Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Dítě Rak

Foto: Boians Cho Joo Young/FreeDigitalPhotos.net


Malý Ráček je citlivý a zranitelný. Mezilidské vztahy hrají velkou roli v jeho životě. Potřebuje žít ve stabilním prostředí a být stále v blízkosti svých rodičů, příbuzných a svého domova. Děti narozené ve znamení Raka mají tendence být závislé na citových vazbách a jakékoli odloučení v rodině nebo mezi přáteli v nich může zanechat velké rány.

Jejich chování může někdy postrádat přímost a srozumitelnost. Mohou sáhnout k manipulaci, pokud tím získají, co potřebují. I když jsou Raci velmi citliví, mají v sobě dostatek individualismu a nezávislého myšlení.

Malí Raci mají bohatou fantazii a jsou obdařeni kreativním nadáním. Obvykle jsou hudebně nadaní. Také četba, psaní a sledování filmů budou patřit k oblíbeným činnostem.


Rodič dítěte narozeného ve znamení Raka

Dítě narozené ve znamení Raka je obvykle ostýchavé a není schopno dát vždy najevo, že potřebuje být milováno a obdivováno. Soucit a pochopení jsou pro jeho citový vývoj nezbytné. Je třeba, aby rodiče malému Ráčkovi neupírali pozornost, porozumění a lásku. Také si dávejte pozor na kritické hodnocení. Malí Raci jsou citlivější a zranitelnější vůči negativnímu hodnocení okolí než jiné děti. Na druhou stranu zbytečně malého Raka nerozmazlujte.

Rodiče by malého Ráčka měli učit samostatnosti, pořádku a nezávislosti. Jestliže nejsou naplněny jeho citové potřeby, může mít tendence k nadváze. Proto je dobré vést dítě ke sportu. Jeho nálady jsou proměnlivé a často nepředvídatelné. Mnohdy nebudete rozumět důvodům jejich náhlé proměny. Radost bude střídat smutek. Protože má holčička či kluk narozený ve znamení Raka zranitelné nitro, bude potřebovat být čas od času sám/sama a se svým smutkem nebo nejistotou se v klidu vyrovnat.

Rodiče by ve výchově měli poskytnout dítěti možnost uplatnit bohatou fantazii, povzbuzovat ho/ji k tvořivému projevu.

Stinnou stránkou zrozenců znamení Raka je strach. Raci vyčkávají, bojí se udělat krok do neznáma. Málokdy riskují. Rodiče by měli malého Ráčka povzbuzovat, aby se nebál udělat to, co si přeje nebo myslí, že je správné. Jejich narozeniny, ale i narozeniny přátel či příbuzných jsou pro ně důležité, nikdy jim nezapomeňte uspořádat oslavu.

Foto: Clare Bloomfield/FreeDigitalPhotos.net

Mohlo by vás zajímat:

Horoskop dítěte
     

Dítě Lev

Dítě Lev

Malý Lev je hravé a veselé dítě. Ovšem za předpokladu, že mu rodiče a vychovatelé budou poskytovat hodně lásky a pozornosti. Je to hrdé dítě, které si musí najít pocit vlastní síly. Malý Lev má v sobě vůdčí schopnosti, hodně energie a bude schopen se pro věci nadchnout.    Více

Dítě Panna

Dítě Panna

Znamení Panny vládne Merkur – malá a rychlá planeta komunikace. Proto děti narozené v tomto letním znamení jsou obvykle velmi inteligentní, zvídavé a potřebují neustále nové podněty. Mají smysl pro detail a jsou schopné rozlišovat i jemné nuance.    Více

Dítě Váha

Dítě Váha

Krásné a okouzlující jsou děti narozené ve znamení Vah. Obvykle se dobře chovají, jsou vyrovnané a umělecky zaměřené. Umí ocenit krásu a potřebují se pohybovat v hezkém a harmonickém prostředí. Rády se nechávají rozmazlovat a často budou spoléhat na své fyzické přednosti. Jejich tajnou zbraní jsou lichotky a koketování.      Více


Další články