Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Rodičovství a astrologie

Foto: Ambro/FreeDigitalPhotos.net

Jak chcete, aby si vaše dítě pamatovalo své dětství a vás jako rodiče? Těšilo by vás, kdyby vzpomínalo na maminku, která mu neustále říkala, že si má uklidit pokoj, a na tatínka, který nikdy neměl čas na hraní? Nebo chcete, aby vaši potomci později mluvili o svém dětství jako o skvělém čase, plném zábavy a dobrodružství? Máte dítě jen proto, aby naplnilo vaše nerealizované sny, nebo vám záleží na jeho zdravém vývoji a spokojenosti?

Dítě se na svět nerodí jako „beztvará hmota“, kterou je možno formovat dle potřeb a přání rodičů. Není to nepopsaný list. Dítě má své vrozené osobnostní kvality, které nejsou závislé na vnějších faktorech. Každé dítě je originál a podle toho bychom se k němu měli chovat a respektovat jeho jedinečnost.

Astrologie může hrát v rodičovství důležitou roli. Jen znalost základních charakteristik jednotlivých znamení může pomoci rodičům rozvíjet vrozené pozitivní rysy dítěte a rozpoznat a ovlivňovat negativní tendence chování. To rodičům umožní být méně kritičtí ke svým dětem a bezpodmínečně je milovat. Např. jestliže se vaše dcera narodila ve znamení Lva, potom chce být obdivována a vy jako rodiče byste ji měli co nejvíce chválit, povzbuzovat a co nejméně ji kritizovat. Především se vyhněte negativnímu hodnocení na veřejnosti. Tak budete rozvíjet její přirozené sebevědomí. Pokud máte doma malého Berana, pak brzy zjistíte, že má rád výzvy a potřebuje být ve všem první a nejlepší. Povzbuzujte ho ve sportu, kde se může naučit vyhrávat a prohry přijímat se vztyčenou hlavou. Pokud jste se sami narodili ve znamení Berana a jste energičtí, výkonní a sportovně založení a vaše dítě se narodilo v citlivém znamení Ryb, pak ho nenuťte dělat sport, ke kterému nemá vlohy a vůbec ho nezajímá. Raději svému potomkovi umožněte hodně číst a věnovat se nějaké kreativní činnosti, jako je třeba hraní na nějaký hudební nástroj či malování.

Děti jsou našimi největšími učiteli. Říká se, že si děti své rodiče vybírají. Není náhodou, že se v rodině objevují různá a obvykle protilehlá znamení. Vnímejte rozdílnost svých potomků jako něco pozitivního a učte se od nich. Pokud jste se např. narodili ve znamení Kozoroha, jste tedy velmi opatrní a nikdy neriskujete, pak se od svého dítěte narozeného ve znamení Berana můžete naučit rozhodnosti. Malí Berani jsou obvykle plni nadšení, jsou temperamentní, odvážní a činorodí, a to rodiče narozené v zemských znameních (Býk, Panna, Kozoroh) nebo vodních znameních (Rak, Štír, Ryby) může inspirovat k aktivitám, které by jinak nikdy nevyzkoušeli.

Postavení Slunce, měsíce a planet v době narození ukazuje ucelený obraz osobnosti jedince. Horoskop odhaluje neznámá zákoutí člověka, poukazuje na jeho potenciál, pozitivní rysy, ale také na temné stránky, které mohou být zdrojem potíží. Z horoskopu lze také vyčíst, jak dítě vnímá své rodiče a jaký spolu mají vztah. Postavení planet v horoskopu není příčinou toho, jak se člověk bude chovat. Pouze symbolizuje určité vlohy, které směřují k realizaci. Zda se však předpoklady uskuteční, záleží hodně na rodinném prostředí a později i na rozhodnutích jedince. Hvězdy naznačují, ale neurčují. Velkou roli zde hraje svobodná vůle člověka.

Přečtěte si, jaké jsou základní charakteristiky slunečního znamení, ve kterém se narodilo vaše dítě. Podívejte se na dětský horoskop zdarma, který je zpracován podle přesného postavení planet v době narození dítěte. Hodně vám napoví i článek Horoskopy rodičů a dětí. Nebo si objednejte analýzu horoskopu dítěte, která popisuje jeho citové potřeby, intelekt, kreativitu a to, jaké fyzické aktivity a sport ho pravděpodobně budou přitahovat. V horoskopu je také popsán vztah k rodičům a to, jak je dítě vnímá. V neposlední řadě je v horoskopu kapitola o oblastech strachu a úzkosti, jejichž pochopení je důležité pro hlubší porozumění dítěti.


     

Dítě Beran

Dítě Beran

Malý Beran je nebojácný a energický. Je to dominantní osobnost. Je přirozeně optimistický, rozhodný a netrpělivý. Do všeho se vrhá po hlavě. Potřebuje hodně volnosti a takové aktivity, při kterých může s druhými soupeřit. Malý Beran chce být vždy nejlepší. A to platí jak pro chlapce, tak i pro dívky. Dítě narozené ve znamení Berana se rychle vyvíjí a učí.            Více

Dítě Býk

Dítě Býk

Malý Býček je klidný a přátelský. Ale jen do té doby, než ho začnete do něčeho nutit, příliš ho tlačit do neznámé změny nebo mu budete rozkazovat, aby udělal něco, do čeho se mu nechce. Děti narozené ve znamení Býka jsou tvrdohlavé. A i když na to vždy nevypadají, jsou velmi silné. Více

Dítě Blíženec

Dítě Blíženec

Holčička či kluk narozený ve znamení Blíženců je zvídavé, chytré a neposedné dítě, které pořád mluví. Jeho mysl je neklidná a potřebuje být neustále stimulována. Blíženci jsou vzdušné znamení a potřebují pohyb. Dá se očekávat, že se malý Blíženec naučí rychle lézt i chodit. Od chvíle, kdy se naučí mluvit, bude rád povídat a opakovat to, co kde slyší. Je to typ dítěte, které vás neustále bude zahlcovat otázkami začínajícími „a proč?“.  Více


Další články