Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Dítě Kozoroh

Foto:BoiansChoJooYoung/FreeDigitalPhotos.net

O dětech narozených ve znamení Kozoroha se říká, že jsou předčasně vyspělé. Když se zadíváte do jejich obličeje, vidíte tam pohled dospělého člověka. Mají v sobě cosi zvláštního. Nejsou tak hravé a bezstarostné jako ostatní děti.

Malí Kozorozi jsou ostýchaví a chybí jim přirozená sebedůvěra. V neznámé společnosti se budou chovat spíše nesměle a zdrženlivě. Kluk či holčička narození ve znamení Kozoroha nemívají mnoho přátel mezi vrstevníky, ale vyhledávají společnost starších dětí nebo dospělých. Jsou citliví a vnímaví, ale své city potlačují a otevřeně je nevyjadřují. Nesnažte se proniknout do jejich tajemství. Malí Kozorozi jsou podezíraví, motivy svého chování a jednání obvykle nebudou otevřeně projevovat.

Kozoroh je obdařen ctižádostí a železnou vůlí. Je vysoce pravděpodobné, že mu školní výuka nebude dělat potíže a domů bude nosit výborné vysvědčení. Učitelé budou oceňovat jeho cílevědomost, zodpovědnost a organizační talent. Je možné, že se pro tyto kvality stane předsedou třídy. Vaše dítě si brzy osvojí tradiční hodnoty a konzervativní pohled na svět. Proto se bude snažit dosáhnout nejvyššího možného vzdělání. A v tom ho/ji rozhodně podporujte.

Malý Kozoroh není moc hravý, je spíše praktický. Bude ho zajímat četba, příroda a sport. Bude se zaměřovat na individuální typy sportů, ale zkuste ho povzbuzovat a vyzkoušejte nějaký kolektivní. Tam se může zbavit svého přirozeného ostychu.

Rodič dítěte narozeného ve znamení Kozoroha

Pro rodiče jsou malí Kozorozi požehnáním. Jsou poslušní, spolehliví, snaživí a zdvořilí. K životu přistupují s vážností a s pocitem povinnosti. Proto malému Kozorohovi nebude dělat potíže plnit vámi zadané úkoly. Povzbuzujte ho v naplňování svých snů, dejte mu zodpovědné úkoly, které jsou však přiměřené jeho/jejímu věku. Protože je malý Kozoroh velmi snaživý a ctižádostivý, nechá se přetěžovat. Proto byste ve výchově měli dbát na to, aby si váš syn či dcera uvědomili, že jsou hodni lásky nejenom pro svou výkonnost.

Při výchově byste měli myslet na to, že vaše dítě potřebuje něco tvořit, budovat a vylepšovat. Dopřejte mu dostatek času na hru a zkoušejte možnosti kreativního vyjádření.

Malí Kozorozi jsou rozhodní a své požadavky projeví otevřeně. Pokud mu/jí nevyhovíte, smíří se s tím. Jestliže něco opravdu chce, dosáhne toho. Bude hrát o čas a vy to jednou stejně vzdáte.

Malý Kozoroh bude hledat ve svých rodičích a nejbližších příbuzných vzory, se kterými by se mohl identifikovat. Patrně to bude především otec, kterého si bude idealizovat. Je potřeba, abyste žili podle morálních pravidel, která hlásáte a jejichž dodržování vyžadujete od svého syna či dcery. Připravte se, že vás bude testovat, zda jste hodni jeho/jejího respektu.

Foto:stockimages/FreeDigitalPhotos.net

Mohlo by vás zajímat:

Horoskop dítěte     

Dítě Ryba

Dítě Ryba

Malí zrozenci znamení Ryb jsou obvykle krásné děti. Mají velké oči, jemné, často vlnité a světlé vlasy. Jsou velmi citlivé. Mají rády klid a harmonii. Jakékoli rodinné nepokoje či sváry ve škole u nich mohou mít za následek citovou nestabilitu či psychosomatické zdravotní potíže.  Více

Dítě Vodnář

Dítě Vodnář

Všichni rodiče si myslí, že jejich dítě je nějak výjimečné. Ale jen rodiče dětí narozených ve Vodnáři v tom mají pravdu. Děti narozené ve znamení Vodnáře jsou osudově předurčeny k tomu, aby změnily svět. Jsou to přátelští, nekonvenční a inteligentní jedinci.   Více


Další články