Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Jak se zbavit strachu

foto: pixabay.com

Není vůbec příjemné čelit strachu. A je jedno, zda se jedná o trému při vystupování na veřejnosti, strach ze ztráty kontroly nebo klaustrofobii. Je možné se strachu zbavit? Je možné zastavit doprovázející tělesné reakce, jako je bušení srdce, blednutí, chvění nebo potíže s dýcháním?

Kabala doporučuje jednu metodu, která pracuje s barvami a představivostí. Začněte tím, že si vezmete papír a tužku a sepíšete si strachy, které se ve vašem životě objevují. A přidejte k nim barvu. Obvykle lidé volí barvu černou nebo červenou. Ale je jen na vás, kterou barvu ke strachu přiřadíte.

Když identifikujete své strachy a přidáte barvy, pak si vyberte jeden strach, který ve vašem životě převažuje a popřemýšlejte, jaká barva by tento strach „vyléčila“. Zavřete oči a zeptejte se svého nitra (Vesmíru, Stvořitele), jaká barva by pomohla strach odstranit. Buďte otevření odpovědi. Barva, která vás první napadne, je ta pravá.

Potom si sedněte do pohodlné polohy, zavřete oči a pomalu dýchejte. Nadechujte léčivou barvu a vydechujte barvu, kterou jste ke strachu přiřadili. A takto to udělejte alespoň desetkrát.

Při této meditaci si položte také otázku, kde je zdroj vašeho strachu. Možná zdrojem strachu je ztráta lásky, kontroly, strach ze samoty, chudoby nebo ponížení. Věnujte pozornost všem myšlenkám, které se objeví a zapište si je do svého deníku.

Jako poslední krok tohoto cvičení je zbavení se papíru, kde jste si napsali své strachy a s nimi souvisejícími barvami. Tento papír zmuchlejte a nejlépe ho bezpečně spalte.

Autorka: MKB¨

Zaujal vás náš článek? Máte k němu nějaký dotaz či zajímavou informaci? Napište nám.

foto:pixabay.com

 


     

Lepší je neutralita, nejlepší pozitivita

Lepší je neutralita, nejlepší pozitivita

Jak můžeme neutralizovat negativní vlivy, se kterými se v našich životech více či méně setkáváme?Chystáte se na nepříjemnou, znepokojující návštěvu, setkání či pracovní schůzku? Nemusíte se stát obětí situace. Více

Krystaly

Krystaly

Krystaly se rozumí drahokamy, polodrahokamy či jednoduše kameny minerálního původu. Již od pradávna se krystaly používají k široké škále účelů. Mimo funkce barevného a zářivého šperku se hojně používali při nejrůznějších posvátných rituálech a obřadech a jako ochrana před zlými duchy. Více

Meditace

Meditace

Meditace se v posledních letech stala populární nejen mezi slavnými lidmi, manažery, sportovci, ale praktikují ji i ti, kteří se chtějí lépe vyznat sami v sobě a nalézt vnitřní klid. Lidé zjišťují, že jim pravidelná meditace pomáhá k celkovému uvolnění a zbavování se stresu. Více


Další články