Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Dítě Ryba

Foto: Boians Cho Joo Young/FreeDigitalPhotos.net

Dítě Ryby

Malí zrozenci znamení Ryb jsou obvykle krásné děti. Mají velké oči, jemné, často vlnité a světlé vlasy. Jsou velmi citlivé. Mají rády klid a harmonii. Jakékoli rodinné nepokoje či sváry ve škole u nich mohou mít za následek citovou nestabilitu či psychosomatické zdravotní potíže.

Je to velmi intuitivní znamení. Mají v sobě hlubokou duchovní moudrost. O zrozencích znamení Ryb se říká, že jsou to „staré duše“, které mají blízko do duchovního světa. Už v útlém věku budou mít pochopení pro situace, kterým by jiné děti stejného věku nerozuměly. Možná vám budou říkat, že komunikují s duchy či anděly. Ať už si o neviditelných dimenzích myslíte cokoliv, je jisté, že vaše dítě má přístup k hlubším tajemstvím pozemského bytí, a pokud si to uvědomuje a bude chtít o tom mluvit, rozhodně ho/ji nepřerušujte nebo nezesměšňujte.

Představivost je klíčovým slovem tohoto znamení. Malí zrozenci znamení Ryb žijí ve svém světě fantazie. Obvykle si představují, že jsou princové, princezny, doktoři, letci, řidiči Formule 1 apod.

Znamení Ryb má blízko k hudbě. Ryby jsou velmi talentované. Umožněte jim  hraní na nějaký hudební nástroj. Podpoříte tím jejich sebedůvěru.

Malé Ryby budou vyžadovat velké množství pozornosti. Neodmítejte je. Zpravidla dávají přednost společnosti dospělých před hraním s jinými dětmi. Ve škole může mít dítě narozené ve znamení Ryb potíže s přizpůsobením se náročnému rozvrhu. Bylo by šťastnější v takové škole, která podporuje individuální možnosti dítěte.

Rodič dítěte narozeného ve znamení Ryb

Rodiče budou muset zapojit obrazotvornost, aby porozuměli pozoruhodným rovinám myšlení a citů svého potomka. Malá Ryba potřebuje jemné a vlídné zacházení. Její něžnost snadno vede k rozmazlování. Obvykle se bude přizpůsobovat vašim požadavkům, protože touží po rozmazlující lásce, a bude ochotně hrát roli, kterou mu/jí vyberete. Proto je velmi důležité včas rozpoznat tyto sklony a učit dítě, jak být samo sebou.

Podporujte jeho/její odvahu, naučte ho/ji přijímat zodpovědnost za své jednání, učte ho/ji čelit přecitlivělosti a sklonům k sebelítosti. Stejně tak podporujte jeho/její jemné způsoby a kreativní nadání. Podporujte sny svého dítěte. Máte doma malého snílka a vizionáře, který se jednou může stát novým Michelangelem, Albertem Einsteinem nebo Stevem Jobsem.

Pro děti narozené ve znamení Ryb je důležité naučit se co nejdříve udržovat pořádek, správně jíst a nebát se říkat „NE“. Ryby jsou velmi emotivní znamení a jejich emoce jim určují, co mají dělat. Obvykle nebudou schopné vám logicky vysvětlit, proč se pro něco rozhodly či něco odmítají.

Stereotyp a rutina jsou nepřáteli těchto dětí. Malá Ryba bude muset vyzkoušet mnoho různých uměleckých aktivit a druhů sportů, než si něco oblíbí. Nevzdávejte to. Mezi zájmy a aktivity, které by jim mohly vyhovovat, patří hudba, tanec, balet, fotografování, malování, herectví, móda, matematika, šachy, četba, poezie a cizí jazyky. Ujistěte se, že ať váš potomek dělá cokoli, má možnost si určovat vlastní tempo. Dbejte na to, aby jeho/její aktivity byly rozmanité a poskytly mu/jí volnost a změnu.

Foto:Clare Bloomfield/freedigitalphotos.net


Mohlo by vás zajímat:

Horoskop dítěte