Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Dítě Střelec

Foto:BoiansChoJooYoung/FreeDigitalPhotos.net

Malý Střelec je optimistické, hravé, přátelské a rozpustilé dítě. Je to rozený dobrodruh. Jeho zvědavost je nekonečná. Není to dítě, které by se stále zdržovalo doma. Střelec je neposedný. Zajímá ho téměř všechno. Bude vám klást otázky, které nebudou vždy příjemné. Může vás překvapit dotazem z oblasti filozofie nebo náboženství.

Malí Střelci jsou obvykle velmi inteligentní a dobře se učí. Ve škole jsou oblíbení. Spolužáky si malý Střelec získá hravostí a rozpustilostí a učitele zvídavostí. Učitelé ovšem budou muset být tolerantní k jeho/její přímosti a neposednosti. Autorit se malý Střelec neobává a s oblibou překračuje společenská pravidla. Pokud ve škole nenarazí na učitele prosazující zkostnatělé studijní metody, pak bude Střelec výborný student. Má talent na jazyky a humanitní vědy. Nemá ale rád rutinu a nebude pravděpodobně manuálně obratný. Má však talent pro herectví. Pokud můžete, přihlaste ho do dramatického kroužku.

Podporujte své dítě v tom, aby dosáhlo nejvyššího možného vzdělání. Je zaměřeno na prestiž a titul mu symbolicky dodá status, po kterém touží.

Sport by mohl pomoci
při výchově k čestnosti, vzájemné toleranci a opravdovosti.

Rodič dítěte narozeného ve znamení Střelce

Musíte být spravedliví a čestní, chcete-li si zachovat rodičovskou autoritu. Jinak váš malý Střelec bude vzdorovat a nepochopitelným příkazům se bránit. Když se zmýlíte, musíte umět přiznat chybu. V klidu a rozumně svému potomkovi požadavky vysvětlete.

Fyzický kontakt je pro malé Střelce důležitý. Potřebují hodně lásky, a i když jim ji dáte, stejně budou chtít víc. Poskytnete-li jim dostatek péče, lásky a pozornosti, pak z nich vyrostou milující, optimističtí a nezávislí lidé. Nezlobte se na ně kvůli netaktnímu chování a nevyžadujte od svého dítěte lásku a citové projevy. Malý Střelec se brzy osamostatní. Poskytněte mu hodně volnosti a důvěry.

Malí Střelci budou hledat smysl života a seberealizaci již od dětství. Mají vysoké cíle a vizionářské myšlenky. Měli byste podporovat přirozený smysl pro čest, velkorysost a noblesu svého dítěte. Neomezujte jeho/její duchovní svobodu, ale naopak se snažte uspokojovat jeho/její intelektuální potřeby, cestovatelské touhy po objevování nových krajin i kultur a kontakty se zajímavými lidmi. Dejte však pozor, aby vaše dítě nezaměňovalo své představy a fantazie s realitou. Malý Střelec bude chtít vždy překonat své spolužáky a kamarády, ale i sám sebe. To může vést k vychloubačnosti a nafoukanosti. Také se mohou objevit sklony ke lhaní a překrucování pravdy. Bude mít i tendence slibovat více, než může splnit.

Učte své dítě hospodárnosti. Bude velmi štědré a vždy připravené druhým pomoci. Penězům nebude přikládat velkou důležitost a bude je rádo utrácet.

Foto:stockimages/FreeDigitalPhotos.net

 

Mohlo by vás zajímat:

Horoskop dítěte

 


     

Dítě Kozoroh

Dítě Kozoroh

O dětech narozených ve znamení Kozoroha se říká, že jsou předčasně vyspělé. Když se zadíváte do jejich obličeje, vidíte tam pohled dospělého člověka. Mají v sobě cosi zvláštního. Nejsou tak hravé a bezstarostné jako ostatní děti.     Více

Dítě Ryba

Dítě Ryba

Malí zrozenci znamení Ryb jsou obvykle krásné děti. Mají velké oči, jemné, často vlnité a světlé vlasy. Jsou velmi citlivé. Mají rády klid a harmonii. Jakékoli rodinné nepokoje či sváry ve škole u nich mohou mít za následek citovou nestabilitu či psychosomatické zdravotní potíže.  Více

Dítě Vodnář

Dítě Vodnář

Všichni rodiče si myslí, že jejich dítě je nějak výjimečné. Ale jen rodiče dětí narozených ve Vodnáři v tom mají pravdu. Děti narozené ve znamení Vodnáře jsou osudově předurčeny k tomu, aby změnily svět. Jsou to přátelští, nekonvenční a inteligentní jedinci.   Více


Další články