. května 2024 nastane úplněk ve znamení Střelce. Podle starých indiánských tradic se nazývá květinový. Při úplňku se Venuše spojí s Jupiterem ve znamení Býka, a to těsně předtím, než se přesune do znamení Blíženců. A Jupiter bude stát v příznivém postavení k Neptunu. To ukazuje na šťastné náhody a novou naději. Konstelace nám budou připomínat, že řešení problémů je nadohled. Více

Partnerské horoskopy

Partnerské horoskopy

Jste v pevném svazku nebo na jeho prvopočátku? Rádi byste byli schopni maximální empatie a projevů dobré vůle ve svém partnerském vztahu? Toužíte po vzájemné podpoře, lepší komunikaci a láskyplnému plynutí? Jste ochotni podívat se na vztah jako na mocný prostředek hlubokého pochopení sebe sama a svého osobního růstu? Jste připraveni ho chápat jako vlastní zrcadlo a důležitou lekci pro svůj další vývoj? Více


Další články