Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Dítě Beran

Foto: Boians Cho Joo Young/FreeDigitalPhotos.net

Malý Beran je nebojácný a energický. Je to dominantní osobnost. Je přirozeně optimistický, rozhodný a netrpělivý. Do všeho se vrhá po hlavě. Potřebuje hodně volnosti a takové aktivity, při kterých může s druhými soupeřit. Malý Beran chce být vždy nejlepší. A to platí jak pro chlapce, tak i pro dívky. Dítě narozené ve znamení Berana se rychle vyvíjí a učí. Patrně začne chodit a mluvit dříve než jiné děti.

Protože astrologie symbolicky přiřazuje znamení Berana oblast hlavy, obličej, uši a zuby, rodiče by měli dítě hlídat, aby nedošlo v této části těla k úrazu. Dá se očekávat, že růst zubů bude probíhat dramaticky a bude doprovázen horečkami.

Před malým Beranem by rodiče a vychovatelé měli schovávat ostré předměty a zápalky. Dítě narozené ve znamení Berana potřebuje být stále v pohybu. Musí mít neustále nabitý program, jinak se bude nudit. Potřebuje být fyzicky aktivní, mít možnost rozhodovat se podle svého a nést za to zodpovědnost. Pomozte mu najít smysluplnou činnost, kde prokáže svou schopnost dosahovat velkých výkonů.

Dítě narozené ve znamení Berana je snílek a má živou představivost. Bude mít rádo příběhy o statečných hrdinech. Podporujte jeho sny. Malému Beranovi jsou vlastní hrdinské, průkopnické a vůdcovské schopnosti a jeho nadšení a elán by ho mohly v životě dovést hodně daleko.

Rodič dítěte narozeného ve znamení Berana

Rodiče by měli malého Berana vždy povzbuzovat. Nesrovnávejte ale své dítě s druhými. Pokud malý Beran nemůže být první a nejlepší, může mít tendence všeho nechat. Podporujte své dítě, ale také dbejte na disciplínu a naučte dítě přijmout zodpovědnost za vlastní jednání. Občas může mít potíže s příkazy, školním řádem a pozorností. Nerad se podřizuje a vždy se snaží prosadit si svou vůli. Není tolerantní vůči jiným názorům. Bude mít tendence vyhýbat se plnění rutinních a nezáživných úkolů. Jestliže se u vašeho malého Berana projevují sklony k necitlivému, agresivnímu chování nebo tvrdohlavost, pak se snažte za každou cenu zůstat klidní. Nenechte se zatáhnout do hádek a nevynucujte si na svém dítěti poslušnost. Neudělujte mu příkazy, ale o plnění úkolů ho žádejte s úsměvem a láskou. Chvála bude malého Berana motivovat a hnát kupředu. Necitlivá kritika bude naopak podkopávat jeho sebedůvěru. Přísností a velkým omezováním s ním nic nesvedete. Naopak by mohl vzdorovat a tvrdohlavě odmítat plnění pokynů.

Nechte své dítě vybrat si aktivitu a činnost, která ho bude zajímat a bavit. Je důležité dát dítěti možnost začít něco z jeho vlastní vůle. Pokud se k něčemu malý Beran zaváže, pak dbejte, aby u vybrané aktivity vydržel. Nevnucujte dítěti své představy o vhodném sportu, zájmech a aktivitách.

Foto: imagerymajestic/FreeDigitalPhotos.net

Mohlo by vás zajímat:

Horoskop dítěte     

Dítě Blíženec

Dítě Blíženec

Holčička či kluk narozený ve znamení Blíženců je zvídavé, chytré a neposedné dítě, které pořád mluví. Jeho mysl je neklidná a potřebuje být neustále stimulována. Blíženci jsou vzdušné znamení a potřebují pohyb. Dá se očekávat, že se malý Blíženec naučí rychle lézt i chodit. Od chvíle, kdy se naučí mluvit, bude rád povídat a opakovat to, co kde slyší. Je to typ dítěte, které vás neustále bude zahlcovat otázkami začínajícími „a proč?“.  Více

Dítě Rak

Dítě Rak

Malý Ráček je citlivý a zranitelný. Mezilidské vztahy hrají velkou roli v jeho životě. Potřebuje žít ve stabilním prostředí a být stále v blízkosti svých rodičů, příbuzných a svého domova. Děti narozené ve znamení Raka mají tendence být závislé na citových vazbách a jakékoli odloučení v rodině nebo mezi přáteli v nich může zanechat velké rány. Jejich chování může někdy postrádat přímost a srozumitelnost.         Více

Dítě Lev

Dítě Lev

Malý Lev je hravé a veselé dítě. Ovšem za předpokladu, že mu rodiče a vychovatelé budou poskytovat hodně lásky a pozornosti. Je to hrdé dítě, které si musí najít pocit vlastní síly. Malý Lev má v sobě vůdčí schopnosti, hodně energie a bude schopen se pro věci nadchnout.    Více


Další články